ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET Rogue Detection Sensor ilke ayarları

ESET RD Sensor'ın davranışı bir ilke kullanılarak değiştirilebilir. Bu, en çok adreslerin filtrelemesini değiştirmek için kullanılır. Örneğin, belirli adresleri kara listeye ekleyerek bir daha algılanmamalarını sağlayabilirsiniz.

İlkeler'i tıklatın ve Özel İlkeler'i genişletip mevcut bir ilkeyi düzenleyin veya yeni ilke oluşturun.

Filtreler

IPv4 Filtreleme

IPv4 adres filtrelemeyi etkinleştir - Filtreleme etkinleştirildiğinde, yalnızca IP adresleri IPv4 filtre listesindeki beyaz listede yer alan bilgisayarlar veya yalnızca Kara Listede yer almayanlar algılanır.

Filtreler - Listeyi Beyaz Liste veya Kara Liste olarak belirleyin.

IPv4 adres listesi - Adresleri listeye eklemek veya listeden çıkarmak için IPv4 listesini düzenle'yi tıklatın.

MAC adres önek filtresi

MAC Adres öneki filtrelemeyi etkinleştir - Filtreleme etkinleştirildiğinde, yalnızca MAC adres öneki (xx:xx:xx) adresleri MAC adres listesinde yer alan bilgisayarlar veya yalnızca Kara Listede yer almayanlar algılanır.

Filtreleme modu - Listeyi Beyaz Liste veya Kara Liste olarak belirleyin.

MAC adres öneki listesi - Öneki listeye eklemek veya listeden çıkarmak için MAC önek listesini düzenle'yi tıklatın.

Algılama

Etkin Algılama - Bu seçenek etkinleştirildiğinde, RD Sensor bilgisayarları aktif bir şekilde yerel ağda arayabilir. Bu, arama sonuçlarını iyileştirir, ancak bazı makinelerde güvenlik duvarı uyarılarını da tetikleyebilir.

İşletim sistemi algılama bağlantı noktaları - RD Sensor, bilgisayarları yerel ağda aramak için bağlantı noktalarından oluşan önceden yapılandırılmış bir liste kullanır. Bağlantı noktası listesini düzenleyebilirsiniz.

Gelişmiş Ayarlar

Ürün iyileştirme programına katılın - Kilitlenme raporlarının ve anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ESET'e gönderilmesini etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

Ata

Bu ilkeyi alacak olan istemcileri seçin. Tüm Statik ve Dinamik Grupları ve üyelerini göstermek için Ata'yı tıklatın. İlkeyi uygulamak istediğiniz bilgisayarı seçip Tamam'ı tıklatın.

Özet

Bu ilke için ayarları gözden geçirin ve Bitir'i tıklatın.