ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

GPO veya SCCM kullanarak Agent dağıtımı

Yerel dağıtım dışında, Agent'ın uzaktan dağıtımı işlemi için Grup İlkesi Nesnesi (GPO), Yazılım Merkezi Yapılandırma Yöneticisi (SCCM), Symantec Altiris veya Puppet gibi yönetim araçlarını da kullanabilirsiniz.


important

Uzaktan dağıtımlar için tüm istemci bilgisayarların İnternet bağlantısı olduğunu doğrulayın.

ESET Management Agent'ın istemci bilgisayarlarda toplu dağıtımı için bu seçeneği kullanın.

Agent dağıtımı için Windows üzerinde bir GPO/SCCM komut dosyası oluşturabilirsiniz. Bunun için Hızlı Bağlantılar > Agent'ı Dağıt veya Yükleyiciler > Yükleyici Oluştur bölümüne gidin.

1.Windows > Dağıtım için GPO veya SCCM'yi kullanın seçeneğini tıklayın.

2.Anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ve kilitlenme raporunun ESET'e gönderilmesi için Ürün iyileştirme programına katılın onay kutusunu işaretleyin.

3.Üst grup - ESET PROTECT Web Konsolu'nun Agent yüklemesinin ardından bilgisayarı yerleştireceği Üst grubu seçin.

Mevcut bir statik grubu seçebilir veya yükleyici dağıtıldıktan sonra cihazın atanacağı yeni bir grup oluşturabilirsiniz.

Bir Üst grup seçildiğinde, gruba uygulanan tüm ilkeler yükleyiciye eklenir.

Üst Grubu seçmek, yükleyici konumunu etkilemez. Yükleyici sizin tarafınızdan oluşturulduktan sonra geçerli kullanıcının Erişim Grubuna yerleştirilir. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar.

Üst grup; sitelerle birlikte ESET Business Account ürününü veya ESET MSP Administrator ürününü kullanıyorsanız zorunlu, ESET Business Account ürününü siteler olmadan kullanıyorsanız isteğe bağlıdır.

4.Sunucu ana bilgisayar adı (isteğe bağlı) - ESET PROTECT Server ana bilgisayar adını veya IP adresini yazın. Gerekirse Bağlantı Noktası numarasını belirtin (varsayılan olarak 2222 kullanılır).

5.Eş sertifika:

ESET PROTECT sertifikası - Agent yüklemesi ve ESET PROTECT Sertifika Yetkilisi için Eş Sertifika otomatik olarak seçilir. Farklı bir sertifika kullanmak için mevcut ESET PROTECT Sertifikası Açıklamasını tıklayarak kullanılabilir sertifikaları içeren açılır menüden seçim yapabilirsiniz.

Özel sertifika - Kimlik doğrulaması için özel bir sertifika kullanıyorsanız Özel sertifika > Seç'i tıklayın, .pfx sertifikasını yükleyin ve ardından Agent'ı yüklerken bunu seçin. Daha fazla bilgi için Sertifikalar bölümüne bakın.

Sertifika Parolası - Gerekirse Sertifika parolasını yazın. Bu işlem, ESET PROTECT Server yüklemesi sırasında parola belirttiyseniz (Sertifika Yetkilisi oluşturduğunuz adımda) veya parolası olan özel bir sertifika kullanıyorsanız yapılır. Aksi halde, Sertifika parolası alanını boş bırakın.


warning

Sertifika parolası şu karakterleri içeremez: " \ Bu karakterler Agent'ın başlatılması sırasında ciddi bir hataya neden olabilir.

6.arrow_down_business Daha fazla ayarı özelleştirin

7.Bitir'i tıklatın.

8.GPO/SCCM komut dosyasını ve Agent yükleyicilerini (32 bit, 64 bit, ARM64) indirin. Alternatif olarak, Agent yükleyicisi .msi dosyalarını ESET indirme sayfası - Bağımsız yükleyiciler bölümünden indirebilirsiniz.

İki popüler ESET Management Agent uzaktan dağıtım yöntemi için adım adım açıklamalı talimatları görüntülemek üzere aşağıdaki ilgili bağlantıyı tıklayın:

ESET Management Agent'ın Grup İlkesi Nesnesi (GPO) kullanılarak dağıtımı - Bu Bilgi Bankası makalesi dilinizde sunulmuyor olabilir.

ESET Management Agent'ın System Center Configuration Manager (SCCM) kullanarak dağıtımı