ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Apple Push Bildirimi Hizmeti

ESET Push Notification Service (EPNS), ESET PROTECT ürününden mesajları alma görevi görür (ESET PROTECT ürününün istemci için bir bildirimi varsa). Bağlantı, ESET PROTECT ürününün istemciye hemen bir (push) bildirimi gönderebilmesi için çalışıyor. Bağlantı koptuğunda, istemci yeniden bağlanmayı dener. Kalıcı bağlantının temel nedeni, istemcileri iletileri almaya müsait hale getirmektir.

Bir Web Konsolu kullanıcısı ESET PROTECT Server ve ESET Management Agent'lar arasında EPNS üzerinden Uyandırma çağrıları gönderebilir.

Bağlantı ayrıntıları

EPNS ile iletişime izin vermek üzere yerel ağınızı yapılandırmak için ESET Management Agent'ların EPNS sunucusuna bağlanabilmesi gerekir. Agent’larınız için EPNS ile bağlantı kuramıyorsanız yalnızca Uyandırma çağrıları etkilenir. Güvenlik duvarınızın EPNS sunucusuna bağlantıya izin verdiğinden emin olun (aşağıdaki tabloya bakın).

Kriptografik güvenlik protokolü

TLS - Yönetilen bilgisayarın işletim sistemi tarafından desteklenen en son TLS sürümü

Protokol

MQTT (makineden makineye bağlanabilirlik protokolü)

Bağlantı noktası

birincil: 8883

geri dönüş: 443 ve ESET Management Agent ilkesi tarafından ayarlanan proxy bağlantı noktası

Bağlantı noktası 8883, bir MQTT bağlantı noktası olduğu için tercih edilmektedir. 443, sadece bir geri dönüş bağlantı noktasıdır ve diğer hizmetlerle paylaşılır. Ayrıca bir güvenlik duvarı, işlem yapmama nedeniyle veya HTTP Proxy sunucu için açılan maksimum bağlantı sınırı nedeniyle 443 bağlantı noktasındaki bağlantıyı iptal edebilir.

Ana bilgisayar adresi

epns.eset.com

Proxy uyumluluğu

İletişimi iletmek için HTTP Proxy'si kullanıyorsanız Uyandırma çağrıları da HTTP Proxy'si üzerinden gönderilir. Kimlik doğrulaması desteklenmemektedir. Uyandırma çağrıları göndermek istediğiniz bilgisayarlardaki Agent ilkesinde HTTP Proxy'yi yapılandırdığınızdan emin olun. HTTP Proxy çalışmıyorsa Uyandırma çağrıları doğrudan gönderilir.

Sorun giderme

Güvenlik duvarınızın EPNS ile bağlantıya izin verecek şekilde ayarlandığından emin olun; yukarıdaki ayrıntılara veya Bilgi Bankası makalesine bakın.