ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Sorun Giderme - Web Konsolu

Aşağıdaki tabloda en genel Web Konsolu oturum açma hata iletileri ve durumları ile ilgili bilgiler, bunların anlamları ve bazı ek sorun giderme adımları sunulmaktadır:

Hata iletisi

Olası neden

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Geçersiz kullanıcı adı veya parola

Kullanıcı adı ve parolanızı doğru girdiğinizden emin olun. ESET PROTECT Web Konsolu parolasını sıfırlayabilirsiniz.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Bağlantı 'Bağlanmadı' durumuyla kurulamadı

ESET PROTECT Server hizmetinin ve veri tabanı hizmetinizin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Adım adım talimatlarımız için Bilgi Bankası makalemize bakın.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Kullanıcı engellendi. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Aynı IP adresinden 10 başarısız giriş denemesi (örneğin yanlış giriş bilgileri kullanarak) yaptıktan sonra bu IP adresinden yapılan diğer giriş denemeleri geçici olarak engellenir. 10 dakika sonra doğru kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapmayı deneyin.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: İletişim hatası

ESET PROTECT Server hizmetinin çalıştığınıve Apache Tomcat hizmetinin düzgün bir şekilde çalıştığını doğrulayın. Apache Tomcat için günlük dosyalarını inceleyin. Bu sorunla ilgili daha fazla bilgi için Bilgi Bankası makalemize bakın.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Bağlantı süre aşımı

ESET PROTECT Web Konsolu'nun ESET PROTECT Server'a eriştiğinden emin olmak için ağ bağlantısını ve güvenlik duvarı ayarlarını kontrol edin. Ayrıca ESET PROTECT Server aşırı yüklenmiş olabilir, yeniden başlatmayı deneyin. Bu sorun ESET PROTECT Web Konsolu ve ESET PROTECT Server'ın farklı sürümlerini kullanmanız durumunda da ortaya çıkabilir.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Kullanıcının atanmış erişim hakları yok

Kullanıcıya atanmış hiçbir erişim hakkı yok. Yönetici olarak giriş yapın ve bu kullanıcıya en az bir İzin Kümesi atanacak şekilde kullanıcının hesabını düzenleyin.

validation-status-icon-error Oturum açılamadı: Yanıt ayrıştırma hatası

Kullandığınız Web Konsolu sürümü ve ESET PROTECT Server uyumlu değil. Bu, bileşen yükseltmesi sırasından veya sonrasında gerçekleşebilir. Sorun devam ederse Web Konsolu'nun doğru sürümünü manuel olarak dağıtın.

validation-status-icon-warning Şifresiz bağlantı kullanılıyor! Lütfen HTTPS kullanmak için web sunucusunu yapılandırın

Güvenlik amacıyla, ESET PROTECT Web Konsolu'nu HTTPS kullanacak şekilde ayarlamanızı öneririz.

JavaScript devre dışı. Lütfen tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

JavaScript'i etkinleştirin veya web tarayıcınızı güncelleyin.

SEC_ERROR_INADEQUATE_KEY_USAGE (yalnızca Mozilla Firefox).

Mozilla Firefox bozuk bir sertifika deposuna sahip.

Hata

Olası neden

Giriş ekranını görmüyorsunuz veya giriş ekranı sürekli yükleniyor olarak görüntüleniyor.

ESET PROTECTServer Hizmetini yeniden başlatın. ESET PROTECT Server Hizmeti yeniden açıldığında ve çalışmaya başladığında Apache Tomcat hizmetini yeniden başlatın. Bunun ardından, ESET PROTECT Web Konsolu giriş ekranı başarılı bir şekilde yüklenir. Ayrıca Bilgi Bankası makalemizi de okuyun.

Apache Tomcat, era.war dosyasının içeriklerini ayıklayamıyorsa ve Web Konsoluna erişilemiyorsa Bilgi Bankası makalemizdeki adımları uygulayın.

Metin içerik menüsünde ve ESET PROTECT Web Konsolu'nda Hızlı Bağlantılar menüsünde eksik.

