Anti-Theft akce

Technologie Anti-Theft chrání mobilní zařízení před neoprávněným přístupem.

Pokud mobilní zařízení (registrované a spravované prostřednictvím ESET PROTECT) uživatel ztratí nebo mu bude odcizeno, některé Anti-Theft se provedou automaticky, jiné můžete provést prostřednictvím této klientské úlohy.

Po výměně SIM kartu za jinou (nedůvěryhodnou), ESET Endpoint Security pro Android automaticky zařízení uzamkne, a na definované telefonní číslo(a) automaticky zašle SMS s upozorněním. Tato zpráva bude obsahovat:

telefonní číslo aktuálně vložené SIM karty,

její IMSI (International Mobile Subscriber Identity),

a IMEI telefonu (International Mobile Equipment Identity).

Neoprávněný uživatel nebude vědět, že byla tato zpráva odeslána, protože se automaticky odstraní ze zařízení a vlákna odeslaných zpráv. Můžete si prostřednictvím klientské úlohy také vyžádat GPS souřadnice ztraceného mobilního zařízení nebo vzdáleně vymazat všechna data v něm uložená.

Pro vytvoření nové klientské úlohy přejděte v hlavním menu Web Console na záložku Úlohy a klikněte na tlačítko Nová… > add_new_defaultKlientská úloha. Případně na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost Nová úloha.

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).

Nastavení

Akce

Chování dle OS

Popis

Najít

android_icon

Zařízení odešle na definované telefonní číslo SMS zprávu obsahující GPS souřadnice. Pokud bude získána přesnější pozice, po 10 minutách zašle zařízení další SMS. Získané informace se zobrazí v detailech zařízení.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Uzamknout

android_icon

Zařízení bude uzamčeno. Zařízení se uzamkne a bude možné jej odblokovat pouze administrátorským heslem nebo vzdáleným příkazem.

apple_icon

Zařízení bude uzamčeno. Zařízení se uzamkne a bude možné jej odblokovat iOS heslem nebo vzdáleným příkazem.

Odemknout

android_icon

Zařízení se odemkne. Aktuálně vložená SIM karta bude přidána do seznamu důvěryhodných SIM karet (byla-li SIM karta vyměněna).

apple_icon

Zařízení se odemkne. Zároveň dojde k odebráních všech uložených otisků prstů, hesel, iPhone Unlock, iTunes a App Store.

Siréna

android_icon

Na zařízení se po dobu 5 minut spustí siréna, i pokud je hlasitost ztlumena, nebo do odemčení zařízení.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Vymazat

android_icon

Všechna data v zařízení bude odstraněna přepsáním souborů. ESET Endpoint Security zůstane na zařízení nainstalovaný. Tato akce může trvat několik hodin.

apple_icon

Všechna data v zařízení bude odstraněna přepsáním souborů. Tato akce může trvat několik hodin.

Rozšířený reset do továrního nastavení

android_icon

Všechna data na zařízení budou vymazána zničením hlaviček souborů a zařízení se obnoví do továrního nastavení. Tato akce může trvat několik minut.

details_hover Tato akce není dostupná v kontextovém menu Počítače > mobile_defaultMobil.

apple_icon

validation-status-icon-warning Nepodporováno.

Najít (zapnout režim ztraceného zařízení)

apple_icon

Tato možnost je podporována pouze na iOS ABM zařízeních. Zařízení se přepne do "režimu ztraceného zařízení", uzamkne se a může být odemčeno pouze úlohou Vypnout režim ztraceného zařízení zaslanou z ESET PROTECT. Volitelně si můžete přizpůsobit text zobrazený na obrazovce zamYou can customize the message that will be displayed on the  lost device screen..

Vypnout režim ztraceného zařízení

apple_icon

Tato možnost je podporována pouze na iOS ABM zařízeních.

 

antitheft_action_settings

Souhrn

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se pop-up okno:

Doporučujeme kliknout na tlačítko Vytvořit podmínku spuštění, prostřednictvím které definujte cíl, nad kterým chcete úlohu spustit.

Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoření podmínky spuštění klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost Spustit na.

client_task_finish

V sekci Úlohy je u každé úlohy uveden průběh, ikona stavu a zobrazit si můžete její detaily.