ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Tarama Dışı Bırakma İşlemleri

Bu bölümde, Antivirus tespitleri ve Güvenlik Duvarı IDS kuralları için oluşturulan tüm tarama dışı bırakma işlemlerinin listesini görebilirsiniz. Bu yeni bölüm algılama tarama dışı bırakma işlemlerinin tümünü içerir, görünürlüklerini artırır ve yönetimi kolaylaştırır.

Bir tarama dışı bırakma işlemini tıklayın veya daha fazla tarama dışı bırakma işlemi seçip yönetmek için Tespit düğmesini tıklayın:

change_default Atamayı Değiştir - Tarama dışı bırakma işleminin uygulanacağı hedef bilgisayarları değiştirin.

details_default Etkilenen Bilgisayarları Göster - Tarama dışı bırakma işleminin uygulandığı bilgisayarları gösterir.

audit_log Denetim Günlüğü - Tarama dışı bırakma işleminin Denetleme Günlüğü'nü gösterir.

delete_defaultSil - Tarama dışı bırakma işlemini siler.

move_default Erişim Grubu > move_default Taşı - Nesneyi, hedef gruba yeterli erişim haklarına sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğu başka bir Statik Gruba taşıyın. Erişim grubunu değiştirmek, diğer kullanıcıların erişim sorunlarını çözmede yararlı olur. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar.

Tarama dışı bırakılan tespit veya güvenlik duvarı işlemi yönetilen bilgisayarlarda yeniden görünürse İsabet sayısı sütunu, tarama dışı bırakma işleminin kaç kez uygulandığını gösterir.

Tarama dışı öğeleri bir İlkeden taşıma

ESET PROTECT ürününde İlke üzerinden Antivirus tespiti odaklı tarama dışı bırakma işlemleri oluşturamazsınız. İlkeleriniz önceden oluşturulmuş tarama dışı bırakma işlemleri içeriyorsa bu tarama dışı bırakma işlemlerini İlkelerden ESET PROTECT. sürümündeki Tarama Dışı Bırakma İşlemleri listesine taşımak için aşağıdaki adımları uygulayın:

1.İlkeler'e gidin ve tarama dışı bırakma işlemlerini içeren ilkeyi tıklayıp Ayrıntıları Göster'i seçin.

2.Ayarlar > Algılama Altyapısı'nı tıklayın.

3.Algılama odaklı tarama dışı bırakma işlemleri'nin yanındaki Görüntüle'yi tıklayın.

exclusion_export_from_policy_1

4.Dışa aktar düğmesini, ardından Dışa aktarılan verileri indir seçeneğinin yanındaki düğmeyi tıklayın ve export.txt dosyasını kaydedin. Tamam'ı tıklayın.

exclusion_export_from_policy2

5.ESET PROTECT Web Konsolu'nda Daha fazla > Tarama Dışı Bırakma İşlemleri'ne gidin.

6.Algılama odaklı tarama dışı bırakma işlemlerini bir dosyadan içe aktarmak için İçe aktar düğmesini tıklayın. Yüklenecek dosyayı seçin'i tıklayın ve export.txt dosyasına gidin veya dosyayı sürükleyip bırakın.

exclusion_import_1

7.Algılama odaklı tarama dışı bırakma işlemlerini içe aktarmak için İçe aktar düğmesini tıklayın. İçe aktarılan algılama odaklı tarama dışı bırakma işlemleri, tarama dışı bırakma işlemleri listesinde gösterilir.

exclusion_import_2


warning

Tarama dışı bırakma atamaları için sınırlamalar

İlk tarama dışı bırakma atamaları saklanmaz. İçe aktarılan algılama odaklı tarama dışı bırakma işlemleri varsayılan olarak ana grubunuzdaki bilgisayarlara atanır. Tarama dışı bırakma atamasını değiştirmek için tarama dışı bırakma işlemini seçip change_defaultAtamayı değiştir'i tıklayın.

Tarama dışı bırakma işlemlerini (icon_antivirus Antivirus tespitleri ve icon_firewall Güvenlik Duvarı IDS kuralları için) yalnızca uyumlu bir ESET güvenlik ürününün yüklenmiş olduğu bilgisayarlara atayabilirsiniz. Tarama dışı bırakma işlemleri, uyumlu olmayan ESET güvenlik ürünlerine uygulanmaz ve bu ürünlerde göz ardı edilir.

Filtreleri ve düzeni özelleştirme

Mevcut Web Konsolu ekran görünümünü özelleştirebilirsiniz:

Yan paneli ve ana tabloyu yönetin.

Filtre ve filtre ön ayarları ekleyin. Gösterilen öğeleri filtrelemek için etiketleri kullanabilirsiniz.