Bu sorun, reklam engelleyici tarayıcı uzantısından kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunu çözmek amacıyla ESET PROTECT Web Konsolu sayfası için reklam engelleyici tarayıcı uzantısını devre dışı bırakın.

Giriş yaptıktan sonra Web Konsolu düzgün gösterilmiyor (eksik öğeler vs.).

Desteklenen bir web tarayıcısı kullandığınızdan emin olun.

Giriş yaptıktan sonra bazı Web Konsolu ekranları yüklenmez.

ESET PROTECT Web Konsolu ekranlarından bazıları (ör. Bilgisayarlar) yüklenmiyorsa,  C:\Program Files\Apache Software Foundation\[Tomcat klasöründe]\ bulunan Tomcat9w.exe dosyasını açın

Genel sekmesinde, Apache Tomcat hizmetini durdurmak için Durdur'u tıklayın.

Java sekmesini seçin ve aşağıdaki kodu Java Options altına ekleyin:
-Duser.country=US
-Duser.language=en

Genel sekmesinde, Apache Tomcat hizmetini başlatmak için Başlat'ı tıklayın.

Web Konsolunun yüklenmesi uzun zaman alır. Çok sayıda nesne yüklenirken konsol kilitlenir.

Web Konsolu, büyük nesne kümelerini işlerken ek bellek gerektirir. Kurumsal ayarlar için Web Konsolu'na bakın.

Web Konsolu'ndaki bazı ekranlar doğru yüklenmez ve bir hata görürsünüz. Örneğin, bir ilkeyi düzenlerken şu hatayı görürsünüz: "ERROR WHILE INITIALIZING CONFIGURATION EDITOR.: (TYPEERROR) : ((INTERMEDIATE VALUE)(INTERMEDIATE VALUE) , K).INITCONFIGEDITOR IS NOT A FUNCTION"

Bu sorun, bazı Web Konsolu modüllerinin yüklenmesine engel olan bir ters proxy kullanıyorsanız oluşur. Ayrı ayrı Web Konsolu modülleri için URL dizeleri (Apache Tomcat ürününe yüklenir) dinamik olarak değişebilir (örneğin, era/webconsole/configEngine/02645EFC6ABCDE2B449042FB8S63FD3/v0.0/css/001_ce.ltr.css) dizesinde era/webconsole/configEngine/). Sorunu çözmek için, kullandığınız ters proxy'yi düzgün yapılandırdığınızdan emin olun.

Büyük bir dosya için (20 MB'ın üzerinde, ör. bir ilke) içe aktarırken işlem başarısız olur.

Web Konsolu için dosya boyutu sınırı 20 MB'tır. [Tomcat folder]\webapps\era\WEB-INF\classes\sk\eset\era\g2webconsole\server\modules\config\ klasöründe bulunan EraWebServerConfig.properties dosyasını düzenleyerek değiştirebilirsiniz. file_size_limit=20 boyutunu daha yüksek bir değere ayarlayın, maksimum değer 250'dir.


note

ESET PROTECT ürününü yükselttikten sonra, yükseltilen Web Konsoluna giriş yapmadan önce web tarayıcısı önbelleğini ve çerezleri silmenizi öneririz.

Web Konsolu güvenli protokol (HTTPS) kullandığı için, web tarayıcınızda güvenlik sertifikasıyla veya güvenilmeyen bağlantıyla ilgili bir mesaj alabilirsiniz (mesajın tam ifadesi kullandığınız tarayıcıya bağlıdır). Bunun nedeni, tarayıcınızın erişmeye çalıştığınız sitenin kimliğini doğrulamanızı istemesidir. ESET PROTECT Web Konsolu'na erişime izin vermek için Gelişmiş > [address] adresine git (güvenli değil) (Chrome/Edge) veya Gelişmiş > Riski kabul edin ve devam edin (Firefox) seçeneğini tıklayın. Bu, yalnızca ESET PROTECT Web Konsolu URL'sine erişmeye çalıştığınızda geçerlidir. HTTPS/SSL bağlantısını ayarlama ile ilgili daha fazla bilgi için Bilgi Bankası makalemize bakın.