ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Sertifikalar

Sertifikalar ESET PROTECT ürününün önemli bir parçasıdır. ESET PROTECT bileşenleri ve ESET PROTECT Server arasında güvenli iletişim için ve ESET PROTECT Web Konsolu'yla güvenli bağlantı kurmak için gereklidir.


important

Tüm bileşenlerin doğru bir şekilde iletişim kurmasını sağlamak için tüm Eş Sertifikaların geçerli olması ve aynı Sertifika Yetkilisince imzalanmış olması gerekir.

Bilgi Bankası makalemizde ESET PROTECT ürünündeki sertifikalar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sertifikalar için birkaç seçenek vardır:

ESET PROTECT Yüklemesi sırasında otomatik olarak oluşturulan sertifikaları kullanabilirsiniz.

Ayrıca yeni Sertifika Yetkilisi (CA) oluşturabilir veya Genel Anahtarı İçe Aktarabilirsiniz; bu anahtarı her bileşen için (ESET Management Agent, ESET PROTECT Server, ESET PROTECT MDM) Eş Sertifika imzalamak üzere kullanırsınız.

Özel Sertifika Yetkilinizi ve Sertifikalarınızı kullanabilirsiniz.

 


note

ESET PROTECT Server'dan yeni bir sunucu makinesine taşıma işlemi yapmayı planlıyorsanız, kullanmakta olduğunuz tüm Sertifika Yetkililerinin yanı sıra ESET PROTECT Server Sertifikasını da dışa aktarmanız/yedeklemeniz gerekir. Aksi halde ESET PROTECT bileşenlerinin hiçbiri, yeni ESET PROTECT Server'ınız ile iletişim kuramaz.

ESET PROTECT Web Konsolu'nda yeni Sertifika Yetkilisi ve Eş Sertifikalar oluşturabilirsiniz. Aşağıdaki işlemler için bu kılavuzdaki talimatları uygulayın:

Yeni Bir Sertifika Yetkilisi Oluşturma

oGenel Anahtarı İçe Aktarma

oGenel Anahtarı Dışa Aktar

oGenel Anahtarı BASE64 Biçiminde Dışa Aktarma

Yeni bir Eş Sertifika oluşturma

oSertifika Oluşturma

oSertifika Oluşturma

oAPN/APN/ABM sertifikası oluştur

oSertifikayı İptal Etme

oSertifika Kullanımı

oYeni bir ESET PROTECT Server Sertifikası Ayarlama

oESET PROTECT ürünündeki özel sertifikalar

oSüresi Dolan Sertifika - raporlama ve yenileme


important

macOS / OS X son kullanım tarihi 19 Ocak 2038 ve sonrasındaki bir tarih olan Sertifikaları desteklemez. macOS / OS X üzerinde çalışan ESET Management Agent, ESET PROTECT Server'a bağlanamayacak.


note

ESET PROTECT bileşenlerinin yüklenmesi sırasında oluşturulan tüm Sertifika ve Sertifika Yetkilileri için, Geçerlilik Başlangıç tarihi değeri, sertifika oluşturma tarihinden 2 gün öncesine ayarlanır.

ESET PROTECT Web Konsolu'nun yüklenmesi sırasında oluşturulan tüm Sertifika ve Sertifika Yetkilileri için, Geçerlilik başlangıç tarihi değeri, sertifika oluşturma tarihinden 1 gün öncesine ayarlanır. Bunun nedeni, etkilenen sistemler arasında olası tüm zaman çakışmalarını kapsamaktır.

Örneğin, yükleme sırasında 12 Ocak 2017'de oluşturulan bir Sertifika Yetkilisi ve Sertifikanın önceden ayarlanmış Geçerlilik başlangıç tarihi değeri 10 Ocak 2017 00:00:00, ESET PROTECT Web Konsolu'nda 12 Ocak 2017'de oluşturulan bir Sertifika Yetkilisi ve Sertifikanın ise önceden ayarlanmış Geçerlilik başlangıç tarihi ise 11 Ocak 2017 00:00:00 olacaktır.