ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Süresi Dolan Sertifika - raporlama ve yenileme

ESET PROTECT, süresi dolmak üzere olan bir Sertifika veya Sertifika Yetkilisiyle ilgili sizi bilgilendirebilir. Bildirimler sekmesinde hem ESET PROTECT Sertifikası hem de ESET PROTECT Sertifika Yetkilisi için önceden tanımlı Bildirimler bulunmaktadır.

Bu özelliği etkinleştirmek için Bildirimi Düzenle'yi tıklatın ve Dağıtım bölümünde e-posta adresi veya SNMP yakalaması gibi ayrıntıları belirtin. Her kullanıcı yalnızca kendi ana grubunda bulunan sertifikalar için (kullanıcının Sertifikalar için Okuma izni olduğu varsayılarak) bildirimleri görebilir.


note

Daha fazla > Ayarlar'da önce SMTP bağlantı ayarlarını yapılandırdığınızdan emin olun. Ardından, Dağıtım e-posta adresini eklemek için bildirimi düzenleyebilirsiniz.

ESET PROTECT Web Konsolu, bir sertifikanın veya Sertifika Yetkilisi'nin süresi 90 günden kısa bir zaman içinde dolmak üzereyse bir uyarı verir. Uyarı Bilgisayarlar, Duruma Genel Bakış, Eş Sertifikalar ve Sertifika Yetkilileri'nde görünür.

cert_expire

Süresi dolan Sertifika Yetkilisini veya Sertifikayı değiştirmek için şu adımları uygulayın:

1.Yeni geçerlilik süresine sahip (eskisinin kullanım süresi doluyorsa), ideal olarak hemen geçerli olacak şekilde ayarlanan Yeni Sertifika Yetkilisi oluşturun.

2.ESET PROTECT Server ve diğer bileşenler için (Agent/MDM) yeni Sertifika Yetkilinizin geçerlilik süresi içerisinde yeni Eş Sertifikalar oluşturun.

3.Yeni Eş Sertifikaları ayarlamak için ilkeler oluşturun. İlkeleri ağınızdaki tüm istemci bilgisayarlarda bulunan ESET PROTECT bileşenlerine, MDM ve ESET Management Agent'a uygulayın.

4.Yeni Sertifika Yetkilisi ve Eş Sertifikalar uygulanana ve istemciler çoğaltılana kadar bekleyin.


note

24 saat beklemenizi veya ESET PROTECT bileşenlerinin tümünün (Agent'lar) en az iki kez çoğaltıldığını kontrol etmenizi öneririz. Bilgisayarı tıklayarak ve Uyandırma Çağrısı Gönder'i seçerek Bilgisayarlar'da Agent çoğaltmasını zorlayabilirsiniz.

5.İstemcilerin yeni Eş Sertifikalarını kullanarak kimliklerini doğrulayabilmeleri için ESET PROTECT Server Ayarlarında Sunucu sertifikasını yenileyin.

6.ESET PROTECT Server hizmetini yeniden başlatın.

7.Yukarıdaki adımların tümünü tamamladıktan ve her istemcinin ESET PROTECT ürününe bağlandığını, her şeyin beklendiği şekilde çalıştığını kontrol ettikten sonra, eski Eş Sertifikaları iptal edin ve eski Sertifika Yetkilisini silin.