ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
ESET PROTECT Ana Menü > Kurulum Görevleri
Konu seçin

Kurulum Görevleri

ESET PROTECT Server düzenli olarak tanılama denetimleri gerçekleştirir. status_overview Durum Genel Bakışını kullanarak ESET PROTECT ürününüz için istatistikleri ve genel durumu görebilirsiniz. Ayrıca ESET PROTECT ürününün ilk yapılandırmasına da yardımcı olabilir. Durum Genel Bakışı'nı tıklatarak ESET PROTECT ile ilgili ayrıntılı bilgileri görebilirsiniz.

Sağ tarafta eylemleri içeren bir görev çubuğu görüntülemek için bir bölüm mozaiğini tıklatın. Her bölüm mozaiğinde, içerdiği öğelerin en yüksek önem derecesi durumuna göre birkaç renk bulunur:

Renk

Simge

Simge anlamı

Açıklama

Yeşil

icon_success

Tamam

Bölümdeki tüm öğeler sorunsuzdur.

Sarı

validation-status-icon-warning

Uyarı

Bölümdeki tüm öğeler bir uyarıyla işaretlidir.

Kırmızı

validation-status-icon-error

Hata

Bölümdeki tüm öğeler bir hatayla işaretlidir.

Gri

unavailable

İçerik kullanılamıyor

İçerik , ESET PROTECT Konsolu kullanıcısının yetersiz erişim haklarından dolayı kullanılamıyor. Yönetici, kullanıcı için ek izinler ayarlamalıdır veya sizin, doğru erişim haklarına sahip başka bir kullanıcı olarak giriş yapmanız gerekir.

Mavi

information

Bilgi

Bağlanan bilgisayarlarla ilgili soru var (aşağıdaki Sorular bölümü açıklamasına bakın).

 

status_overview Durum Genel Bakışı şu bölümleri içerir:

Kullanıcılar

ESET PROTECT ürününde farklı düzeylerde yönetime izin vermek için farklı kullanıcılar oluşturabilir ve izinlerini yapılandırabilirsiniz. Varsayılan ESET PROTECT Yönetici hesabı, yükleme sırasında oluşturulmuştur.


important

Varsayılan ESET PROTECT Yönetici hesabını normal kullanıcı hesabı olarak kullanmanızı önermeyiz. Kullanıcıları göster'i tıklayın ve iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullanarak bir yeni yerel kullanıcı hesabı oluşturup bu hesabı ESET PROTECT ürünü için varsayılan hesap olarak kullanın.

 

Sertifikalar

ESET PROTECT Tarafından sağlanan varsayılan sertifikalar dışında farklı sertifikalar kullanmak istiyorsanız, ESET PROTECT Server ile iletişime izin vermek üzere ayrı ayrı ESET PROTECT bileşenleri için Sertifika Yetkilileri ve Eş sertifikalar oluşturabilirsiniz.

Lisanslar

ESET PROTECT ESET lisans sistemini kullanır. İstemci bilgisayarlardaki ESET PROTECT bileşenlerinin ve ESET güvenlik ürünlerinin etkinleştirilmesi için Lisansları eklemek amacıyla kullanmak istediğiniz yöntemi seçin.

Bilgisayarlar

Bilgisayar Ekle - Ağınızdaki bilgisayarları ESET PROTECT yapısına ekleyin. Manuel olarak Bilgisayarları ve Mobil aygıtları ekleyebilir veya aygıtlardan oluşan bir listeyi içe aktarabilirsiniz.

Standart Olmayan Bilgisayarlar Ekle - ESET RD Sensor tarafından algılanan bilgisayarları otomatik olarak içe aktarın.

Yeni Senkronizasyon Görevi - Active Directory, LDAP, VMware vs. ile Statik Grup Senkronizasyonunu çalıştırabilirsiniz.

Mobil aygıtlar

İndir - MDC yüklenmemişse ESET web sitesinden Mobile Device Connector yükleyicisini indirebilirsiniz.

Mobil cihaz ekle - Mobil cihazları e-posta, bağlantı veya OR kodu üzerinden ya da Cihaz Sahibi olarak kaydedin.

Agent'lar

Yeni İlke - Bağlantı aralığını değiştirmek üzere ESET Management Agent için yeni bir ilke oluşturun.

Agent Dağıtımı - Ağınızdaki istemci bilgisayarlara ESET Management Agent'ı dağıtmak için birkaç yol vardır.

ESET bileşenleri ve güvenlik ürünleri

Yeni İlke - İstemci bilgisayarlara yüklenen ESET güvenlik ürününün yapılandırmasını değiştirmek için yeni bir ilke oluşturabilirsiniz.

Depoyu Yapılandır - ESET PROTECTServer Ayarları'nı değiştirin.

Yazılımı Yükle - Dağıtılan ESET Management Agent ile doğrudan ESET deposundan yazılımı yükleyebilir veya yükleme paketi konumunu (URL veya paylaşılan klasör) belirtebilirsiniz.

Şifreleme

ESET Full Disk Encryption ile şifrelenen cihazları yönetiyorsanız kurtarma verilerinin kaybolmasını önlemek için şu seçenekleri kullanın:

Dışa aktar - Şifreli yönetilen bilgisayarları taşımadan önce mevcut ESET Full Disk Encryption kurtarma verilerinizi dışa aktarın.

İçe aktar - Şifreli yönetilen bilgisayarlar yeni bir ESET PROTECT örneğine aktarıldıktan sonra ESET Full Disk Encryption kurtarma verilerini içe aktarın.

Geçersiz Nesneler

Ulaşılamayan veya geçersiz nesnelere referans içeren istemci ve sunucu görevlerinin, tetikleyicilerin, bildirimlerin veya yükleyicilerin listesini içerir. Seçili nesnelerden oluşan listeyi içeren bir menüyü görüntülemek için sonuç alanlarının herhangi birini tıklatın.

Harici Hizmetler

ESET PROTECT, tam işlevsellik sağlaması için harici hizmetlere bağlanacak şekilde yapılandırılabilir.

Depoyu Yapılandır - Depoda, yükleme görevi kullanarak yükleyebileceğiniz diğer ESET güvenlik ürünleri için yükleyici dosyaları bulunmaktadır. Depo, Daha Fazla > Ayarlar bölümünde yapılandırılır. Gerekirse, çevrimdışı depo oluşturabilirsiniz.

Güncellemeleri Yapılandır - Güncellemeler, ESET PROTECT ürününün güncel kalması için gereklidir. Güncellemeler, yalnızca ESET PROTECT ürünü, süresi geçmemiş bir kurumsal ürün lisansını içe aktarmışsa kullanılabilir. Güncelleme ayarlarınızı Daha fazla > Ayarlar'da değiştirebilirsiniz.

SMTP'yi yapılandır - ESET PROTECT ürününü, mevcut SMTP sunucunuza bağlanacak şekilde yapılandırın. Böylece e-posta mesajları (örneğin Bildirimler, mobil aygıt kaydı e-postaları, Raporlar vs.) gönderilebilir.

Sorular

İstemci aygıtta klonlanan bir aygıt veya donanım değişikliği algılandığında bir soru listelenir. Klonlanan bilgisayarları çözümleme hakkında daha fazla bilgi edinin.

MSP Durumu

Bir MSP hesabı aktarırsanız mevcut MSP durumlarını içeren bir kutucuk vardır.

fs_getting_to_know_status_overview