ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

RD Sensor'ı kullanarak bilgisayar ekleme

AD senkronizasyonunu kullanmıyorsanız ağ yapınızda yönetilmeyen bir bilgisayarı bulmanın en kolay yolu, RD Sensor kullanmaktır. RD Sensor dağıtılmış olduğu ağı izler ve Agent'ı olmayan yeni bir aygıt ağa bağlandığında bu bilgiyi ESET PROTECT ürününe iletir.

Raporlar bölümünde, Bilgisayarlar bölümüne gidin ve Korunmayan bilgisayarlar'ı tıklayın.

using_RD_sensor

Korunmayan bilgisayarlar raporu, RD Sensor tarafından bulunan bilgisayarları listeler. RD Sensor tarafından bildirilen bilgileri RD Sensor ilkesi ile ayarlayabilirsiniz . Bilgisayarları, Eklemek istediğiniz bilgisayarı tıklayarak ekleyebilir veya Gösterilen tüm öğeleri ekle seçeneği kullanılabilirsiniz.

fs_rd_sensor_add_computer

Tek bir bilgisayar ekliyorsanız, önceden ayarlanmış bir ad kullanabilir veya kendiniz bir ad belirtebilirsiniz (bu, gerçek ana bilgisayar adı değil, yalnızca ESET PROTECT Web Konsolu'nda kullanılacak bir görünen addır).

İsterseniz bir açıklama da ekleyebilirsiniz. Bu bilgisayar zaten ESET PROTECT dizininde mevcutsa bildirim alırsınız ve yinelemeyle ne yapmak istediğinize karar verebilirsiniz. Kullanılabilen seçenekler şunlardır: Agent'ı Dağıt, Atla, Yeniden Dene, Taşı, Yinele veya İptal.

Bilgisayar eklendikten sonra Agent'ı Dağıt seçeneğini içeren bir pencere görüntülenir.

Gösterilen tüm öğeleri ekle'yi tıklatırsanız eklenecek bilgisayarların bir listesi görüntülenir.

1.ESET PROTECT dizinine eklemek istemediğiniz bir bilgisayar varsa söz konusu bilgisayarın adının yanındaki delete_default simgesini tıklayın. Bilgisayarları listeden çıkarma işlemi sona erince Ekle'yi tıklatın.

2.Bir yineleme bulunduğunda yapılacak işlemi seçin (listenizdeki bilgisayarların sayısına bağlı olarak kısa bir gecikme olabilir): Atla, Yeniden Dene, Taşı, Yinele veya İptal.

3.Bu bilgisayarlarda Agent'ları dağıt seçeneğini içeren bir pencere açılır.

using_rd_sensor_add_all_displayed_items

RD Sensor taramasının sonuçları detectedMachines.log adlı bir günlük dosyasına yazılır. Ağınızda bulunan bilgisayarların bir listesini içerir. detectedMachines.log dosyasını burada bulabilirsiniz:

Windows
C:\ProgramData\ESET\Rogue Detection Sensor\Logs\detectedMachines.log

Linux
/var/log/eset/RogueDetectionSensor/detectedMachines.log