ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET Management Agent ayarları

Bir ESET Management Agent ilkesi kullanarak ESET Management için belirli ayarları yapılandırabilirsiniz. ESET Management Agent için önceden tanımlı ilkeler vardır. Örneğin Bağlantı - (Agent bağlantı aralığı) sıklıkta bağlan veya Uygulama raporlaması - Tüm yüklenen uygulamaları bildir (yalnızca ESET uygulamalarını değil). Konum tabanlı ilkeyi zorlamayla ilgili daha fazla bilgi için örneği okuyun.

Mevcut bir ilkeyi düzenlemek veya yeni bir ilke oluşturmak için İlkeyi tıklatın ve Tümleşik İlkeler > ESET Management Agent'ı genişletin.

icon_sectionBağlantı

Bağlanılacak sunucular - Sunucu listesini düzenle seçeneğini tıklatarak ESET PROTECT Server bağlantı ayrıntılarını (ana bilgisayar adı/IP ve bağlantı noktası numarası) ekleyin. Birden çok ESET PROTECT Server belirtilebilir. Örneğin ESET PROTECT Server'ınızın IP adresini değiştirdiyseniz veya bir taşıma işlemi gerçekleştiriyorsanız, bu ayar yararlı olabilir.

Veri limiti - Veri göndermek için maksimum bayt miktarını seçin.

Bağlantı aralığı - Düzenli aralık seçin ve bağlantı aralığı için bir süre değeri belirtin (veya bir CRON ifadesi de kullanabilirsiniz).

Sertifika - ESET Management Agent için Eş sertifikaları yönetebilirsiniz. Sertifika değiştir'i tıklatın ve ESET Management Agent tarafından kullanılacak ESET Management Agent sertifikasını seçin. Daha fazla bilgi için Eş Sertifikalar bölümüne bakın.

icon_sectionGüncellemeler

Güncelleme aralığı - Güncellemelerin alınacağı aralıktır. Düzenli bir aralık seçip ayarları yapılandırabilir (veya bir CRON ifadesi kullanabilirsiniz).

Güncelleme sunucusu - ESET Management Agent'ın modül güncellemeleri aldığı sunucuyu güncelleyin.

Güncelleme türü - Almak istediğiniz güncellemelerin türünü seçin. Düzenli veya Sürüm öncesi güncellemeyi seçin. Üretim sistemleri için Sürüm öncesi güncellemeleri seçmenizi önermeyiz. Riskli olabilir.

Otomatik yükseltmeyi etkinleştir - Bu seçenek ESET Management Agent 8.1 ve üzeri sürümler için geçerlidir. Varsayılan olarak ESET Management Agent en son uyumlu sürüme otomatik olarak yükseltilir. ESET Management Agent'ın otomatik yükseltmesini devre dışı bırakmak için bu seçeneği kapatabilirsiniz.

icon_sectionGelişmiş Ayarlar

HTTP Proxy'si - Ağınızdaki istemcilere yönelik internet trafiğini ve ESET PROTECT Server'a Agent çoğaltmasını kolaylaştırmak için bir proxy sunucu kullanabilirsiniz.

oProxy Yapılandırma Türü

Genel Proxy - Agent çoğaltması ve ESET hizmetlerinin ön belleğe alınması için bir proxy sunucu kullanın (örneğin, güncellemeler).

Hizmet Başına Farklı Proxy - Agent çoğaltması ve ESET hizmetlerinin ön belleğe alınması için bir proxy sunucu kullanın (örneğin, güncellemeler).

oGenel Proxy - Bu seçenek, yalnızca Proxy Yapılandırma Türü'nde seçtiyseniz kullanılabilir. Düzenle'yi tıklayın ve proxy ayarlarınızı yapın.

Aşağıdaki iki seçenek yalnızca Hizmet Başına Farklı Proxy seçeneğini belirlediyseniz kullanılabilir. Ayrıca proxy ayarlarından yalnızca birini kullanabilirsiniz, örneğin yalnızca ESET Hizmetleri'ni ayarlayın ve Çoğaltma'yı kapatın. Bu geri dönüş seçeneğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için HTTP proxy kullanılamıyorsa doğrudan bağlantı kullan onay kutusunu işaretleyin veya işaretini kaldırın.

oÇoğaltma ( ESET Management Server'a) - Agent'ı Server'a bağlayan bir proxy için bağlantı ayarlarını yapılandırın.

oESET Hizmetleri) - ESET hizmetlerini önbelleğe alacak bir proxy için bağlantı ayarlarını yapılandırın.

Uyandırma Çağrısı - ESET PROTECT Server bir istemci makinede EPNS üzerinden ESET Management Agent'ın anında çoğaltma işlemini başlatabilir. ESET Management Agent'ın ESET PROTECT Server'a bağlanması için düzenli aralığı beklemek istemediğinizde bu seçenek faydalıdır. Örneğin bir Görevin istemcilerde hemen çalışmasını istiyorsanız veya bir İlkenin hemen uygulanmasını istiyorsanız.

Uyumluluk - ESET güvenlik ürünlerinin 5 veya daha eski sürümlerinin ESET Management Agent tarafından yönetilmesine izin vermek üzere, belirli bir dinleme bağlantı noktasının ayarlanması gerekir. Ayrıca, ESET ürünlerinin bu bağlantı noktasına rapor verecek şekilde yapılandırılması gerekir ve ESET PROTECT Server adresi localhost olarak ayarlanmalıdır.

İşletim Sistemi - İstemci bilgisayardaki belirli bilgi veya sorunları bildirmek için düğmeleri kullanın. Örneğin, yüklenmiş olan üçüncü taraf uygulamaların raporlamasını etki̇nleşti̇rmek için ESET olmayan yüklü uygulamaları bildir'i etkinleştirin.

Depo: Tüm yükleme dosyalarının depolanacağı deponun konumu.


note

Varsayılan depo OTOMATİK SEÇİM'dir.

 

Ürün İyileştirme Programı - Kilitlenme raporlarının ve anonim telemetri verilerinin ESET'e iletilmesini etkinleştirin veya devre dışı bırakın.

Günlüğe kaydetme - Toplanacak ve günlüğe kaydedilecek olan bilgilerin düzeyini belirlemek için İzleme'den (bilgi amaçlı) Önemli'ye (en önemli bilgiler) kadar günlük detayını ayarlayabilirsiniz. ESET Management Agent günlük dosyası bir istemci bilgisayarın şu konumunda bulunabilir:

Kurulum - Parolayla korunan kurulum ESET Management Agent (yalnızca Windows) için bir koruma özelliğidir. Parola ayarlayarak ESET Management Agent Parola korumasını etkinleştirin. İlke uygulandığında ESET Management Agent yüklemesi parola sağlanmadığı takdirde kaldırılamaz veya onarılamaz.


important

Bu parolayı unutursanız ESET Management Agent yüklemesini hedef makineden kaldırmanız mümkün olmaz.

Ata

Bu ilkeyi alacak olan istemcileri seçin. Tüm Statik ve Dinamik Grupları ve üyelerini göstermek için Ata'yı tıklatın. İlkeyi uygulamak istediğiniz bilgisayarı seçip Tamam'ı tıklatın.

Özet

Bu ilke için ayarları gözden geçirin ve Bitir'i tıklatın.