ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Gizlilik Politikası

15 Kasım 2023 tarihi itibarıyla | Gizlilik Politikası'nın önceki sürümüne bakın | Değişiklikleri karşılaştırın

Kişisel verilerin korunması, Veri Kontrolörü olarak Einsteinova 24, 851 01 Bratislava, Slovak Republic adresinde mukim ve İşyeri Sicil Numarası 31333532 olan ESET, spol. s r. o. ("ESET" veya "Biz") için özellikle önemlidir. AB Genel Veri Koruma Yönetmeliği ("GDPR") altında yasal olarak standartlaştırılan şeffaflık gereksinimine uymayı istiyoruz. Bu amaçla, bu Gizlilik Politikasını yalnızca veri öznesi olarak müşterimizi ("Son Kullanıcı" veya "Siz") şu kişisel veri koruma konuları hakkında bilgilendirmek için yayınlamaktayız:

 • Kişisel Verilerin İşlenmesi İçin Yasal Dayanak,
 • Veri Paylaşımı ve Gizlilik,
 • Veri Güvenliği,
 • Veri Öznesi Olarak Haklarınız,
 • Kişisel Verilerinizin İşlenmesi
 • İletişim bilgileri.

Bu Gizlilik Politikası, ESET HOME hesabınız ("Hesap") ve ESET tarafından Hesap üzerinden sağlanan home.eset.com web sitesi, ESET HOME uygulamasının yanı sıra hizmetlerin ve özelliklerin (topluca "Hizmetler") sağlanması ve kullanımı için geçerlidir. Burada ifade edilen, Hizmete özel bir Gizlilik Politikası varsa herhangi bir tutarsızlık olması durumunda ifadeleri geçerli olur.

Bu Gizlilik Politikasını kendi takdirimize bağlı olarak zaman zaman değiştirebiliriz. Değiştirilmiş haliyle Gizlilik Politikası'na bağlantı içeren bir e-posta bildirimi göndereceğiz veya değiştirilen versiyon hakkında uygulama içi bildirim ya da diğer elektronik yöntemler üzerinden Size bildirimde bulunacağız. Değiştirilen Gizlilik Politikası'nı kabul etmez veya bu politikaya uyamazsanız Hesabı ve Hizmetleri kullanmayı bırakır ve geçerli olması durumunda bunları kaldırırsınız. Uygulamayı veya Hizmetleri kullanmaya devam ederseniz değiştirilen Gizlilik Politikasını kabul etmiş sayılırsınız.

Hizmetlerimiz yalnızca yetişkinlere yöneliktir. On sekiz (18) yaşın altındaysanız Hesabı veya ilgili Hizmetleri yalnızca ebeveyninizin ya da yasal vasinizin gözetiminde oluşturabilir ve kullanabilirsiniz.

Kişisel Verilerinizin İşlenmesi

Hesap ve Hizmetler ESET tarafından Kullanım Şartları ("Şartlar") ve aynı zamanda, geçerli olması halinde söz konusu Hizmetle ("Ürün") ve ESET HOME uygulamasıyla ilişkilendirilen ESET ürününe ait Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("EULA") altında sunulmaktadır, ancak bazıları özel dikkat gerektirebilir. Hesabınızla ve Hizmetlerimizin sağlanmasıyla bağlantılı veri toplama süreci hakkında Size daha fazla bilgi sunmak istiyoruz. Tüm hizmetlerin çalışması için şu bilgileri toplamamız veya onlara erişmemiz gerekmektedir:

