ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET PROTECT Web Konsolu

ESET PROTECT Web Konsolu, ESET PROTECT ile iletişim kurmak için kullanılan ana arabirimdir. Sunucu. Tüm ESET güvenlik çözümlerinizi yönetebileceğiniz merkezi bir birimdir. Herhangi bir yerden ve internet erişimi olan herhangi bir cihazdan bir tarayıcı (Desteklenen web tarayıcılarına bakın) kullanılarak erişilebilen web tabanlı bir arabirimdir. Web Konsolu'na ilk kez giriş yaptığınızda ESET PROTECT Turu görüntülenir.

ESET PROTECT Web Konsolu standart düzeninde:

Halihazırdaki kullanıcı her zaman sağ üst bölümde gösterilir ve burada kullanıcının oturum süresi geriye doğru sayılır. Çıkış yapmak için istediğiniz zaman Çıkış'ı tıklayabilirsiniz. Bir oturum zaman aşımına uğradığında (işlem yapmama nedeniyle) yeniden giriş yapmanız gerekir. Kullanıcı Ayarları'nı değiştirmek için ESET PROTECT Web Konsolu'nun sağ üst köşesindeki kullanıcı adınızı tıklayın.

Ana MenüSihirbaz kullanıldığı zamanlar hariç olmak üzere, her zaman sol taraftan erişilebilir. Ekranın expand_menu sol tarafındaki menüyü genişletmek için simgeyi tıklatın; collapse_menu Daralt simgesini tıklatarak daraltabilirsiniz.

ESET PROTECT İle çalışırken yardıma ihtiyacınız olursa sağ üst köşedeki Yardıminformation simgesini, ardından Geçerli başlık - Yardım'ı tıklayın. Geçerli sayfanın yardım penceresi görüntülenir. ESET PROTECT sürümünü ve diğer ayrıntıları görmek için Yardım > Hakkında'yı tıklayın.

ESET PROTECT Web Konsolu'nun üst bölümünde Hızlı Arama aracını kullanabilirsiniz. Bir arama hedefi seçmek için simgeyi tıklatın:

oBilgisayar Adı, Açıklama ve IP Adresi - Bir İstemci adı, Bilgisayar açıklaması, IPv4/IPv6 Adresiveya Grup adıgirip Enter'a basın. Sonuçların görüntülendiği Bilgisayarlar bölümüne yönlendirileceksiniz.

oAlgılama Adı - Sonuçların görüntülendiği Algılamalar bölümüne yönlendirileceksiniz.

oKullanıcı Adı - İçe aktarılan AD kullanıcılarını arayabilirsiniz. Sonuçlar Bilgisayar Kullanıcıları bölümünde gösterilir.

Menüyü görüntülemek için Hızlı Bağlantılar düğmesini tıklayın:

Hızlı bağlantılar

Bilgisayarları Ayarla

Bilgisayar Ekle

Mobil aygıt ekle

Agent’ı Dağıt

Bilgisayar Kullanıcısı Ekle

 

Bilgisayarları Yönet

İstemci Görevini Oluştur

Yeni İlke Oluştur

İlke Ata

 

Değerlendirme Durumu

Rapor Oluştur

Sunucu Bileşenleri

 

Ekranın sol üst kısmında, ESET PROTECT adının yanında ESET PROTECT ile diğer ürünleriniz arasında arasında gezinmenize yardımcı olacak ürün gezinme simgesini product_navigate bulabilirsiniz. ESET Inspect, ESET Business Account ve ESET MSP Administrator.

Dişli gear_icon simgesi daima bir içerik menüsünü temsil eder.

Gösterilen bilgileri yeniden yüklemek/yenilemek için update_default Yenile seçeneğini tıklatın.

Sayfanın alt bölümündeki düğmeler, her bölüm ve işlev için benzersizdir ve ilgili bölümlerde ayrıntılı bir şekilde açıklanmaktadır.

ESET PROTECT Web Konsolu, yönetilen ESET güvenlik ürünlerinin güncellenen Son Kullanıcı Lisans Sözleşmeleri hakkında yöneticiyi bilgilendirir.

ESET PROTECT logosunu tıklayarak Kontrol Paneli ekranını açın.

dashboard

Duruma Genel Bakış, ESET PROTECT ürününden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı gösterir. Bunlar, önerilen adımlarla sizi yönlendirir.

fs_getting_to_know_status_overview

Ağaç içeren ekranların belirli kontrolleri vardır. Ağacın kendisi aşağıdaki eylemlerle birlikte sol tarafta yer alır. Ağaçtaki bir öğeyi tıklayarak söz konusu öğe için seçenekleri görüntüleyin.

Tablolar satırlardaki birimleri tek tek veya grup olarak (daha fazla satır seçildiğinde) yönetmenize olanak sağlar. Söz konusu satırdaki birimler için seçenekleri görüntülemek üzere bir satırı tıklatın. Tablolardaki veriler filtrelenip sınıflandırılabilir.

computer_new_task

Sihirbazları kullanarak nesneleri ESET PROTECT ile düzenleyebilirsiniz. Tüm sihirbazlar şu davranışlara sahiptir:

Adımlar dikey yönde yukarıdan aşağıya doğrudur.

Dilediğiniz zaman herhangi bir adıma geri dönebilirsiniz.

Gerekli (zorunlu) ayarlar her zaman bölümün ve ilgili ayarların yanında kırmızı ünlem işaretiyle belirtilir.

Geçersiz giriş verileri, imlecinizi yeni bir alana taşıdığınızda işaretlenir. Geçersiz giriş verilerini içeren sihirbaz adımı da işaretlenir.

Tüm giriş verileri doğru oluncaya dek Bitir işlemi kullanılamaz.

fs_getting_to_know_web_console_wizard