ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Kullanıcı ayarları

Bu bölümde kullanıcı ayarlarınızı özelleştirebilirsiniz. ESET PROTECT Web Konsolu penceresinin sağ üst köşesindeki Kullanıcı hesabı'nı tıklayarak (Çıkış düğmesinin solunda) tüm aktif kullanıcıları görüntüleyebilirsiniz. ESET PROTECT Web Konsolu'na farklı web tarayıcılarından, bilgisayarlardan veya mobil aygıtlardan aynı anda giriş yapılabilir. Tüm oturumlarınızı burada görürsünüz.


note

Kullanıcı ayarı, sadece halihazırda giriş yapmış olan kullanıcı için geçerlidir.

Tema Ayarları

ESET PROTECT ekranı için tema ayarını seçebilirsiniz:

Varsayılan (Açık) Tema

Koyu Tema

Açılır menüden temayı seçin:

user_settings_theme

Ekran, Web Konsolu'ndan çıkıp tekrar giriş yaptıktan sonra seçilen temada kalır.

Zaman Ayarları


note

Her kullanıcının ESET PROTECT Web Konsolu için kendi tercih ettiği saat ayarları olabilir. Kullanıcı tarafından belirlenen saat ayarları, ESET PROTECT Web Konsolu'na nereden eriştiğine bakılmaksızın o kullanıcıya uygulanır.

Tüm bilgiler, UTC (Koordine Evrensel Saat) standardı kullanılarak ESET PROTECT ürününde depolanır. UTC saati otomatik olarak ESET PROTECT Web Konsolu'nun kullandığı saat dilimine dönüştürülür (yaz saati uygulaması dikkate alınır). ESET PROTECT Web Konsolu, çalışmakta olduğu sistemin yerel saatini gösterir (dahili UTC saatini değil, ESET PROTECT Web Konsolu'nun çalıştığı yerdeki saat). Tercih etmeniz halinde, ESET PROTECT Web Konsolu'nda gösterilen saati manuel olarak ayarlamak için bu ayarı devre dışı bırakabilirsiniz.

Varsayılan Tarayıcı yerel saatini kullan ayarını geçersiz kılmak istiyorsanız, Manuel olarak seç seçeneğini belirleyebilirsiniz. Ardından konsol saat dilimini manuel olarak belirtip yaz saati uygulamasını kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

time_zone01


important

Bazı durumlarda, farklı bir saat dilimi kullanma seçeneği kullanılabilir hale getirilir. Bir tetikleyiciyi yapılandırırken ESET PROTECT Web Konsolu saat dilimi varsayılan olarak kullanılır. Alternatif olarak, tetikleyici için ESET PROTECT Konsolu saat dilimi yerine hedef cihazın yerel saat dilimini kullanmak için Hedef Yerel Saatini Kullan onay kutusunu işaretleyebilirsiniz.

time_zone02

Değişikliklerinizi onaylamak için Yaz Saati Uygulaması Ayarları seçeneğini tıklatın.

Depolanan Kullanıcı Durumu

Depolanan Kullanıcı Durumunu Sıfırla'yı tıklatarak kullanıcının depolanan UI durumunu varsayılan ayara sıfırlayabilirsiniz. Bu; ESET PROTECTTuru'nu, tablo sütunu boyutlarını, hatırlanan filtreleri, iğnelenen yan menüyü vs. içerir.

reset_stored_user_data

Hatırlanan cihazlar

Hatırlanan cihazları unut - Geçerli kullanıcı için hatırlanan cihazlarda iki faktörlü kimlik doğrulaması gerektirir.

Etkin oturumlar

Geçerli kullanıcının tüm etkin oturumları hakkındaki bilgiler şunları içerir:

Mevcut kullanıcı adı.

Web Konsolu'na erişen bilgisayarın ayrıntıları - web tarayıcısı ve işletim sistemi.

İstemci bilgisayarın veya cihazın IP adresi (kullanıcı bunun üzerinden ESET PROTECT Web Konsolu'na bağlanır). ESET PROTECT Web Konsolu'nu çalıştıran bir web sunucusunun IP adresi parantez içinde gösterilir. ESET PROTECT Web Konsolu ESET PROTECT Server ile aynı makinede çalışıyorsa, 127.0.0.1 üzerinden gösterilir.

Bir kullanıcının oturum açtığı tarih ve saat.

ESET PROTECT Web Konsolu için seçilen dil.

active_sessions

Halihazırdaki oturum Bu oturum olarak etiketlenir. Etkin bir oturumun bağlantısını kesmek istiyorsanız Bağlantıyı kes simgesini tıklatın.