ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bilgisayarlar

ESET PROTECT ürününe eklenmiş olan tüm istemci bilgisayarlar burada gösterilir ve gruplara bölünmüştür. Her aygıt tek bir statik gruba atanır. Listedeki (solda) bir grubu tıklayınca sağ bölmede bu grubun üyeleri (istemciler) gösterilir.

Yönetilmeyen bilgisayarlar icon_unmanaged (yüklü bir ESET Management Agent'ı olmayan ağ istemcileri) genellikle Kaybolan ve Bulunan grubunda görüntülenir. ESET PROTECT Web Konsolu'nda gösterilen bir istemcinin durumu, istemcideki ESET güvenlik ürünlerinin ayarlarından bağımsızdır. Bu nedenle, belirli bir durum istemcide görüntülenmese bile yine de ESET PROTECT Web Konsolu'na bildirilir. İstemcileri gruplar arasında taşımak için sürükleyip bırakabilirsiniz.

Cihaz Ekle düğmesini tıklayıp şunu seçin:

icon_computer Bilgisayarlar - Seçili statik gruba bilgisayar ekleyebilirsiniz.

mobile_default Mobil cihazlar - Seçilen statik gruba mobil cihazlar ekleyebilirsiniz.

update_default Dizin sunucusuyla senkronize et - Statik Grup Senkronizasyonu görevini çalıştırabilirsiniz.

Bir aygıtı tıklatarak söz konusu aygıt için kullanılabilen işlemleri içeren yeni bir menü açabilirsiniz. Ayrıca bir aygıtın yanındaki onay kutusunu da seçebilir ve alt taraftaki çubukta Bilgisayar düğmesini tıklatabilirsiniz. Bilgisayar menüsü cihaz türüne bağlı olarak farklı seçenekler gösterir. Farklı simge türleri ve durumlar hakkındaki ayrıntılar için Simge göstergesine başvurun. Bilgisayar detayları bölümündeki uyarıların listesini görmek için Uyarılar sütununda uyarı sayısını tıklatın.

Son Bağlantı Zamanı'nda, yönetilen cihazın son bağlandığı tarih ve saat gösterilir. Yeşil nokta, bilgisayarın 10 dakikadan kısa bir süre önce bağlanmış olduğunu gösterir. Son Bağlantı Zamanı bilgileri, bilgisayarın bağlanmadığını göstermek için vurgulanır:

oSarı (hata) - Bilgisayar 2-14 gündür bağlanmıyor.

oKırmızı (uyarı) - bilgisayar 14 günden uzun süredir bağlanmıyor.

Inspect icon_inspect_default Simgesi ESET Inspect Web Konsolu Bilgisayarlar bölümünü açar. ESET Inspect yalnızca ESET Inspect lisansınız olduğunda ve ESET Inspect aracı ESET PROTECT ürününe bağlandığında kullanılabilir. Bir Web Konsolu kullanıcısı ESET Inspect aracına erişim için Okuma veya üzeri bir izne veya ESET Inspect Kullanıcısı için Okuma veya üzeri bir izne sahip olmalıdır.

Görünümü filtreleme

Görünümü filtrelemenin farklı yolları vardır:

Standart filtre: Birden çok filtreleme kriteri eklemek için Filtre ekle'yi tıklayıp listeden öğeler seçin. Arama dizelerini yazın veya filtre alanlarındaki açılır menüde öğeleri seçerek Enter tuşuna basın. Aktif filtreler maviyle vurgulanır.

Durum simgelerini kullanarak önem derecesine göre filtre uygulayabilirsiniz: validation-status-icon-error kırmızı - Hatalar, validation-status-icon-warning sarı - Uyarılar, icon_success yeşil - Tamam ve icon_unmanaged gri - Yönetilmeyen bilgisayarlar. Önem derecesi simgesi, belirli bir istemci bilgisayarda ESET ürününüzün halihazırdaki durumunu temsil eder. Bu simgeleri açıp kapatarak bir kombinasyon halinde kullanabilirsiniz. Örneğin, yalnızca uyarıları olan bilgisayarları görmek için sadece validation-status-icon-warning sarı simgeyi seçili halde bırakın (diğer simgeler işaretlenmemiş olmalıdır). Hem validation-status-icon-warning uyarıları hem de validation-status-icon-error hataları görmek için yalnızca bu iki simgeyi açık bırakın.

