ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

ESET Inspect

ESET Inspect je komplexní EDR (Endpoint Detection and Response) systém, který nabízí následující funkce: detekce incidentů, správu incidentu a reakce na ně, sběr dat, indikaci na kompromitaci systémů, detekci anomálií, detekci chování a poručení firemní politiky. Pro více informací o produktu, jeho instalaci a možnostech se podívejte do ESET InspectESET Inspect příručky.


important

ESET Enterprise Inspector a ESET Dynamic Threat Defense byl přejmenován na ESET Inspect, resp. ESET LiveGuard Advanced.

V této souvislosti může být vyžadována vaše součinnost při řešení problémů způsobených přejmenováním , pokud jste provedli aktualizaci z ESET PROTECT 9.0 a starší a máte vytvořené přehledy, dynamické skupiny, oznámení nebo jiné typy pravidel, které filtrují data související s ESET Dynamic Threat Defense nebo ESET Enterprise Inspector.

Konfigurace ESET Inspect

ESET PROTECT k provozu ESET Inspect potřebujete k níže uvedeným akcím:

Vytvoření ESET Inspect uživatele s potřebným oprávněním – v ESET PROTECT jsou dostupné předdefinované sady oprávnění, které můžete využít při jeho vytváření. Uživatel Web Console potřebuje alespoň sadu oprávnění s hodnotou pouze pro čtení u možnosti Přístup k ESET Inspect nebo Přístup k ESET Inspect.

Vytvoření certifikátu použitého v průběhu instalace ESET Inspect serveru.

Aktivaci ESET Inspect agentů na zařízeních připojených k ESET PROTECT. Pro aktivaci ESET Inspect Connector musíte vlastnit licenci na ESET Inspect.


warning

Pokud jste provedli aktualizaci ESET PROTECT Server, restartujte službu ESET Inspect Server, aby se všechny budoucí změny v ESET PROTECT (například aktualizace oprávnění) do ESET Inspect Server promítly.

 

Nasazení ESET Inspect Connector na spravovaná zařízení

V hlavním menu na záložce Počítače vyberte jeden nebo více počítačů, klikněte na tlačítko Počítač a z kontextového menu vyberte možnost icon_eset Řešení > icon_eia Zapnout ESET Inspect, čímž nasadíte ESET Inspect Connector na spravované Windows/Linux/macOS počítače.

Reportování ESET Inspect detekcí v ESET PROTECT

Po připojení zařízení, na kterém běží ESET Inspect Connector (správně nakonfigurovaný a připojený k ESET Inspect Server) k ESET PROTECT, začne ESET Inspect server předávat detekce do ESET PROTECT a naleznete je v hlavním menu konzole v sekci Detekce. Filtrovat je můžete podle kategorie detekce, kdy vyberte možnost icon_ei_alert ESET Inspect.

Další kategorií detekcí reportovaných ESET Inspect serverem jsou icon_blocked Blokované soubory. Jedná se o pokusy o spuštění souborů, které jsou prostřednictvím ESET Inspect blokovány (na základě kontrolního součtu).

Správa ESET Inspect detetekcí v ESET PROTECT

Kliknutím na detekci a vybráním možnosti icon_inspect_default Prozkoumat (Inspect) si otevřete detaily detekce v ESET Inspect Web Console.


important

Pro správu ESET Inspect detekcí prostřednictvím ESET PROTECT Web Console se ujistěte, že používáte podporovaný webový prohlížeč a kompatibilní produkt ESET.

Díky integraci ESET Inspect detekcí do ESET PROTECT Web Console dokážete ESET Inspect detekce zpracovávat z jediné konzole. Není potřeba tuto akci provádět z ESET Inspect konzole. Pokud vyřešíte detekci v ESET PROTECT Web Console, označí se jako vyřešená také v ESET Inspect Web Console, a opačně.