ESET PROTECT uygulamasına giriş

ESET PROTECT 9.0 sürümüne hoş geldiniz. ESET PROTECT, ağa bağlı ortamdaki iş istasyonlarında, sunucularda ve mobil aygıtlarda bulunan ESET ürünlerini tek bir merkezi konumdan yönetmenize olanak sağlar. ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak ESET çözümlerini dağıtabilir, görevleri yönetebilir, güvenlik ilkelerini uygulayabilir, sistem durumunu izleyebilir ve uzak bilgisayardaki sorunlara veya algılamalara hızlıca yanıt verebilirsiniz. Ayrıca ESET PROTECT yapı öğelerine genel bakış, ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanmaya başlarken ve Desteklenen Masaüstü Sağlama Ortamları bölümlerine de bakın.

ESET PROTECT şu bileşenleri içerir:

ESET PROTECT Server - ESET PROTECT Server, Windows ve Linux sunucularına yüklenebildiği gibi Sanal Gereç olarak da sağlanır. Agent'larla iletişimi yürütür, uygulama verilerini toplar ve veri tabanında depolar.

ESET PROTECT Web Konsolu - ESET PROTECT Web Konsolu, ortamınızdaki istemci bilgisayarları yönetmenize olanak sağlayan başlıca arabirimdir. Ağınızdaki istemcilerin durumuna genel bakış sağlar ve ESET çözümlerini yönetilmeyen bilgisayarlara uzaktan dağıtmanıza olanak sağlar. ESET PROTECT Server'ı yükledikten sonra, web tarayıcınızı kullanarak Web Konsolu'na erişebilirsiniz. Web sunucusunu İnternet üzerinden kullanılabilir hale getirmeyi seçerseniz ESET PROTECT ürününü İnternet bağlantısı olan herhangi bir yerden veya aygıttan kullanabilirsiniz. ESET PROTECT Web Konsolu'nu, ESET PROTECT Server çalıştıran bilgisayardan başka bir bilgisayara da yükleyebilirsiniz.

ESET Management Agent - ESET Management Agent, ESET PROTECT Server ile istemci bilgisayarlar arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Bir istemci bilgisayar ile ESET PROTECT Server arasında iletişim kurmak için söz konusu istemci bilgisayara Agent yüklenmelidir. İstemci bilgisayarda yer aldığı ve çeşitli güvenlik senaryolarını depolayabildiği için ESET Management Agent'ın kullanılması, yeni algılamalara tepki verme süresini önemli ölçüde kısaltır. ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak Active Directory veya ESET RD Sensor tarafından tespit edilen yönetilmeyen bilgisayarlara ESET Management Agent'ı dağıtabilirsiniz. Ayrıca gerektiğinde istemci bilgisayarlara ESET Management Agent'ı manuel olarak da yükleyebilirsiniz.

Rogue Detection Sensor - ESET PROTECT Rogue Detection (RD) Sensor ağınızdaki yönetilmeyen bilgisayarları algılar ve bilgilerini ESET PROTECT Server'a gönderir. Bu, yeni istemci bilgisayarları güvenli ağınıza kolayca eklemenize olanak sağlar. RD Sensor bulunmuş olan bilgisayarları hatırlar ve aynı bilgileri iki kere göndermez.

HTTP Apache Proxy - ESET PROTECT ile birlikte kullanılabilen bir hizmettir ve şu amaçlara yönelik olarak kullanılır:

oGüncellemeleri istemci bilgisayarlara ve yükleme paketlerini ESET Management Agent'a dağıtmak.

oİletişimi ESET Management Agent’lardan ESET PROTECT Server'a yönlendirin.

Mobile Device Connector - ESET PROTECT ürününü kullanarak Mobil Aygıt Yönetimine izin veren bir bileşendir ve mobil aygıtları (Android ve iOS) yönetmenize ve Android için ESET Endpoint Security ürününü yönetmenize olanak sağlar.

ESET PROTECT Virtual Appliance - ESET PROTECT VA, ESET PROTECT ürününü sanallaştırılmış bir ortamda çalıştırmak isteyen kullanıcılar için uygundur.

Ayna Aracı - Ayna Aracı çevrimdışı modülleri güncelleme için gereklidir. İstemci bilgisayarlarınızın İnternet bağlantısı yoksa, ESET güncelleme sunucularından güncelleme dosyalarını indirmek için Ayna Aracı'nı kullanabilir ve onları yerel olarak depolayabilirsiniz.

ESET Remote Deployment Tool - Bu araç, ESET PROTECT Web Konsolu'nda oluşturulan Tümü bir arada paketlerinin dağıtılmasına olanak sağlar. ESET Management Agent'ı bir ağ üzerindeki bilgisayarlarda yer alan bir ESET ürünü ile dağıtmanın kolay bir yoludur.

ESET Business Account - ESET kurumsal ürünleri için yeni lisanslama portalı lisansları yönetmenize olanak tanır. Bu belgenin, ürününüzü etkinleştirmekle ilgili talimatları içeren ESET Business Account bölümüne bakın veya ESET Business Account kullanma hakkında daha fazla bilgi için ESET Business Account Kullanıcı Kılavuzu'na bakın. ESET tarafından verilen bir Kullanıcı Adı ve Parolanız zaten varsa ve bunları Lisans Anahtarına dönüştürmek istiyorsanız Eski lisans kimlik bilgilerini dönüştürme bölümüne bakın.

ESET Enterprise Inspector - Şunlar gibi özellikleri içeren kapsamlı bir Uç Nokta Algılama ve Yanıt sistemidir: olay algılaması, olay yönetimi ve yanıtı, veri toplama, tehlike algılama göstergeleri, anomali algılaması, davranış algılaması, ilke ihlalleri.