ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Kontrol Paneli

Kontrol paneli, ilk kez ESET PROTECT Web Konsolu'na giriş yapmanızın ardından gösterilen varsayılan sayfadır. Bu sayfa ağınızla ilgili önceden tanımlı raporları gösterir. Üst menü çubuğundaki sekmeleri kullanarak kontrol panelleri arasında geçiş yapabilirsiniz. Her kontrol paneli, çeşitli raporlardan oluşur.

Kontrol paneli değişikliği

Ekle - Yeni bir kontrol paneli eklemek için kontrol paneli başlığının üstündeki add_new_default simgesini tıklayın. Yeni kontrol paneli için bir ad girin ve onaylamak için Kontrol paneli ekle'yi tıklatın. Yeni ve boş bir kontrol paneli oluşturulur.

icon_move_dragTaşı - Bir kontrol panelinin konumunu diğerlerine göre değiştirmek için söz konusu kontrol panelinin adını tıklayıp sürükleyin.

Raporları ekleyerek, değiştirerek, yeniden boyutlandırarak, taşıyarak ve yeniden düzenleyerek özelleştirebilirsiniz.

Kontrol panelini seçin, update_default'nin yanındaki dişli simgesini gear_icon tıklayın ve Kontrol Panellerine erişimi olan tüm yeni Web Konsolu kullanıcıları için varsayılan kontrol paneli olarak kendi kontrol panelinizi kullanmak üzere Varsayılan olarak ayarla'yı işaretleyin.

Açılır menüde aşağıdaki seçenekleri kullanmak için seçilen kontrol paneli başlığının yanındaki gear_icon simgesini tıklayın:

update_default Sayfayı yenile

Bu kontrol panelindeki rapor şablonlarını yenileyin.

remove_default Kaldır

Kontrol panelini kaldırın.

rename_default Yeniden adlandır

Kontrol panelini yeniden adlandırın.

duplicate_default Yinele

Kullanıcının ev grubunda aynı parametrelerle kontrol panelinin kopyasını oluşturun.

Düzeni Değiştir

Bu kontrol paneli için yeni bir sayfa düzeni seçin. Değişiklik, kontrol panelindeki mevcut şablonları kaldırır.


note

Bu varsayılan kontrol panellerini özelleştiremezsiniz: Durum Özeti, Güvenliğe Genel Bakış ve ESET LiveGuard.


important

ESET Enterprise Inspector ve ESET Dynamic Threat Defense, *** ESET Inspect ve ESET LiveGuard Advanced olarak yeniden adlandırıldı.

Aşağıdaki durumlarda yeniden adlandırmanın neden olduğu sorunları gidermeniz gerekebilir: ESET PROTECT ürününden (aşağıda belirtilen sürümlerden) yükseltme işlemi yaptıysanız 9.0 ve daha önceki ve raporlar, dinamik gruplar, bildirimler veya ESET Dynamic Threat Defense ya da ESET Enterprise Inspector için filtreleyen diğer kural türlerine sahipseniz.

Şu kontrol panelleri, ESET PROTECT ürününde önceden yapılandırılmıştır:

Kurulum Görevleri

Durum Genel Bakışı kontrol paneli ESET PROTECT ürününde oturum açtığınızda gördüğünüz varsayılan ekrandır (varsayılan olarak başka bir kontrol paneli ayarlamadığınız takdirde). Bu sayfa ağınızla ilgili genel bilgileri gösterir.

Aygıt filtreleri - Son bildirilen duruma dayalı olarak yönetilen aygıtların sayısını gösterir. Aygıtları içeren filtrelenmiş bir listeyi açmak için 4 mozaiğin her birini tıklatabilirsiniz.

Aygıt durumu - İlgili sekmelerde, yüklenen güvenlik ürünü türüne dayalı olarak yönetilen aygıtların sayısını gösterir. Söz konusun grubun hiçbir güvenlik ürünü dağıtılmamışsa, sekme ilgili yükleyici paketini dağıtmak için bir seçenek görüntüler.

Bağlantı durumu - Yönetilen aygıtların son bağlantılarının listesini gösterir.

