ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Hardwarový audit

ESET PROTECT dokáže získat informace o hardwaru (RAM, velikost úložiště, procesor, …) ze zařízení připojených k serveru.

V hlavním menu klikněte na Počítače, vyberte zařízení a v kontextovém menu klikněte na možnost Detaily.

show_details

Přejděte do sekce Detaily a přepněte se na záložku Hardware.

HW_details

Přehledy o hardwaru

Předdefinované přehledy týkající se inventáře hardware naleznete v sekci Přehledy > Inventář hardware. Kdykoli si můžete sestavit vlastní přehled s informacemi o hardwaru. Při vytváření nové šablony přehledu vyberte v sekci Data položky z kategorie HW audit. Po vybrání první položky do řádku tabulky nebo osy grafu se výběr dostupných dat zúží a zůstanou zobrazeny jen relevantní možnosti.

Dynamické skupiny na základě hardwaru

Hardwarové parametry můžete využít při tvorbě dynamických skupin. Při vytváření nové šablony dynamické skupiny vyberte jako pravidlo položku z kategorie HW audit. Následně můžete spravovaná zařízení můžete filtrovat na základě hardwarových parametrů.

Získaná data jsou rozdělena do následujících kategorií: Šasi, Zařízení, Monitor, Grafický adaptér, Vstupní zařízení, Úložiště, Síťové adaptéry, Tiskárny, Procesor, RAM a Zvukové adaptéry. Například si můžete vytvořit dynamickou skupinu, která bude filtrovat zařízení dle velikosti operační paměti.

Podpora hardwarového auditu

Informace o hardwaru jsou dostupné ze všech podporovaných operačních systémů Windows, Linux* a macOS.

* Aby ESET Management Agent dokázal korektně reportovat data o hardwaru z linuxových stanic/serverů, musí být na nich nainstalován balíček lshw.

Linuxové distribuce

Terminálový příkaz

Debian, Ubuntu

sudo apt-get install -y lshw

Red Hat, CentOS, RHEL

sudo yum install -y lshw

OpenSUSE

sudo zypper install lshw