ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

MSP kullanıcıları için ESET PROTECT özellikleri

ESET PROTECT MSP kullanıcılarına odaklanan bir dizi yenilik sunuyor. MSP ile ilgili tüm özellikler, bir EMA 2 hesabını ESET PROTECT ürününe aktardıktan sonra etkinleştirilir.

Müşteri Kurulum Sihirbazı

ESET PROTECT . sürümündeki başlıca MSP özelliği, MSP müşteri kurulumudur. Bu özellik, müşteriniz için kullanıcılar ve özelleştirilmiş ESET Management Agent yükleyicisi oluşturmanıza yardımcı olur.

MSP Ağacı

EMA 2 hesabını içe aktardıktan sonra, ESET PROTECT, ESET MSP Portalı (EMA 2) ile senkronize olur ve MSP Ağacı'nı oluşturur. Bilgisayarlar menüsündeki bir yapı olan MSP Ağacı, EMA 2 hesabınızdaki şirketlerin yapısını temsil eder. MSP Ağacındaki öğelerde standart ESET PROTECT cihazları ve gruplarından farklı simgeler kullanılır. MSP Ağacının yapısını Web Konsolu'ndan değiştiremezsiniz. Yalnızca Lisans Yönetimi'nden EMA 2 hesabını kaldırmanızın ardından müşterileri bu ağaçtan düzenlemeye ve kaldırmaya başlayabilirsiniz. Bir şirketi EMA 2'de askıya almak, şirketi ESET PROTECT ürününde MSP Ağacından kaldırmaz.

msp_tree

Paylaşılan Nesneler Grubu

MSP hesabının senkronizasyonunda sonra ESET PROTECT MSP Ağacını oluşturur. Her bir MSP ve MSP yöneticisi için bir Paylaşılan Nesneler erişim grubu vardır. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar. Paylaşılan Nesneler'de bilgisayarları depolayamazsınız. Paylaşılan Nesneler Bilgisayarlar'daki Gruplar altında görünmez. MSP'ler ilkeler ve görevler gibi nesneleri Paylaşılan Nesneler erişim grubundan paylaşabilir.

Şirket kurulum sihirbazı ile oluşturulan her MSP kullanıcısının, üst kısımda bağlı olduğu tüm Paylaşılan Nesneler gruplarına okuma ve kullanma erişimi vardır. Erişim gruplarının listesini görmek için kullanıcıya atanan İzin Kümelerini inceleyebilirsiniz. Kullanıcılar paralel MSP yöneticilerindeki gruplara değil, yalnızca üst kısımdaki Paylaşılan Nesneler gruplarına erişebilir.

msp_shared_schema

Yönetilen Müşteriler

MSP hesabını senkronize ettikten sonra MSP kullanıcısı ana ESET PROTECT menüsündeki msp_customer_normal Yönetilen Müşteriler bölümünde yönetilen müşteriler listesini görebilir.

ESET PROTECT sertifikaları ve MSP

ESET PROTECT ürününde EMA 2 hesabınızı içe aktardığınızda ESET PROTECT Server ürünü yeni bir MSP Sertifika Yetkilisi (CA) oluşturur. MSP Sertifika Yetkilisi, MSP kök grubunun altındaki Paylaşılan Nesneler statik grubunda depolanır. Birden çok hesabı içe aktarsanız bile yalnızca bir MSP Sertifika Yetkilisi vardır. MSP Sertifika Yetkilisini kaldırırsanız ESET PROTECT, lisans sunucularıyla bir sonraki senkronizasyondan sonra yeni bir MSP Sertifika Yetkilisi oluşturur. Senkronizasyon otomatik olarak günde bir kez gerçekleşir.

müşteri kurulum sihirbazı kullanılarak bir şirket oluşturulduktan sonra ESET PROTECT yeni bir eş Agent sertifikası oluşturur. MSP Sertifika Yetkilisi bu eş sertifikaları imzalar. Her bir sertifika şirket adıyla etiketlenir. Her şirket için ayrı bir sertifika oluşturmak, genel güvenliği iyileştirir.


important

Gelişmiş güvenliği kullanmak istiyorsanız MSP hesabını içe aktarmadan önce bu özelliği oluşturmanızı kesinlikle öneririz.

Bir Sertifika Yetkilisini kaldırırsanız söz konusu Sertifika Yetkilisiyle imzalanmış olan bilgisayarların hiçbiri artık ESET PROTECT Server'a bağlanamaz. ESET Management Agent'ın manuel olarak yeniden dağıtılması gerekir.

Durum genel bakışında MSP

EMA 2 hesabını içe aktardıktan sonra Durum Genel Bakışı'ndaki yeni MSP kutucuğuna erişim elde edersiniz. MSP mozaiğinde hesabınızla ilgili temel bilgiler gösterilir.