ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Yeni Bir Sertifika Yetkilisi Oluşturma

Yeni bir Sertifika Yetkilisi oluşturmak için Daha Fazla > Sertifika Yetkilileri'ne gidin ve sayfanın altındaki İşlem > add_new_defaultYeni seçeneğini tıklayın.

Sertifika Yetkilisi

Sertifika Yetkilisinin Açıklamasını girip bir Parola seçin. Bu Parola en az 12 karakter içermelidir.

Öznitelikler (Konu)

1.Sertifika Yetkilisi için bir Genel ad (ad) girin. Birden çok Sertifika Yetkilisini birbirinden ayırmak için benzersiz bir ad seçin. İsteğe bağlı olarak, Sertifika Yetkilisi hakkında açıklayıcı bilgiler girebilirsiniz.

2.Sertifikanın geçerli olduğundan emin olmak için Geçerlilik başlangıcı ile Geçerlilik bitişi değerlerini girin.


note

ESET PROTECT bileşenlerinin yüklenmesi sırasında oluşturulan tüm Sertifika ve Sertifika Yetkilileri için, Geçerlilik Başlangıç tarihi değeri, sertifika oluşturma tarihinden 2 gün öncesine ayarlanır.

ESET PROTECT Web Konsolu'nun yüklenmesi sırasında oluşturulan tüm Sertifika ve Sertifika Yetkilileri için, Geçerlilik başlangıç tarihi değeri, sertifika oluşturma tarihinden 1 gün öncesine ayarlanır. Bunun nedeni, etkilenen sistemler arasında olası tüm zaman çakışmalarını kapsamaktır.

Örneğin, yükleme sırasında 12 Ocak 2017'de oluşturulan bir Sertifika Yetkilisi ve Sertifikanın önceden ayarlanmış Geçerlilik başlangıç tarihi değeri 10 Ocak 2017 00:00:00, ESET PROTECT Web Konsolu'nda 12 Ocak 2017'de oluşturulan bir Sertifika Yetkilisi ve Sertifikanın ise önceden ayarlanmış Geçerlilik başlangıç tarihi ise 11 Ocak 2017 00:00:00 olacaktır.

3.Yeni Sertifika Yetkilinizi kaydetmek için Kaydet'i tıklatın. Şimdi Daha Fazla > Sertifika Yetkilileri, altındaki Sertifika Yetkilisi listesinde yer alır ve kullanılmaya hazırdır. Sertifika yetkilisi, sertifikayı oluşturan kullanıcının ana grubunda oluşturulur.

create_a_new_cert_authority

Sertifika Yetkilisini yönetmek için listedeki Sertifika Yetkilisinin yanındaki onay kutusunu seçin ve içerik menüsünü (Sertifika Yetkilisini sol tıklatın) veya sayfanın altındaki Eylem düğmesini kullanın. Mevcut seçenekler Genel Anahtarı İçe Aktar ve Genel Anahtarı Dışa Aktar veya Sertifika Yetkilisi'ni Düzenle şeklindedir.