ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Yerel dağıtım

Bu dağıtım yöntemi, kurum içi yüklemeler için tasarlanmıştır. Bir yükleme paketi oluşturun veya indirin ve paylaşılan klasör, flash sürücü ya da e-posta üzerinden bu pakete erişime izin verin.


important

Yükleyici paketi, Yönetici veya Yönetici önceliklerine sahip bir kullanıcı tarafından yüklenmelidir.


note

Yalnızca küçük bir ağınız varsa (50 bilgisayara kadar) yerel dağıtım yöntemini kullanmanızı öneririz. Büyük ağlar için, ESET Management Agent'ı GPO ve SCCM kullanarak dağıtabilirsiniz.

Yerel dağıtım üç farklı şekilde gerçekleştirilebilir:

Agent (ve ESET güvenlik ürünü) yükleyicisi oluşturma (Yalnızca Windows)

Agent komut dosyası yükleyicisi oluşturma (Windows, Linux, macOS)

Agent’ı ESET web sitesinden indirin (Windows, Linux, macOS)

Yerel Dağıtım ve izin

Bir kullanıcının ESET Management Agent'ı yerel olarak dağıtmasına nasıl izin verildiğiyle ilgili daha fazla bilgi için bu örnekteki talimatları uygulayın.


note

Kullanıcının yükleyici oluştururken Sertifikalar ile çalışabileceğini unutmayın. Bir kullanıcıya, sertifikaların yer aldığı statik gruba erişim izniyle birlikte Sertifikalar için Kullanım izni atanmalıdır. Kullanıcı ESET Management Agent'ı dağıtmak istiyorsa, gerçek sunucu sertifikasının imzalandığı Sertifika Yetkilisi için Kullanma iznine sahip olmalıdır. Sertifikalar ve Sertifika Yetkilisi'ne erişimi bölmekle ilgili bilgiler için bu örneği okuyun. Erişim haklarıyla ilgili daha fazla bilgi için izin listesine bakın.