ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Řešení rozhodnutí o klonování

Při každém připojení stanice k ESET PROTECT se nový záznam vytvoří na základě dvou otisků hardware.

UUID ESET Management agenta (univerzální jedinečný identifikátor) – změní se po přeinstalování ESET Management Agenta (viz Duplicitní záznamy (agenti).

otisku hardware stanice – změní se, pokud dojde ke klonování stanice nebo jejímu znovu zavedení.

Rozhodnutí se zobrazí v případě, kdy ESET PROTECT Server detekuje:

klonované zařízení,

změnu hardware na zařízení, na kterém je nainstalován ESET Management Agent.


important

Zjištění otisku hardware není podporováno na:

Linux, macOS, Android, iOS

systémech spravovaných prostřednictvím ESET Virtual Agent Host (ESET Virtualization Security)

stanicích bez nainstalovaného ESET Management Agenta

Po kliknutí na rozhodnutí se zobrazí dialogové okno Rozhodnutí, ve kterém máte na výběr následující možnosti pro vyřešení dané situace:

Tento počítač bude používán pro klonování dalších strojů

Spojit pokaždé s existujícím počítačem

Tuto možnost vyberte v případě, že:

Používáte počítač jako master a všechny nově zavedené stroje chcete spojit s již existujícím záznamem v ESET PROTECT.

Používáte počítač jako master ve VDI prostředí a očekáváte, že po jejich znovu zavedení se změní jejich otisk hardware.

Více informací

Vytvořit pokaždé nový počítač

Tuto možnost vyberte, pokud jste počítač použili jako master a chcete, aby ESET PROTECT automaticky rozpoznával klony tohoto počítače a vytvářel pro ně novou identitu. Nepoužívejte ve VDI prostředích.

Více informací

Vytvořit nový počítač pouze jednou

Tuto možnost vyberte, pokud byl počítač naklonován pouze jednou. Tímto vytvoříte novou instanci pro klonovaný stroj.

Více informací

Nejedná se o klon, ale změnu hardware

Přijmout každou změnu hardware

Tímto trvale vypnete detekci hardware pro dané zařízení. Tuto možnost vyberte v případě, kdy došlo k reportování změn hardware, které se nestaly.


warning

Mějte na paměti, že tato akce je nevratná!

Pokud detekci hardware vypnete , tuto informaci si zapamatuje agent i server. Opětovným nasazeným agenta neobnovíte vypnutou detekci HW. Stanice s vypnutou detekcí hardware nejsou vhodné pro VDI scénáře, které podporuje ESET PROTECT.

Přijmout tuto změnu hardware

Tuto možnost vyberte pro obnovení otisku hardware. Použijte ji v případě, pokud došlo ke změně hardware. Další změny hardware budou reportovány.

Kliknutím na tlačítko Vyřešit potvrdíte váš výběr.

question

Duplicitní záznamy (agenti)

Pokud došlo k odinstalování ESET Management Agenta, ale počítač nebyl z Web Console odstraněn, po opětovném nainstalování agenta budete mít ve Web Console dva záznamy se stejným názvem (pro jeden počítače). Rozeznáte je podle toho data připojení, u jednoho záznamu se aktualizuje čas, u druhého nikoli. Tuto situaci nevyřešíte prostřednictvím Rozhodnutí. Jedná se o výsledek nekorektního procesu odebrání. Situaci vyřešíte manuálně odstraněním původního záznamu z konzole pomocí ikony delete_default. Mějte na paměti, že historie a související data s původním záznamem budou ztracena.

Odstranění nepřipojujících se počítačů

Pokud ve VDI poolu počítačů nemáte správně nastavena rozhodnutí (viz výše), ve Web Console se pro každý restartovaný počítač vytvoří nová instance. Instance počítačů se vám začnou ve Web Console hromadit a dojde k překročení využití licence. Pro vyřešení této situace nedoporučujeme používat úlohu na odstranění nepřipojujících se počítačů. Dojde tím k odstranění historie (protokolů) smazaných počítačů, nicméně nemusí dojít k uvolnění licencí.

Překročení počtu klientů povolených licencí

Po naklonování stanice s nainstalovaným ESET Management Agentem a aktivovaným bezpečnostním produktem může dojít k tomu, že si klon vyžádá další jednotku z licence. Tímto způsobem může brzy dojít k vyčerpání vaší licence. Ve VDI prostředích použijte pro aktivaci produktů ESET offline licenční soubor a kontaktujte společnost ESET za účelem úpravy své licence.

Oznámení na klonované počítače

Připravili jsme pro vás tři oznámení, které můžete použít pro upozornění na situace související s klonováním a změnu hardware. Tato oznámení si můžete podle potřeby přizpůsobit. Pro konfiguraci oznámení přejděte v hlavním menu Web Console do sekce wakeup_default Oznámení.

První připojení počítače – upozorní vás na nově připojené zařízení ve vybrané statické skupině (standardně je vybrána nejnadřazenější statická skupina Všechna zařízení).

Obnovení identity počítače – upozorní vás, pokud došlo ke změně identity počítače. Počítač byl naklonován (z mastera nebo jiného zdroje).

Detekováno potenciální klonování počítače – upozorní vás, pokud došlo k výrazné změně hardware nebo zdroj klonování nebyl dříve označen jako master.

Řešení problémů

V případě výskytů problémů s VDI klony postupujte dle kroků uvedených v naší Databázi znalostí.