 

Bileşen sürümü durumu

Grafikte, güncel ve güncel olmayan ESET bileşen sürümlerinin veya ESET güvenlik ürünü sürümlerinin oranı gösterilmektedir.

component_version_status

Güncel olmayan bileşenleri veya uygulamaları temsil eden sarı/kırmızı grafiği tıklayın ve bir güncelleme işlemini başlatmak için Yüklenmiş ESET bileşenlerini güncelle'yi seçin. Ayrıca Kurumsal ürünler için ESET Kullanım Ömrü Sonu ilkesi'ne de bakın.

Kırmızı (Eski) - ESET bileşeninin/ürününün eski sürümü veya artık desteklenmeyen ve ESET deposunda yer almayan keşfedilen bir güvenlik açığına sahip eski bir sürüm.

Sarı (Güncel olmayan) - ESET bileşeninin/ürününün yüklü sürümü güncel değildir, ancak desteklenmeye devam etmektedir. Yakın zamanda keşfedilen bir güvenlik açığı içermediği sürece genellikle en son sürümden önceki iki sürüm de sarı durumdadır.

Yeşil (Tamam) - ESET bileşeninin/ürününün en son sürümü yüklüdür veya yüklü sürüm, kullanılan ESET PROTECT Web Konsolu ile uyumlu olan ESET bileşeninin/ürününün en son sürümüdür.


important

Belirli işletim sistemi sürümü veya platformu için (x86, x64, ARM64) ESET deposunda daha yeni bir uyumlu bileşen/ürün sürümü yoksa daha önceki ESET bileşeni/ürün sürümleri grafikte Tamam (yeşil) durumunda gösterilir.

 

Mavi (Beklemede) - Otomatik güncellemeler etkindir ve en son sürüm otomatik olarak yüklenecektir. Şunların otomatik güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi edinin:

oESET Management Agent'lar

oESET Güvenlik Ürünleri


note

ESET bileşenleri uzun süredir güncellenmiyorsa mavi grafiği tıklayarak ve Yüklenmiş ESET bileşenlerini güncelle'yi seçerek bunları manuel olarak güncelleyebilirsiniz.

Alternatif olarak, Agent'ları yükseltmek için ESET PROTECT Bileşenlerini Yükseltme İstemci Görevini ve ESET güvenlik ürünlerini yükseltmek için de Yazılım Yüklemesi İstemci Görevini kullanabilirsiniz.

Gri (Bilinmeyen) - ESET bileşeninin/ürününün sürümü tanınmamaktadır (örneğin, bir ESET ürününün yakın zamandaki yüklemesinin hemen ardından).

 

Yönetim durumu - Yönetilen ve Korunan (hem ESET Agent hem de bir güvenlik ürününün yüklenmiş olduğu istemci aygıtlar), Yönetilen (yalnızca Agent içeren istemci aygıtlar), Yönetilmeyen (ağınızda ESET PROTECT tarafından bilinen ancak Agent içermeyen istemci aygıtlar) ve Rogue (ESET PROTECT tarafından bilinen ancak Rogue Detection Sensor tarafından algılanan istemci aygıtlar) sayısını gösterir.

RSS feed'i - WeLiveSecurity ve ESET Bilgi Bankası Portalı'ndan RSS feed'i gösterir. RSS feed'indeki dişli simgesini tıkladığınızda Feed otomatik oynatmasını kapatabilir veya bağımsız bir feed kaynağını kapatabilir ya da RSS feed'ini kapatmayı seçebilirsiniz.

Olaylara Genel Bakış

Bu kontrol paneli son 7 günde bulunan çözümlenmemiş algılamalara yönelik olarak önem dereceleri, algılama yöntemi, çözüm durumları ve algılamalara sahip ilk 10 bilgisayar/kullanıcı dahil olmak üzere genel bakış sağlar.

ESET LiveGuard

ESET LiveGuard Advanced kullanıyorsanız burada yararlı ESET LiveGuard Advanced raporlarına genel bakış bulabilirsiniz. Üst taraftaki gear_icon dişli simgesini tıklayın (update_default simgesinin yanındaki) ve kontrol panelini gizlemek/göstermek için ESET LiveGuard Aracını Gizle/Göster'i seçin.

