ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

İki faktörlü kimlik doğrulaması

İki faktörlü kimlik doğrulaması, ESET HOME hesabınızın ve erişebileceğiniz verilerin güvenliğini artırır. İki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirdikten sonra ESET HOME parolasını girmenizin ardından akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kimlik doğrulama uygulaması tarafından oluşturulan 6 haneli benzersiz bir güvenlik kodu girmeniz gerekir. Aşağıdaki talimatları uygulayarak dilediğiniz zaman iki faktörlü kimlik doğrulamasını ayarlayın:


important

Akıllı telefon veya tabletinizde bir kimlik doğrulama uygulaması (örneğin ESET Secure Authentication esa_icon) yüklemeniz gerekir. ESET Secure Authentication Android, iOS ve Windows Phone resmi uygulama mağazalarında bulunan ücretsiz bir kimlik doğrulama uygulamasıdır. ESET HOME, iki faktörlü kimlik doğrulaması için TOTP (Zaman tabanlı tek seferlik parola) protokolünü destekler. Google Authenticator veya Authy gibi uyumlu herhangi bir mobil uygulamayı kullanabilirsiniz.

ESET HOME web portalında iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirme


note

ESET HOME Uygulamasında iki faktörlü kimlik doğrulamasını ayarlamak için adım adım görsel talimatları görmek üzere ESET Bilgi Bankası makalesine bakın. (Bu makale her dilde mevcut değildir.)

1.ESET HOME Hesabına giriş yapın.

2.Ekranın sağ üst köşesinde e-posta adresinizi tıklayın.

3.Hesabım'ı tıklayın.

4.Güvenlik ayarları bölümünde İki faktörlü kimlik doğrulamasının yanındaki Ayarla'yı tıklayın.


important

ESET HOME parolasını oluşturmadıysanız bir parola oluşturmanız gerekir. Devam'ı tıklayın ve ESET tarafından e-posta adresinize gönderilen e-postadaki talimatları uygulayın.

5.Ekranda manuel koda sahip bir QR kodu gösterilir. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde kimlik doğrulama uygulamanızı açın ve QR kodunu tarayın veya QR kodunun altında gösterilen kodu uygulamaya manuel olarak ekleyin.

6.ESET HOME portalında Devam'ı tıklayın.

7.Kimlik doğrulama uygulamanızdaki 6 haneli kodu girin ve Devam'ı tıklayın.

8.On adet tek seferlik kurtarma kodu sağlanır. Kimlik doğrulama uygulamanıza erişiminiz yoksa ESET HOME hesabınıza giriş yapmak için bir kurtarma kodu kullanın. Bunları cihazınıza güvenli bir şekilde kaydetmek için Kodları indir ve devam et'i tıklayın, kodları güvenli bir yerde (örneğin, Vault'ta) depolayın ve Kurulumu tamamla'yı tıklayın.

2fa_setup

9.ESET HOME hesabınız için iki faktörlü kimlik doğrulaması etkinleştirildi. Anladım'ı tıklayın.

ESET HOME web portalında iki faktörlü kimlik doğrulamasını düzenleme

1.ESET HOME Hesabına giriş yapın.

2.Ekranın sağ üst köşesinde e-posta adresinizi tıklayın.

3.Hesabım'ı tıklayın.

4.Güvenlik ayarları bölümünde İki faktörlü kimlik doğrulamasının yanındaki Düzenle'yi tıklayın.

5.ESET HOME parolanızı yazın.

6.Kimlik doğrulama uygulamanızdaki 6 haneli kodu girin ve Devam'ı tıklayın.

7.İki faktörlü kimlik doğrulamasında gerekli düzenlemeleri yapın:

İki faktörlü kimlik doğrulamasını devre dışı bırak

8.İki faktörlü kimlik doğrulamasını devre dışı bırak'ı tıklayın.

9.İki faktörlü kimlik doğrulaması devre dışı bırakıldı ve artık hesabınız korunmuyor. Anladım'ı tıklayın.

Kurtarma kodları

8.Kurtarma yönteminin yanındaki Kurtarma kodlarını tıklayın.

9.Kurtarma kodlarını cihazınıza bir .txt dosyası olarak kaydetmek için Kodları indir'i tıklayın. Kodların çoğunu zaten kullandıysanız Yeni kodlar al seçeneğini tıklayın.

Hatırlanan cihazları unut

8.ESET HOME web portalı ve uygulamasından hatırlanan tüm giriş bilgilerini kaldırmak için her girişte iki faktörlü kimlik doğrulaması istendiğinde Devam'ı tıklayın.

9.Tüm cihazlarda hatırlanan giriş bilgilerinin hepsi unutulur. Anladım'ı tıklayın.

ESET HOME hesabınıza giriş yapmak için kullanılan kimlik doğrulama yöntemleri

Hesabınızda iki faktörlü kimlik doğrulamasını ayarladıysanız ESET HOME hesabınıza giriş yapmak için iki yöntemden birini kullanın:

İki faktörlü kimlik doğrulaması ile giriş yapma – ESET HOME parolasıyla giriş yaptıktan sonra kimlik doğrulama uygulamanızdaki 6 haneli ek kodu girmeniz gerekir. Bu cihazı 30 gün boyunca hatırla kutusunu işaretlerseniz bu cihazda 30 gün boyunca iki faktörlü kimlik doğrulaması girmeniz istenmez. Giriş yapmak için Devam'ı tıklayın.

8 haneli kurtarma kodlarından birini kullanın - İki faktörlü kimlik doğrulamasını ayarladığınızda kurtarma kodları görüntülenir. İndirdiğiniz bu kodlardan birini girin ve ESET HOME hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yapmak için Devam'ı tıklayın.