ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Şirketi kaldırma

MSP ağacı, MSP hesabıyla senkronize edilir. MSP ağacının kilidini açmak için MSP hesabını Lisans Yönetiminden kaldırmanız gerekir. Hesabı kaldırdıktan sonra bu hesap tarafından yönetilen tüm şirketlerin MSP ağacıyla olan bağlantısı kaldırılır.


important

Bir şirketi yönetmeye son verdiğinizde ESET Management Agent'ları söz konusu şirketin bilgisayarlarından kaldırın. Tüm MSP hesabını lisans yönetiminizden kaldırmadan şirketi MSP ağacından kaldıramazsınız.

MSP statik grubu kalıcıdır. Bir MSP ağacını senkronize ettikten sonra MSP kök grubunu kesinlikle kaldıramazsınız. Yalnızca alt gruplarını kaldırabilirsiniz.

MSP hesabını ve şirketleri MSP ağacından kaldırma

1.ESET PROTECT Web Konsolu'nda oturum açın ve Daha fazla > Lisans Yönetimi'ne gidin.

2.Kaldırmak istediğiniz lisans > Lisansları Kaldır'ı tıklayın. Bir MSP hesabına bağlı herhangi bir lisansı kaldırırken hesabın tamamının ve bağlı lisanslarının ESET PROTECT ürününden kaldırıldığını unutmayın.

msp_remove_lic

3.Listelenen lisansları Lisans Yönetimi'nden kaldırmak (bağlantılarını kaldırmak) istediğinizi onaylayın.


warning

Herhangi bir lisans havuzunu kaldırırken aynı hesapla ilişkilendirilmiş olan tüm diğer lisans havuzlarını da otomatik olarak kaldırırsınız.

Örneğin, X Şirketinin lisansları EMA 2'den joe@test.me kimlik bilgileri kullanılarak içe aktarılmış olsun. Bir kullanıcı X Şirketinin lisanslarını kaldırırsa joe@test.me EBA ve EMA 2 hesaplarından içe aktarılan tüm lisanslar Lisans Yönetimi'nden kaldırılır.

msp_remove_lic2

4.İşlemden sonra birkaç dakika bekleyip Bilgisayarlar menüsüne gidin.

5.Kaldırılan tüm şirketlerin simgeleri company_unlinked olarak değişir. Artık, daha önce MSP Ağacının parçası olan herhangi bir şirketi tıklayıp Silebilirsiniz. Bir şirketi (statik grubunu) yalnızca boş olması halinde kaldırabilirsiniz.

msp_remove_lic3


note

MSP hesabını Lisans Yönetimi'nden kaldırdıktan sonra Durum Genel Bakışında MSP Yöneticisi bağlı değil durumunu alırsınız. Bu durumu kapatmak için tüm grupları eski MSP ağacınızdan (Bilgisayarlar menüsünden) kaldırmanız gerekir.