ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT On-Prem Uygulamasına giriş

ESET PROTECT On-Prem, 11.1 sürümüne hoş geldiniz. ESET PROTECT On-Prem, ağa bağlı ortamdaki iş istasyonlarında ve sunucularda bulunan ESET ürünlerini tek bir merkezi konumdan yönetmenize olanak sağlar. ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak ESET çözümlerini dağıtabilir, görevleri yönetebilir, güvenlik ilkelerini uygulayabilir, sistem durumunu izleyebilir ve uzak bilgisayardaki sorunlara veya algılamalara hızlıca yanıt verebilirsiniz.


note

ESET teknolojileri ve bu teknolojilerin koruma sağladığı tespit/saldırı türleri hakkında daha fazla bilgi için ESET Sözlüğü'ne bakın.


important

Aşağıdaki ESET kurumsal güvenlik çözümleri yeniden adlandırıldı:

Önceki adı:

Yeni ad

Sürümde yeniden adlandırılan:

ESET PROTECT

ESET PROTECT On-Prem

11.0

ESET PROTECT Cloud

ESET PROTECT

5.0

ESET Inspect

ESET Inspect On-Prem

2.0

ESET Inspect Cloud

ESET Inspect

 

ESET PROTECT bileşenler

ESET PROTECT Server - ESET PROTECT Server'ı Windows ve Linux sunucularına yükleyebilir veya önceden yapılandırılmış bir Virtual Appliance olarak dağıtabilirsiniz. Agent'larla iletişimi yürütür, uygulama verilerini toplar ve veri tabanında depolar.

ESET PROTECT Web Konsolu - ESET PROTECT Web Konsolu, ortamınızdaki istemci bilgisayarları yönetmenize olanak sağlayan başlıca arabirimdir. Ağınızdaki istemcilerin durumuna genel bakış sağlar ve ESET çözümlerini yönetilmeyen bilgisayarlara uzaktan dağıtmanıza olanak sağlar. ESET PROTECT Server'ı yükledikten sonra, web tarayıcınızı kullanarak Web Konsolu'na erişebilirsiniz. Web sunucusunu İnternet üzerinden kullanılabilir hale getirmeyi seçerseniz ESET PROTECT On-Prem ürününü İnternet bağlantısı olan herhangi bir yerden veya aygıttan kullanabilirsiniz. ESET PROTECT Web Konsolu'nu, ESET PROTECT Server çalıştıran bilgisayardan başka bir bilgisayara da yükleyebilirsiniz. Ayrıca şunlara da bakın ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanmaya başlarken.

ESET Management Agent - ESET Management Agent, ESET PROTECT Server ile istemci bilgisayarlar arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Bir istemci bilgisayar ile ESET PROTECT Server arasında iletişim kurmak için söz konusu istemci bilgisayara Agent yüklenmelidir. İstemci bilgisayarda yer aldığı ve çeşitli güvenlik senaryolarını depolayabildiği için ESET Management Agent'ın kullanılması, yeni algılamalara tepki verme süresini önemli ölçüde kısaltır. ESET PROTECT Web Konsolu'nu kullanarak Active Directory veya ESET RD Sensor tarafından tespit edilen yönetilmeyen bilgisayarlara ESET Management Agent'ı dağıtabilirsiniz. Ayrıca gerektiğinde istemci bilgisayarlara ESET Management Agent'ı manuel olarak da yükleyebilirsiniz.

Rogue Detection Sensor - ESET PROTECT On-Prem Rogue Detection (RD) Sensor ağınızdaki yönetilmeyen bilgisayarları algılar ve bilgilerini ESET PROTECT Server'a gönderir. Yeni istemci bilgisayarları güvenli ağınıza kolayca ekleyebilirsiniz. RD Sensor bulunmuş olan bilgisayarları hatırlar ve aynı bilgileri iki kere göndermez.

ESET Bridge (HTTP Proxy'si) – Proxy hizmeti olarak ESET PROTECT On-Prem ile birlikte ESET Bridge kullanabilir ve şunları yapabilirsiniz:

İndirme ve önbelleğe alma: ESET PROTECT On-Prem tarafından gönderilen ESET modül güncellemeleri, yükleme ve güncelleme paketleri (ESET Endpoint Security MSI yükleyici), ESET güvenlik ürünü güncellemeleri (bileşen ve ürün güncellemeleri), ESET LiveGuard sonuçları.

İletişimi ESET Management Agent’lardan ESET PROTECT On-Prem Server'a yönlendirin.


warning

ESET PROTECT Mobil Cihaz Yönetimi/Bağlayıcı (MDM/MDC) bileşeni (yalnızca şirket içi) Ocak 2024'te Kullanım Ömrü Sonuna ulaştı. ESET PROTECT On-Prem sürüm 11.1 ve üzeri mobil cihaz yönetimini desteklemiyor. Daha fazla bilgi.

ESET PROTECT On-Prem yapısı ve altyapı öğelerine genel bakış bölümünü de inceleyin.

ESET PROTECT On-Prem bağımsız araçlar

Ayna Aracı - Ayna Aracı çevrimdışı modülleri güncelleme için gereklidir. İstemci bilgisayarlarınızın İnternet bağlantısı yoksa, ESET güncelleme sunucularından güncelleme dosyalarını indirmek için Ayna Aracı'nı kullanabilir ve onları yerel olarak depolayabilirsiniz.

ESET Remote Deployment Tool - Bu araç, ESET PROTECT Web Konsolu'nda oluşturulan Tümü bir arada paketlerinin dağıtılmasına olanak sağlar. ESET Management Agent'ı bir ağ üzerindeki bilgisayarlarda yer alan bir ESET ürünü ile kolayca dağıtabilirsiniz.

Ek ESET çözümleri

Ağınızda yönetilen cihazların korumasını geliştirmek için bu ek ESET çözümlerini kullanabilirsiniz:

ESET Full Disk Encryption - ESET Full Disk Encryption, ESET PROTECT Web Konsolu'nda yerel bir eklenti özelliğidir ve yönetilen Windows ve macOS iş istasyonlarının tam disk şifrelemesinin yükleme öncesi girişte ek bir güvenlik katmanıyla birlikte yönetilmesini sağlar.

ESET LiveGuard Advanced – ESET LiveGuard Advanced (Bulut Korumalı Alanı) ESET tarafından sağlanan ücretli bir hizmettir. Yeni tehditleri bastırmak için özel olarak tasarlanmış bir koruma katmanı eklemek amacıyla tasarlanmıştır.

ESET Inspect On-Prem - Şunlar gibi özellikleri içeren kapsamlı bir Uç Nokta Algılama ve Yanıt sistemidir: olay algılaması, olay yönetimi ve yanıtı, veri toplama, tehlike algılama göstergeleri, anomali algılaması, davranış algılaması, ilke ihlalleri.

Lisansları Senkronize Etme

ESET Business Account veya ESET MSP Administrator 2 aracında yer alan lisansları ESET PROTECT On-Prem ile senkronize edin ve bunları ağınızdaki cihazlarda bulunan ESET güvenlik ürünlerinin aktivasyonu için kullanın.

ESET Business Account - ESET kurumsal ürünleri için lisanslama portalı lisansları yönetmenize olanak tanır. Daha fazla bilgi için ESET Business Account Online Yardım'a bakın.

ESET MSP Administrator 2 - ESET MSP iş ortakları için bir lisans yönetimi sistemi. Daha fazla bilgi için ESET MSP Administrator 2 Online Yardım'a bakın.