Filtre ekle > Ürün Kategorisi'ni tıklayın. Açılır menüyü kullanarak gösterilecek aygıtların türlerini seçebilirsiniz.

oESET Korumalı - Bir ESET ürünü tarafından korunmaktadır - icon_computer Masaüstü, icon_server Mobil, icon_collaboration_server Sunucu, icon_gateway Posta Sunucusu, mobile_default Ağ Geçidi Sunucusu, icon_email İş Birliği Sunucusu, icon_file_server Dosya Sunucusu.

oESET PROTECT - tek tek ESET PROTECT bileşenleri - icon_agent ESET Management Agent, icon_rds Rogue Detection Sensor, icon_era_server ESET PROTECT Server.

oDiğer - elga_icon ESET LiveGuard, icon_eia ESET Inspect Connector, icon_eis ESET Inspect Server, efde_icon ESET Full Disk Encryption, icon_proxy ESET Bridge, Virtual Security Appliance, Shared Local Cache.

Alt grupları göster onay kutusu - Halihazırda seçilmiş olan grubun alt gruplarını gösterir.

Gelişmiş filtreleri genişletilebilir bir filtre paneli olarak Bilgisayarlar ekranında görebilirsiniz.

advanced_filters

Gelişmiş filtreler çeşitli filtreler için değerlerin gerçek zamanlı önizlemesini ve seçiminiz için çıkan sonuçların tam sayısını gösterir.

Büyük bilgisayar kümelerini filtrelediğinizde, gelişmiş filtreler hangi filtre değerlerinin yönetilebilir bir dizi sonuç getireceğini gösterir. Bu sayede doğru cihazları çok daha hızlı bir şekilde bulabilirsiniz.

Filtreyi uygulamak için sütunlardaki öğeleri tıklayın. Uygulanan filtreler gelişmiş filtrelerin üst kısmında mavi baloncuklar olarak görünür. Eşit veya eşit değil değerini filtrelemeyi değiştirmek için uygulanan filtreyi tıklayın.

advanced_filters_2

Sütundaki değerleri sıralamak için bir sütundaki gear_icon dişli simgesini veya gelişmiş filtrelerin üst kısmındaki gear_icon dişli simgesini tıklayın. Gösterilen sütunları ayarlamak (add_new_defaulteklemek, delete_defaultkaldırmak, icon_apply_later_defaulticon_apply_sooner_defaultyeniden düzenlemek) için sihirbazı kullanın. Ayrıca sütunları ayarlamak için sürükleyip bırakma özelliğini de kullanabilirsiniz. Tablo sütunlarını varsayılan durumlarına (varsayılan sırada kullanılabilir varsayılan sütunlar) sıfırlamak için Sıfırla'yı tıklayın.


note

Gelişmiş filtreleri yalnızca Statik Gruplarla kullanabilirsiniz. Dinamik Gruplar gelişmiş filtreleri desteklemez.

Daha gelişmiş filtreleme için Dinamik Grupları veya Raporları kullanın.

Klonlama Master'i olarak işaretlenmiş bilgisayarları bulmak için Filtre Ekle'yi tıklayın > Klonlama Master'ini seçin > ardından Klonlama Master'i filtresinin yanındaki onay kutusunu işaretleyin.

Filtreleri ve düzeni özelleştirme

Mevcut Web Konsolu ekran görünümünü özelleştirebilirsiniz:

Yan paneli ve ana tabloyu yönetin.

Filtre ve filtre ön ayarları ekleyin. Gösterilen öğeleri filtrelemek için etiketleri kullanabilirsiniz.


note

Listede belirli bir bilgisayarı bulamazsanız ve bu bilgisayarın ESET PROTECT altyapınız içerisinde yer aldığından eminseniz tüm filtrelerin kapalı olduğunu kontrol edin.