ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Registrace zařízení s OS Android

Existují dva způsoby registrace mobilního zařízení. Scénáře liší v tom, zda je již ESET Endpoint Security pro Android (EESA) na mobilním zařízení nainstalován a aktivován. EESA nainstalovaný na mobilním zařízení je možné aktivovat vzdáleně prostřednictvím klientské úlohy na aktivaci produktu, což doporučujeme. Ve druhém případě je již ESET Endpoint Security pro Android na zařízení nainstalován a aktivován.

EESA je již aktivován – pro registraci zařízení postupujte podle následujících kroků:

1.Ťukněte na registrační odkaz, který jste obdrželi e-mailem nebo přímo do prohlížeče zadejte adresu MDM serveru včetně portu (například https://esmcmdm:9980/<token>). Pokud budete vyzváni k přijetí SSL certifikátu, ťukněte na Přijmout a následně tlačítko Připojit.

MD_enrollment_connect


important

Pokud nemáte ESET Endpoint Security nainstalován na mobilním zařízení, budete automaticky přesměrováni na stažení aplikace z obchodu Google Play.


note

Pokud se vám zobrazilo upozornění Nepodařilo se najít aplikaci pro otevření tohoto odkazu, zkuste registrační odkaz otevřít ve výchozím internetovém prohlížeči OS Android.

2.Ověřte detaily připojení (adresu Mobile Device Connector serveru a port) a ťukněte na Pokračovat.

MD_enrollment_ACT_connect_details

3.Do zobrazeného pole zadejte heslo pro přístup do administrátorského režimu ESET Endpoint Security a ťukněte na tlačítko Zadat.

MD_enrollment_ACT_admin_mode

4.Mobilní zařízení je nyní spravováno prostřednictvím ESET PROTECT On-Prem. Ťukněte na tlačítko Dokončit.

EESA není zatím aktivován – pro aktivaci produktu a registraci zařízení postupujte podle následujících kroků:

1.Ťukněte na registrační odkaz, který jste obdrželi e-mailem nebo přímo do prohlížeče zadejte adresu MDM serveru včetně portu (například https://esmcmdm:9980/<token>) nebo použijte QR kód. Pokud budete vyzváni k přijetí SSL certifikátu, ťukněte na Přijmout a následně tlačítko Připojit.

MD_enrollment_connect


important

Pokud nemáte ESET Endpoint Security nainstalován na mobilním zařízení, budete automaticky přesměrováni na stažení aplikace z obchodu Google Play.


note

Pokud se vám zobrazilo upozornění Nepodařilo se najít aplikaci pro otevření tohoto odkazu, zkuste registrační odkaz otevřít ve výchozím internetovém prohlížeči OS Android.

MD_enrollment_no_app

2.Zadejte název mobilního zařízení. (Tento název není viditelný v ESET PROTECT On-Prem. Je relevantní pouze pro Anti-Theft a je uveden v diagnostických protokolech.)

MD_enrollment_notactivated_enter_name

3.Ťuknutím na Zapnout aktivujte ochranu proti odinstalování.

MD_enrollment_NA_enable_uninstall

4.Ťuknutím na Aktivovat přidělte aplikaci oprávnění správce zařízení.

MD_enrollment_NA_device_administrator

5.Nyní můžete aplikaci ESET Endpoint Security for Android na mobilním zařízení ukončit a přejít do ESET PROTECT Web Console.

MD_enrollment_NA_almostfinished

6.V hlavním menu webové konzole ESET PROTECT přejděte na záložku Klientské úlohy > Mobil > Aktivace produktu a klikněte na tlačítko Nová….

Mějte na paměti, že může chvíli trvat, než dojde ke spuštění aktivační úlohy na mobilním zařízení. Po úspěšné dokončení je aplikace ESET Endpoint Security pro Android aktivována a mobilní zařízení můžete plně spravovat prostřednictvím ESET PROTECT On-Prem. Uživatel mobilního zařízení může nyní aplikaci ESET Endpoint Security pro Android používat. Po otevření aplikace ESET Endpoint Security pro Android může hlavní menu vypadat následovně:

enrollment_android_endpoint