ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bildirimler

Bildirimler ağınızın genel durumunu izlemek için gereklidir. Yeni bir olay gerçekleştiğinde (bildirim yapılandırmanıza bağlı olarak), belirli bir yöntem kullanılarak bildirim alırsınız (SNMP Yakalaması veya e-posta iletisi ya da syslog'a gönderilir) ve bu bildirim üzerine uygun şekilde harekete geçebilirsiniz. Bildirilen tespitler, güncel olmayan uç noktalar gibi belirli olaylara dayalı olarak otomatik bildirimleri yapılandırabilirsiniz. Belirli bir bildirim ve tetiklemesi ile ilgili daha fazla bilgi için Bildirim Açıklamasına bakın.

notifications

Yeni bir bildirim oluşturmak için sayfanın altındaki Yeni bildirim'i tıklatın.

Mevcut bir bildirimi seçip bildirimi yönetmek için İşlemler'i tıklayın.

Birden çok filtreleme kriteri eklemek için Filtre ekle'yi tıklayıp listeden öğeler seçin. Arama dizelerini yazın veya filtre alanlarındaki açılır menüde öğeleri seçerek Enter tuşuna basın. Aktif filtreler maviyle vurgulanır.

Bildirimler, kullanıcılar ve izinler

Bildirimlerin kullanımı, geçerli kullanıcının izinleri tarafından kısıtlanır. Bildirimin yürütüldüğü her defasında, izinleri dikkate alınan bir yürütücü kullanıcı vardır. Yürütücü kullanıcı her zaman bildirimi en son düzenlemiş olan kullanıcıdır. Kullanıcı yalnızca Okuma iznine sahip olduğu grupta yer alan bildirimleri görebilir.


important

Bildirimin düzgün bir şekilde çalışması için yürütücü kullanıcının referans verilen tüm nesneler için (aygıtlar, gruplar, şablonlar) yeterli izni olması gerekir. Tipik olarak, Okuma ve Kullanma izinleri gereklidir. Kullanıcının bu izinleri yoksa veya daha sonra izinlerini kaybederse bildirim başarısız olur. Başarısız bildirimler turuncu renkle gösterilir ve kullanıcıyı bilgilendirme amaçlı bir e-postayı tetikler.

Bildirim oluştur- Bir bildirim oluşturmak için kullanıcının ana grubunda bildirimler için Yazma izni olması gerekir. Yeni bir bildirim kullanıcının ana grubunda oluşturulur.

Bildirimi değiştir- Bir bildirimi değiştirebilmek için kullanıcının bildirimin bulunduğu gruptaki bildirimler için Yazma izni olması gerekir.

Bildirimi kaldır - Bir bildirimi silebilmek için kullanıcının bildirimin bulunduğu gruptaki bildirimler için Yazma izni olması gerekir.


example

Ana Grubu John'un Grubu olan John, Bildirim 1'i kaldırmak (veya değiştirmek) istiyor. Bildirim ilk başta Larry tarafından oluşturulduğu için otomatik olarak Larry'nin Larry'nin Grubu adlı Ana Grubunda yer alıyor. John'un Bildirim 1'i kaldırması (veya değiştirmesi) için şu koşulların yerine getirilmesi gerekir:

John'a bildirimler için Yazma izinleri içeren bir izin kümesi atanmalıdır

İzin kümesi Statik Gruplar altında Larry'nin Grubunu içermelidir.

Ana Gruplar - Ana Grup, halihazırda etkin olan kullanıcının atanan izin kümesine dayalı olarak otomatik olarak algılanır.


example

Örnek senaryo:

Halihazırda etkin olan kullanıcı hesabı, Yazılım Yükleme İstemci Görevi için Yazma erişim hakkına sahiptir ve kullanıcı hesabı Ana Grubu "Department_1" şeklindedir. Kullanıcı yeni bir Yazılım Yüklemesi İstemci Görevi oluşturduğunda, "Department_1" otomatik olarak istemci görevi Ana Grubu olarak seçilir.

Önceden seçilen Ana Grup beklentinizi karşılamıyorsa Ana Grubu manuel olarak seçebilirsiniz.

Klonlama ve VDI

Kullanıcıyı klonlama ile ilgili olaylar hakkında bilgilendirmek için üç hazır bildirim vardır veya kullanıcı yeni bir özel bildirim oluşturabilir.

Filtreleri ve düzeni özelleştirme

Mevcut Web Konsolu ekran görünümünü özelleştirebilirsiniz:

Yan paneli ve ana tabloyu yönetin.

Filtre ve filtre ön ayarları ekleyin. Gösterilen öğeleri filtrelemek için etiketleri kullanabilirsiniz.