Master pro klonování

Po kliknutí na tlačítko Virtualizace a vybrání možnosti Označit jako master pro klonování v detailech počítače se zobrazí následující dialogové okno:

master_for_cloning

Před vytvořením VDI poolu doporučujeme vybrat jednu z níže uvedených možností pro Rozhodnutí o identitě klonového počítače:

Spojit s existujícím počítačem – pro více informací přejděte do kapitoly Vždy spojit s existujícím počítačem.

Vytvořit nový počítač – pro více informací přejděte do kapitoly Vždy vytvořit nový počítač.

 

Pokud nepoužíváte VMware instantní klony nebo Citrix XenCenter/XenServer katalogy strojů, přeskočte nastavení VDI jmenného vzoru a pokračujte kliknutím na tlačítko Uložit. Nastavení týkající se označení stanice jako master pro klonování můžete kdykoli změnit v detailech počítače:

Možnosti konfigurace si zobrazíte po kliknutí na ikonu ozubeného kolečka na dlaždici Virtualizace.

Pro zrušení tohoto nastavení klikněte na tlačítko Virtualizace a vyberte možnost Odebrat označení jako master pro klonování.

ESET PROTECT 8.1 podporuje:

VMware Horizon 8.x instantní klony

Citrix XenCenter/XenServer 8+ katalogy strojů

Při konfiguraci VMware instantních klonů nebo Citrix XenCenter/XenServer katalogu strojů věnujte čas nastavení VDI jmenného vzoru:

1.Pomocí zaškrtávacího pole vyberte možnost Identifikovat klony podle VDI jmenného vzoru.
 

2.Zadejte VDI jmenný vzor klonů.

important

VDI jmenný vzor

ESET PROTECT rozeznává pouze klony odpovídající jmennému vzoru definovanému ve VDI prostředí:

VMware – VDI jmenný vzor musí obsahovat zástupný znak reprezentující unikátní číslo {n} generované VDI infrastrukturou ve formátu. Příklad: VM-instant-clone-{n}. Více informací o jmenných vzorech naleznete v dokumentaci společnosti VMware.

Citrix XenCenter/XenServer – ve jmenném schématu katalogu strojů použijte znak křížku (#). Příklad: VM-office-##. Více informací o jmenném schématu naleznete v dokumentaci společnosti Citrix.

3.Konfiguraci uložte kliknutím na tlačítko Uložit. Nastavení týkající se označení stanice jako master pro klonování můžete kdykoli změnit v detailech počítače:

Možnosti konfigurace si zobrazíte po kliknutí na ikonu ozubeného kolečka na dlaždici Virtualizace.

Pro zrušení tohoto nastavení klikněte na tlačítko Virtualizace a vyberte možnost Odebrat označení jako master pro klonování.