ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Donanım Envanteri

ESET PROTECT ürünü bağlı cihazlardan bir cihazın RAM'i, depolaması ve işlemcisiyle ilgili bilgiler gibi donanım envanteri ayrıntılarını alma becerisine sahiptir.

Bilgisayarlar'ı, ardından bağlı bir aygıtı tıklatıp Ayrıntılar'i seçin.

show_details

Ayrıntılar'ı tıklatıp Donanım sekmesini seçin.

HW_details

Donanım Envanteri raporları

Önceden tanımlı donanım envanteri raporlarını Raporlar > Donanım envanteri bölümünde bulabilirsiniz. Özel donanım envanteri raporları oluşturabilirsiniz. Yeni Rapor Şablonu oluştururken, Veri altında Donanım Envanteri filtrelerinin birinden bir alt kategori seçin. İlk tablo sütununu veya X eksenini eklerken yalnızca uyumlu veriler seçilmeye uygun olacaktır.

Donanım Envanteri temelinde Dinamik Gruplar

Bağlı aygıtların donanım Envanteri ayrıntıları temelinde özel Dinamik Gruplar oluşturabilirsiniz. Yeni Dinamik Grup Şablonu oluştururken donanım parametrelerine dayalı olarak bağlı cihazları filtrelemek için donanım envanteri kategorilerinden kurallar seçin.

Aşağıdaki donanım Envanteri kategorilerinden seçebilirsiniz: Kasa, Aygıt bilgileri, Ekran, Ekran adaptörü, Giriş aygıtı, Toplu depolama, Ağ adaptörü, Yazıcı, İşlemci, RAM ve Ses aygıtı. Örneğin, belirli miktarda RAM'i olan aygıtların genel bakışını almak için RAM kapasitelerine göre filtrelenen aygıtları içeren bir dinamik grup oluşturabilirsiniz.

Donanım envanteri ile uyumlu işletim sistemleri

Donanım envanteri özelliği desteklenen tüm Windows, Linux* ve macOS bilgisayarlarda kullanılabilir.

* ESET Management Agent'ın donanım envanterini doğru bir şekilde bildirmesi için lshw paketini istemci/sunucu Linux makinesine yükleyin.

Linux dağıtımı

Terminal komutu

Debian, Ubuntu

sudo apt-get install -y lshw

Red Hat, CentOS, RHEL

sudo yum install -y lshw

OpenSUSE

sudo zypper install lshw