ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

MSP müşteri kurulumunu başlat

MSP hesabınızı içe aktardıktan ve MSP ağacı senkronize edildikten sonra şirketleri oluşturmaya başlayabilirsiniz. MSP müşteri kurulumuyla şunlar oluşturulur:

Özel ESET Management veya toplu bir Agent ve ESET güvenlik ürünü yükleyicisi. MSP müşteri kurulumu, ESET Full Disk Encryptionyükleyicileri veya ESET Inspect Connector yükleyicileri oluşturmayı desteklemez.

Web Konsolu'nu kullanarak şirket bilgisayarlarını yönetebilen bir MSP kullanıcısı.

Ayrıca MSP müşteri kurulumunu da atlayabilirsiniz, ancak MSP kurulumunuzu tamamlamanızı öneririz.


important

En az 1 geçerli cihaz lisansına sahip yalnızca bir şirket oluşturabilirsiniz.

1.Bilgisayarlar penceresinde ayarlamak istediğiniz şirketin yanındaki dişli simgesini tıklayıp MSP müşteri kurulumunu başlat'ı seçin.

msp_add4

2.Bu yapılandırmanın varsayılan kurulum olarak kaydedilmesini istiyorsanız Ayarları hatırla seçeneğinin altında onay kutusunu işaretleyin. Devam'ı tıklayın.

3.Kurulum esnasında özel bir yükleyici oluşturmak istiyorsanız (önerilir) Yükleyici oluştur seçeneğinin altındaki onay kutusunu işaretleyin.

msp_add6

4.İki tür yükleyici oluşturabilirsiniz:

Yalnızca Agent yükleyici (tüm platformlar) - Bu Agent komut dosyası yükleyicisini Windows, macOS ve Linux bilgisayarlara yükleyebilirsiniz.

Tümü bir arada yükleyici - Yükleyici, ESET Management Agent ve seçili ESET Business güvenlik ürününden (Windows) oluşur.

Tümü bir arada yükleyici seçeneğini görmüyorsanız şirkete lisans atandığından emin olun.

arrow_down_businessTümü bir arada yükleyiciyi seçtim

Yükleyiciyi ileride kullanmak üzere Yükleyiciler'de kaydetmek için Yükleyiciyi Yükleyiciler bölümünde kaydet seçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin.

arrow_down_businessGelişmiş yükleyici ayarları (önerilen)

 

5.Kullanıcı bölümüne gitmek için Devam'ı tıklayın.

6.Şirket için yeni kullanıcı oluşturmak istiyorsanız (önerilir) Yerel kullanıcı oluşturseçeneğinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin. Kullanıcı Web Konsolu'nda oturum açabilir ve şirket cihazlarını yönetebilir. Yeni kullanıcı için geçerli bir kullanıcı adı (kullanıcı adı şu karakterleri içeremez: , ; ") ve parola girin.

a.Parola değişikliği iste - Kullanıcının ilk girişinin ardından parolasını değiştirmesi gerekir.

b.Erişim hakları - Kullanıcının şirket nesnelerine (bilgisayarlar, ilkeler, görevler) Okuma ve Kullanma erişimi mi yoksa Yazma erişimi mi olacağını seçin.

msp_add8


note

AD senkronizasyonu MSP şirket kurulumu ile oluşturulan kullanıcılar için mevcut değildir.

Kullanıcı oluşturmayla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Gerekli izinlere sahip olduğundan emin olun.

Yükleyicileri hazırlamak için Bitir'i tıklayın. Bağlantıyı tıklayın ve ihtiyacınız olan yükleyiciyi indirin. Ayrıca, yükleyiciyi kaydetmeyi seçtiyseniz Yükleyiciler menüsünden yükleyiciyi yeniden indirebilirsiniz.

ESET Management Agent'ı yerel olarak veya uzaktan nasıl dağıtabileceğini hakkında bilgi edinin.