ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

MSP Lisansları

Uygun hesaplar

ESET PROTECT sürümündeki MSP özelliklerini etkinleştirmek için ESET PROTECT Lisans Yönetimi'nden MSP hesabınızı içe aktarmanız gerekir.

Aşağıdaki EMA 2 hesabı türlerini içe aktarabilirsiniz: MSP, Yönetilen MSP ve MSP Yöneticisi.

Herhangi bir hesabın en az bir şirket için en az bir okuma izni olması gerekir. Bu şirket hesabın ait olduğu üst şirket veya bir müşteri olabilir.

Üst şirkete erişim gerekli değildir.

Dağıtıcı hesap etkinleştirilemez.

Lisans ve şirketlerle ilgili bilgiler

MSP hesabınızdan aktarılan lisanslar şirket adıyla etiketlenebilir. Şirket daha sonra yeniden adlandırılırsa etiketler otomatik olarak yeniden adlandırılmaz. Bunları manuel olarak düzenleyebilirsiniz.

Tüm lisanslar ESET PROTECT güvenlik modeliyle uyumlu bir şekilde içe aktarılır. MSP Müşteri kurulumu ile oluşturulan her kullanıcı yalnızca kendi lisanslarını görebilir ve kullanabilir.

MSP yapınızda bulunan ve senkronizasyon zamanında lisansı olmayan bir şirket Lisans Yönetimi içerisindeki MSP Ağacı'yla değil, yalnızca bilgisayardaki MSP Ağacı'yla senkronize edilir.

ESET MSP Administrator 2'de yeni bir şirket eklerseniz ESET PROTECT ürünü bu şirketi bir sonraki lisans senkronizasyonundan sonra MSP ağacına ekler.

ESET MSP Administrator 2 ürünündeki lisanslar her şirket için bir havuza bölünür. Lisansı havuzdan taşıyamazsınız.

Şirket adlarını ve sitelerini Lisans Yönetimi'nde yer alan Lisans Kullanıcısı sütununda bulabilirsiniz. Rapor oluştururken Lisans Kullanıcısı verilerini kullanabilirsiniz.

Aynı kimlik bilgileri altında hem ESET Business Account hem de ESET MSP Administrator 2'de lisanslarınız varsa ESET PROTECT, her iki hesapta bulunan lisansların tümünü senkronize eder. Tüm ESET Business Account lisansları birden çok lisans havuzuna kaydedilir. ESET MSP Administrator 2 ürünündeki lisanslar her şirket için bir havuza bölünür. Sürüm 8.0'den bu yana ESET PROTECT, lisansları bölmek için ESET Business Account Siteleri'ni desteklemektedir.

Herhangi bir lisans havuzunu kaldırırken aynı hesapla ilişkilendirilmiş olan tüm diğer lisans havuzlarını da otomatik olarak kaldırırsınız. Bir şirketin nasıl kaldırılacağıyla ilgili daha fazla bilgi edinin.

 

license_pools

İsteğe bağlı senkronizasyon

ESET PROTECT lisans sunucularıyla günde bir kez senkronize edilir. MSP hesabınızda değişiklikler yaptıysanız ve lisans ekranı ile MSP ağacını güncellemek istiyorsanız Lisans Yönetimi > Eylemler'e gidip Lisansları Senkronize Et'i tıklayın.

msp_synch