Kontrola volitelných cílů

Prostřednictvím této úlohy zkontrolujete vybrané cíle, které na serveru vidí bezpečnostní produkt ESET. V závislosti na bezpečnostním produktu můžete spustit níže uvedené kontroly:

Produkt

Kontrola počítače

Popis

ESET File Security pro Microsoft Windows Server

Hyper-V kontrola

Tato kontrola zkontroluje disky virtuálních strojů běžících na Microsoft Hyper-V Serveru bez nutnosti instalace ESET Management Agenta do těchto virtualizovaných strojů.

ESET Security pro Microsoft SharePoint Server

Kontrola SharePoint databáze, Hyper-V kontrola

Pomocí této možnosti získáte do ESET PROTECT seznam cílů, které reportuje ESET Security pro Microsoft SharePoint.

ESET Mail Security pro Microsoft Exchange Server

Volitelná kontrola databáze poštovních schránek, Hyper-V kontrola

Pomocí této možnosti získáte do ESET PROTECT seznam cílů. , které reportuje  ESET Mail Security a získáte možnost pro spuštění volitelné kontroly databáze schránek z ESET PROTECT na konkrétním serveru.

ESET Mail Security pro IBM Domino

Volitelná kontrola databáze, Hyper-V kontrola

Pomocí této možnosti získáte do ESET PROTECT seznam cílů, které reportuje ESET Mail Security pro IBM Domino.

Pro vytvoření nové klientské úlohy přejděte v hlavním menu Web Console na záložku Úlohy a klikněte na tlačítko Nová… > add_new_defaultKlientská úloha. Případně na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost Nová úloha.

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).

Jako kontrolovaný server vyberte server, na kterém je nainstalován bezpečnostní produkt ve verzi 6 a novější. Následně budete mít k dispozici seznam cílů, které je možné zkontrolovat.

Vyberte podmínku spuštění. Standardně je použita podmínka "provést co nejdříve".

Cíle kontroly

V této části máte dostupné cíle kontroly, které reportuje bezpečnostní produkt do ESET PROTECT z daného serveru. Pro získání seznamu cílů je nutné tuto funkci aktivovat prostřednictvím politiky pro daný serverový produkt v sekci Nástroje > ERA/ESMC: cíle kontroly:

Generovat seznam cílů – pomocí této možnosti aktivujete generování seznamu cílů pro ESET PROTECT.

Interval aktualizace (v minutách) – definujte interval, ve kterém se budou zjišťovat dostupné cíle. Mějte na paměti, že prvotní získání cílů potrvá polovinu tohoto intervalu.

Následně vyberte cíle, které chcete zkontrolovat. Více informací naleznete v kapitole ESET PROTECT: cíle kontroly.

Souhrn

V této části se zobrazí souhrnné informace o vytvářené úloze. Zkontrolujte, zda nastavení odpovídá vašim představám, pokračujte kliknutím na Dokončit.

V sekci Úlohy je u každé úlohy uveden průběh, ikona stavu a zobrazit si můžete její detaily.