Bilgisayarlar

Bu kontrol paneli, istemci makinelerle ilgili, koruma durumları, işletim sistemleri, güncelleme durumu dahil olmak üzere genel bakış sağlar.

Sunucu Performansı Durumu

Bu kontrol panelinde sunucu yükü, sorunlu istemciler, CPU yükü, veri tabanı bağlantıları dahil olmak üzere ESET PROTECT sunucusunun kendisiyle ilgili bilgileri görüntüleyebilirsiniz.

Antivirus algılamaları

Burada istemci güvenlik ürünlerinin antivirus modulünden raporları (aktif algılamalar, son 7/30 günde gerçekleşen algılamalar vs. dahil) görebilirsiniz.

Güvenlik duvarı algılamaları

Bağlı istemcilerin güvenlik duvarı olayları önem derecelerine, raporlama zamanına vs. göre ayarlanır.

ESET uygulamaları

Bu kontrol paneli, yüklenmiş ESET uygulamalarıyla ilgili bilgileri görüntülemenize izin verir

Bulut tabanlı koruma

Bu kontrol paneli bulut tabanlı koruma raporlarına (ESET LiveGrid® ve uygun lisansınız varsa ESET LiveGuard Advanced) genel bakış sunar.

Kontrol paneli raporundaki işlemler

expand_normal Yeniden boyutlandır

Bir raporu tam ekran modunda görüntülemek için tıklatın.

update_default Yenile

Rapor şablonunu yenileyin.

download_default İndir

Raporu oluşturmak ve indirmek için İndir'i tıklayın. .pdf veya .csv seçeneklerinden birini belirleyebilirsiniz. CSV yalnızca tablo verileri için uygundur ve ayırıcı olarak ; noktalı virgül kullanır Bir CSV raporu indirirken metin görmeyi beklediğiniz sütunda sayı görüyorsanız metin değerlerini görmek için PDF raporu indirmenizi öneririz.

change_default Değiştir

Rapor şablonunu şablonlar listesindeki bir şablon için değiştirin.

edit_default Rapor şablonunu düzenle

Mevcut bir rapor şablonunu düzenleyin. Yeni rapor şablonu oluşturmak için kullanılan ayarlar ve seçenekler aynen geçerlidir.

scheduled Yenileme Aralığı Ayarla

Şablon için özel bir yenileme aralığı ayarlayın.

schedule_default Zamanla

Rapor zamanla - Zamanlama tetiklemesi, kısıtlama ve rapor teslimatını değiştirebilirsiniz. Zamanlanan raporlar sekmesinde zamanlanan tüm raporları bulabilirsiniz.

remove_default Kaldır

Rapor şablonunu kontrol panelinden kaldırın.

rename_default Yeniden adlandır

Rapor şablonunu yeniden adlandırın.

Bu Hücre

Bu kontrol paneli için yeni bir sayfa düzeni seçin. Değişiklik, kontrol panelindeki mevcut şablonları kaldırır.

Kontrol Paneli İçin İzinler

Bir kullanıcının Kontrol Panelleriyle çalışabilmesi için uygun izni olmalıdır. Yalnızca kullanıcının erişim haklarının olduğu bir grupta yer alan rapor şablonları Kontrol Paneli'nde kullanılabilir. Kullanıcının Raporlar ve Kontrol Paneli için atanmış hakları yoksa, kullanıcı Kontrol Paneli bölümünde hiçbir veri göremez. Yönetici varsayılan olarak tüm verileri görebilir.


important

Okuma - Kullanıcı rapor şablonlarını ve kategorilerini listeleyebilir. Ayrıca kullanıcı rapor şablonlarına dayalı raporlar da oluşturabilir. Kendi kontrol panelini okuyabilir.

Kullanma - Kullanıcı kendi kontrol panelini kullanılabilir rapor şablonlarıyla modifiye edebilir.

Yazma - Şablonlar ve kategorilerini oluşturun / modifiye edin / kaldırın.

Varsayılan tüm şablonlar Tümü grubunda yer alır.