ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Nastavení MSP zákazníka

Po importování svého MSP účtu a synchronizování MSP stromu můžete zahájit konfiguraci společností. Průvodce konfigurací MSP zákazníka vytvoří:

Unikátní instalační balíček ESET Management Agenta nebo balíček obsahující agent i bezpečnostní produkt. Průvodce konfigurací MSP zákazníka nepodporuje vytvoření instalačních balíčků obsahujících ESET Full Disk Encryption nebo ESET Inspect Connector.

MSP uživatele, který může prostřednictvím Web Console spravovat své počítače.

Konfiguraci MSP zákazníka můžete sice přeskočit, nicméně ji doporučujeme dokončit.


important

Konfigurovat můžete pouze společnosti, které mají alespoň 1 platnou licenci.

1.V hlavním menu Web Console na záložce Počítače klikněte na ozubené kolečko u společnosti, kterou chcete konfigurovat, a vyberte možnost Spustit konfiguraci MSP zákazníka.

msp_add4

2.Pokud budete chtít tuto konfiguraci uložit jako výchozí, zaškrtněte možnost Zapamatovat si nastavení. Klikněte na tlačítko Pokračovat.

3.Pokud chcete v průběhu konfigurace vytvořit unikátní instalační balíček (doporučeno), zaškrtněte možnost Vytvořit instalační balíček.

msp_add6

4.Můžete si vybrat jeden z níže uvedených typů instalačních balíčků:

Pouze agent (všechny platformy)online instalační balíček, který můžete využít pro instalaci Windows, macOS a Linux stanice.

All-in-one instalační balíček – instalační balíček bude obsahovat ESET Management Agenta a vámi vybraný firemní bezpečnostní produkt ESET (Windows).

Pokud nemáte k dispozici možnost pro vytvoření all-in-one instalačního balíčku, ujistěte se, že má společnost přiřazenou licenci.

arrow_down_businessMám k dispozici all-in-one instalační balíček

Pokud chcete balíček uložit do sekce Instalační balíčky pro jeho použití v budoucnu, vyberte možnost Uložit mezi ostatní instalační balíčky.

arrow_down_businessRozšířená nastavení instalačního balíčku (doporučeno)

 

5.Kliknutím na tlačítko Pokračovat pro přechod do sekce Uživatel.

6.Pokud chcete v průběhu konfigurace vytvořit pro tuto společnost nového uživatele (doporučeno), zaškrtněte možnost Vytvořit nativního uživatele. Tento uživatel bude schopen se přihlásit do Web Console a spravovat svá firemní zařízení. Zadejte platné uživatelské jméno nového uživatele (nesmí obsahovat znaky , ; ") a heslo.

a.Vyžadovat změnu hesla – po vybrání této možnosti bude uživatel při prvním přihlášení vyzván ke změně hesla.

b.Přístupová oprávnění – rozhodněte se, jaký typ oprávnění k objektům (počítačům, politikám, úlohám) společnosti uživateli přiřadíte: Čtení a Použít nebo Zápis.

msp_add8


note

Synchronizace s AD není dostupná pro uživatele vytvořené v průběhu konfigurace MSP společnosti.

Máte potíže při vytváření uživatelů? Ujistěte se, že máte potřebná oprávnění.

Pro vytvoření instalačních balíčků klikněte na tlačítko Dokončit. Následně se zobrazí odkazy, ze kterých si vyberte ten, který vyhovuje vašim potřebám. Balíčky si kdykoli můžete stáhnout ze sekce Instalační balíčky (za předpokladu, že jste vybrali možnost pro uložení instalačního balíčku).

Dále si přečtěte informace pro lokální nebo vzdálené nasazení ESET Management Agenta.