Individuální registrace jako Vlastník zařízení

Při registraci prostřednictvím QR kódu je vyžadován fyzický přístup k zařízení. Pro registraci tímto způsobem je nutné zařízení nejprve obnovit do továrního nastavení.


note

Pro registraci zařízení s OS Android jako Vlastník zařízení není možné použít hromadnou registraci prostřednictvím e-mailu.

1.Pro přidání nového mobilního zařízení přejděte v hlavním menu na záložku Počítače (nebo do sekce Další > Skupiny). Vyberte statickou skupinu, do které chcete zařízení přidat a klikněte na tlačítko Přidat nové > Mobilní zařízení > Individuální registrace jako Vlastník zařízení (pouze pro Android 7 a novější).

add_mobile_devices_do

2.Název zařízení– zadejte název mobilního zařízení. Pod tímto názvem uvidíte zařízení v sekci Počítače.

3.Uživatel (volitelné) – v případě potřeby můžete zařízení přiřadit konkrétnímu uživateli. Na iOS je to doporučeno, u Android zařízení volitelné.

4.Mobile Device Connector – vybere se automaticky. Pokud máte více MDC serverů, vyberte ten, vůči kterému chcete zařízení zaregistrovat. Pokud zatím nemáte Mobile Device Connector nainstalován, přejděte do kapitoly instalace Mobile Device Connector na Windows, resp. instalace Mobile Device Connector na Linux.

5.Licence (volitelné) – v případě potřeby můžete již nyní vybrat licenci, kterou se má ESET Endpoint Security pro Android/iOS zařízení aktivovat. V takovém případě se vytvoří pro každé zařízení úloha na aktivaci produktu. Zařízení můžete aktivovat kdykoli později.

6.Nadřazená skupina – vyberte statickou skupinu, do které chcete zařízení přidat. Pokud ještě nemáte odpovídající skupinu, doporučujeme kliknutím na Nová statická skupina… vytvořit novou a pojmenovat ji například Mobilní zařízení. Pokud ještě nemáte odpovídající skupinu, doporučujeme kliknutím na Nová statická skupina… vytvořit novou a pojmenovat ji například Mobilní zařízení.

7.Zaškrtněte možnost Souhlasím s licenčním ujednáním koncového uživatele a beru na vědomí zásady ochrany osobních údajů. Jednotlivé dokumenty naleznete na našich webových stránkách v sekci Licenční ujednání s koncovým uživatelem (EULA), Podmínky použití a ochrana soukromí pro produkty ESET.

8.Po kliknutí na tlačítko Další se zobrazí registrační QR kód.

individual_enroll_do

9.Dále postupujte na zařízení postupujte podle kroků uvedených v této kapitole.

10. Pro přidání dalšího zařízení klikněte na tlačítko Registrovat další zařízení. Zobrazí se nová stránka pro registraci zařízení jen s tím rozdílem, že základní informace jsou již vyplněny z předchozí registrace. Následně bude nutné zadat pouze název zařízení a případně mu přiřadit uživatele. Po kliknutí na tlačítko Další pokračujte dle kroků z bodu 7. Až budete mít vygenerovány všechny QR kódy, dialogové okno ukončete kliknutím na tlačítko Zavřít.