ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Genel Anahtarı Dışa Aktarma

Bir Sertifika Yetkilisini dışa aktarmak için Daha Fazla > Sertifika Yetkilileri'ni tıklayın.


note

Bir genel anahtarın dışa aktarılması için kullanıcının Sertifikalar üzerinde Kullanma hakkının olması gerekir. Daha fazla bilgi için erişim haklarının tam listesine bakın.

1.Listeden kullanmak istediğiniz Sertifika Yetkilisini seçip yanındaki onay kutusunu işaretleyin.

export_a_public_key

2.Dışa aktarma seçeneklerinden birini belirleyin:

a.Eylemler > export_default Genel Anahtarı Dışa Aktar'ı seçin. Ortak anahtarı başka bir ESET PROTECT yüklemesine aktarmak (bir sunucudan diğerine taşımak) istiyorsanız bu seçeneği belirleyin. Genel anahtar için bir ad yazıp Kaydet'i tıklatın. Genel anahtar bir .der dosyası olarak dışa aktarılır.

b.Eylemler > export_default Genel Anahtarı Base64 Olarak Dışa Aktar'ı seçin. Şifreli Base64 sertifika dizesini kopyalayabilir veya şifreli Base64 sertifikasını dosya olarak indirmek için İndir'i tıklayın.

export_public_key_cerf

 


important

Varsayılan ESET PROTECT Sertifika Yetkilisini silip yenisini oluşturursanız çalışmaz. Bir Sertifika Yetkilisini (CA) değiştirmeden önce yeni CA tarafından imzalanmış Eş Sertifikalar oluşturup dağıtmanız gerekir. Ayrıca Server sertifikasını Daha fazla > Server Ayarlarında değiştirip ESET PROTECT Server hizmetini yeniden başlatmanız gerekir.