ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Vytvoření instalačního skriptu agenta pro Windows/Linux/macOS

Tento způsob instalace agenta je vhodný pro případ, kdy vám nevyhovují jiné metody instalace, případně je nemůžete použít. V tomto případě můžete uživatelům distribuovat instalační skript například prostřednictvím e-mailu nebo výměnných médií, a nechat instalaci na nich. Instalace prostřednictvím instalačního skriptu je bezobslužná, ale uživatel musí mít oprávnění administrátora.


important

Klientská stanice musí mít přístup k internetu, aby si mohla stáhnout instalační balíček Agenta a následně připojila k ESET PROTECT serveru.

Instalační skript agenta pro Windows/macOS/Linux můžete vytvořit následujícími způsoby:

V horní části klikněte na Rychlé odkazy > Nasadit ESET Agenta

V hlavním menu konzole přejděte do sekce Instalační balíčky a klikněte na Vytvořit instalační balíček, dále si vyberte platformu (Windows/macOS/Linux) a pokračujte výběrem možnosti Nejprve nasadit agenta (instalační skript).

Prohlídka produktu ESET PROTECT

 

1.Pokud souhlasíte se zasíláním informací o pádech a anonymních telemetrických dat do společnosti ESET (verze a typ operačního systému, verze produktu ESET a další informace související s produktem), zaškrtněte možnost Zapojit se do programu vylepšování produktu.

2.Nadřazená skupina (volitelné) – vyberte nadřazenou skupinu, do níž se v ESET PROTECT Web Console zařízení umístí po nainstalování agenta. Vybrat můžete již existující nebo vytvořit novou statickou skupinu, do níž se zařízení umístí po nainstalování balíčku. Výběrem nadřazené skupiny přidáte do instalačního balíčky všechny politiky, které jsou na danou skupinu aplikované.

3.Název serveru (volitelné) – zadejte název nebo IP adresu ESET PROTECT Serveru. V případě potřeby můžete zadat Port (standardně 2222).

4.Klientský certifikát:

ESET PROTECT certifikát – automaticky se vybere klientský certifikát a ESET PROTECT certifikační autorita, která se použije v průběhu instalace. Pokud chcete pro komunikaci daného Agenta použít jiný certifikát, klikněte na jeho název (ESET PROTECT certifikát) a ze seznamu dostupných certifikátů vyberte jiný.

Vlastní certifikát – pokud používáte pro ověřování komunikace vlastní certifikáty, vyberte tuto možnost a nahrajte do konzole certifikát ve formátu .pfx, který chcete použít v průběhu instalace agenta. Více informací naleznete v kapitole Certifikáty.

Heslo k certifikátu – heslo, které jste definovali při instalaci ESET PROTECT Serveru (v průběhu vytváření certifikační autority), případně při vytváření vlastního certifikátu. V opačném případě ponechte pole prázdné.


warning

V hesle certifikátu není možné použít následující znaky: " \ Tyto znaky mohou způsobit chybu při inicializaci agenta.

5.arrow_down_business Přizpůsobit další nastavení

6.Klikněte na tlačítko Uložit a stáhnout.

7.Stažený archiv rozbalte na klientovi, na kterém chcete instalovat ESET Management Agenta.

8.Spuštěním skriptu PROTECTAgentInstaller.bat (Windows) nebo PROTECTAgentInstaller.sh (Linux nebo macOS) zahajte instalaci agenta. Postupujte podle kroků uvedených v následujících kapitolách:

Nasazení agenta na Windows

Nasazení agenta na Linux

Nasazení agenta na macOS


note

ESET PROTECT 9.1 podporuje automatickou aktualizaci ESET Management Agentů nainstalovaných na spravovaných zařízeních.

 

arrow_down_business Nasazení z vlastního síťového umístění

 

arrow_down_business Nasazení ze sdílené lokální složky