ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Konfigurace ESET Rogue Detection Sensor prostřednictvím politiky

Chování ESET RD Sensor můžete změnit prostřednictvím politiky. Nejčastěji uživatelé používají tuto možnost ke změně chování filtrování adres. Prostřednictvím politiky můžete například definovat adresy, které nechcete detekovat.

Pro vytvoření politiky přejděte v hlavním menu do sekce Politiky a upravte stávající nebo si vytvořte novou.

Filtry

IPv4 filtr

Zapnout filtrování IPv4 adres – aktivováním této možnosti (ne)bude komponenta detekovat pouze počítače z definovaných IPv4 rozsahů.

Filtry – rozhodněte se, zda chcete při detekci využívat seznam povolených nebo blokovaných adres.

Seznam IPv4 adres – kliknutím na Změnit se zobrazí výše definovaný seznam adres.

Filtr prefixů MAC adres

Zapnout filtrování MAC adres podle prefixu – zapnutím filtrování budou detekovány pouze počítače, jejichž MAC adresy s prefixem (xx:xx:xx) se nachází v daném seznamu MAC adres, nebo pouze ty, které nejsou v seznamu blokovaných.

Režim filtrování – rozhodněte se, zda chcete při detekci využívat seznam povolených nebo blokovaných adres.

Seznam prefixů MAC adres – kliknutím na Změnit se zobrazí výše definovaný seznam MAC adres.

Detekce

Aktivní detekce – zapnutím této možnosti bude RD Sensor aktivně vyhledávat počítače v lokální síti. Tím můžete docílit většího počtu detekovaných zařízení, ale firewall na koncových stanicích může detekovat pokus o útok.

Detekce portů OS – RD Senzor využívá předkonfigurovaný seznam portů, na kterých vyhledává počítače v lokální síti. V případě potřeby si můžete seznam portů upravit.

Rozšířená nastavení

Zapojit se do programu vylepšování produktu – pomocí této možnosti se rozhodněte, zda chcete zasílat informace o pádech a anonymní telemetrická data do společnosti ESET (verze a typ operačního systému, verze produktu ESET a další informace související s produktem).

Přiřadit

Vyberte klienty, kterým chcete politiku přiřadit. Po kliknutí na tlačítko Přiřadit se zobrazí dialogové okno se všemi statickými i dynamickými skupinami. Vyberte klienty nebo skupiny, na které chcete politiku aplikovat, a klikněte na tlačítko OK.

Souhrn

Zkontrolujte, zda nastavení odpovídá vašim představám a pro vytvoření politiky klikněte na tlačítko Dokončit.