ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

ESET Inspect

ESET Inspect je komplexní EDR (Endpoint Detection and Response) systém, který nabízí následující funkce: detekce incidentů, správu incidentu a reakce na ně, sběr dat, indikaci na kompromitaci systémů, detekci anomálií, detekci chování a poručení firemní politiky. Pro více informací o produktu, jeho instalaci a možnostech se podívejte do ESET InspectESET Inspect příručky.


important

ESET Enterprise Inspector a ESET Dynamic Threat Defense byl přejmenován na ESET Inspect, resp. ESET LiveGuard Advanced.

V této souvislosti může být vyžadována vaše součinnost při řešení problémů způsobených přejmenováním , pokud jste provedli aktualizaci z ESET PROTECT 9.0 a starší a máte vytvořené přehledy, dynamické skupiny, oznámení nebo jiné typy pravidel, které filtrují data související s ESET Dynamic Threat Defense nebo ESET Enterprise Inspector.

Konfigurace ESET Inspect

ESET PROTECT k provozu ESET Inspect potřebujete k níže uvedeným akcím:

Vytvoření ESET Inspect uživatele s potřebným oprávněním. V ESET PROTECT 9.1 jsou dostupné předdefinované sady oprávnění, které můžete využít při jeho vytváření. Uživatel Web Console potřebuje alespoň sadu oprávnění s hodnotou pouze pro čtení u možnosti Přístup k ESET Inspect.

Vytvoření certifikátu použitého v průběhu instalace ESET Inspect serveru.

Aktivaci ESET Inspect agentů na zařízeních připojených k ESET PROTECT. Pro aktivaci ESET Inspect Connector musíte vlastnit licenci na ESET Inspect.

Nasazení ESET Inspect Connector na spravovaná zařízení

V hlavním menu na záložce Počítače vyberte jeden nebo více počítačů, klikněte na tlačítko Počítač a z kontextového menu vyberte možnost icon_eset Řešení > icon_eia Zapnout ESET Inspect, čímž nasadíte ESET Inspect Connector na spravované Windows/Linux/macOS počítače.

Reportování ESET Inspect detekcí v ESET PROTECT

Po připojení zařízení, na kterém běží ESET Inspect Connector (správně nakonfigurovaný a připojený k ESET Inspect Server) k ESET PROTECT, začne ESET Inspect server předávat detekce do ESET PROTECT a naleznete je v hlavním menu konzole v sekci Detekce. Filtrovat je můžete podle kategorie detekce, kdy vyberte možnost icon_ei_alert ESET Inspect.

Další kategorií detekcí reportovaných ESET Inspect serverem jsou icon_blocked Blokované soubory. Jedná se o pokusy o spuštění souborů, které jsou prostřednictvím ESET Inspect blokovány (na základě kontrolního součtu).

Správa ESET Inspect detetekcí v ESET PROTECT

Kliknutím na detekci a vybráním možnosti icon_inspect_default Prozkoumat (Inspect) si otevřete detaily detekce v ESET Inspect Web Console.


important

Pro správu ESET Inspect detekcí prostřednictvím ESET PROTECT Web Console se ujistěte, že používáte podporovaný webový prohlížeč a kompatibilní produkt ESET.

Díky integraci ESET Inspect detekcí do ESET PROTECT Web Console dokážete ESET Inspect detekce zpracovávat z jediné konzole. Není potřeba tuto akci provádět z ESET Inspect konzole. Pokud vyřešíte detekci v ESET PROTECT Web Console, označí se jako vyřešená také v ESET Inspect Web Console, a opačně.