 • Tam adınız, ülkeniz, geçerli e-posta adresiniz ve giriş bilgileriniz kayıt işlemi Hesap kullanımı, Hizmetlerin sağlanması ve yasal haklarımızın belirlenmesi, uygulanması ve savunulması için gereklidir. Ayrıca, Hesaba giriş yapmak için kullandığınız cihaz ve uygulama ile ilgili bazı temel teknik bilgileri de toplarız.
  • Hesabınızı korumanıza yardımcı olmak için Hesaba giriş yaptığınız her defasında tarayıcı parmak izinizi ve IP adresinizi toplarız. Bilinmeyen bir tarayıcı parmak izinin yanı sıra bilinmeyen IP adresi olması halinde, Hesaba giriş yapmak için olası bir şüpheli girişim hakkında bilgilendirmek amacıyla Size bir e-posta göndeririz.
  • Hesabınıza kaydolmak ve/veya oturum açmak için Apple veya Google tarafından sağlanan üçüncü taraf kimlik doğrulamasını kullanmayı seçebilirsiniz. Bu durumda, e-posta adresinizi (söz konusu üçüncü tarafça bize sağlanan) ve kayıt işlemi sırasındaki konumunuzun yer aldığı ülkeyi ve yukarıda belirtilen diğer amaçlar için işleriz.
 • Ürün Yönetimi Size yönetim işlevlerini sağlayabilmemiz için yönetilen cihazlar ve Ürün lisansları hakkındaki bilgileri gerektirir. Daha ayrıntılı olarak, Ürün lisanslarınızla ilgili bilgileri, örneğin Sahip olduğunuz Ürün lisansının türüyle ilgili veriler (ücretsiz, deneme veya ücretli sürümü kullanıp kullanmadığınız vs.), lisansın geçerliliği, etkinleştirme durumu ve lisans kimliği bilgilerini işleriz. Hesabınızla ilişkili olan bu cihazlarla ilgili olarak, cihaz adı ve türü, işletim sistemi, güvenlik durumu, etkinleştirilen Ürünlerle ilgili bilgileri ve cihaz kimliği saptamayı mümkün kılan verileri işleriz. Ürün lisanslarınızı kullanan ancak Hesabınızla ilişkilendirilmemiş olan (veya başka bir kişiyle paylaşılmış ve bu kişinin Hesabıyla ilişkilendirilmiş olan) cihazlar olması durumunda, yalnızca cihaz adı ve türü, model, Ürün etkinleştirme verileri gibi sınırlı bilgiler işlenir.
  • Eğer Siz Ürün lisansı sahibiyseniz ve lisansı arkadaşınızla veya ailenizle paylaşmayı tercih ediyorsanız bunu Hesabınızda sunulan paylaşım işleviyle yapabilirsiniz. Buraya ilgili kişinin e-posta adresini girebilirsiniz. Bu tür bir e-posta adresini yalnızca ilgili Ürünün veya Hizmetin kullanımını etkinleştirmek ve ilgili bir davetiye göndermek için kullanırız. Arkadaşınız bizim tarafımızdan gönderilen bu tür bir iletide e-posta adresinizi görebileceği için bu süreci kimin başlattığını bilecektir. Arkadaşınız verileri veri tabanımızdan kaldırmamızı istemek için Bizimle dilediği zaman irtibata geçebilir. Lisansınız paylaşımını dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
  • Bir Ürün lisansının sahibi Siz değilseniz ancak birisi Ürün lisansını Sizinle paylaştıysa, Hesap kaydı sırasında sağladığınız e-posta adresi Ürün lisansı sahibi tarafından görülecektir. Hesabınızla ilişkilendirilen cihazlarla ilgili tam kapsamlı bilgilere yalnızca Kendinizin erişebileceğinden emin olabilirsiniz. Lisans sahibi, yukarıda açıklandığı şekilde, cihazınızla ilgili yalnızca sınırlı bilgileri görüntüleyebilir.
 • ESET LiveGrid® Bilinirlik Sistemi. Bu sistem, taradığınız dosyaların hash'lerini güvenli ve güvenli olmayan dosyalardan oluşan bulut tabanlı bir veri tabanıyla karşılaştırarak zararlı yazılım korumamızı geliştirir. Bunun için, potansiyel tehditlerle ilgili tek yönlü hash'ler kullanıyoruz ve bu süreçte sizi kişisel olarak asla tanımlamadığımızdan emin oluyoruz.
 • ESET LiveGrid® Geri Bildirim Sistemi. Yeni tehditlerin bir adım önünde olmak için bu sisteme güveniyoruz. Şüpheli örnekleri ve meta verileri toplamak, ortaya çıkan risklere hızlı bir şekilde yanıt vermemizi sağlar. Sizin yardımınızla toplayabileceğimiz veriler şunlardır:
  • Olası zararlı yazılım örnekleri veya diğer şüpheli dosyalar;
  • IP adresleri, web sitesi adresleri ve ağ verileri gibi web kullanımı ayrıntıları;
  • Kilitlenme raporlarından ve dökümlerden alınan bilgiler.

Yalnızca gerekli verileri toplamayı amaçlasak da bazen zararlı yazılım içindeki veya dosya adlarına ve URL'lere gömülü veriler gibi istenmeyen bilgiler kaçar. Bu kasıtsız verileri ana sistemlerimizde veya bu politikada belirtilen herhangi bir amaç için kullanmadığımızdan emin olabilirsiniz.

ESET LiveGrid® Geri Bildirim Sistemi aracılığıyla elde ettiğimiz tüm veriler kesinlikle sizi kişisel olarak tanımlamadan işlenir ve bu sayede kimliğiniz güvende ve gizli kalır. Sizin tarafınızdan spam olarak bildirilen veya hizmetimiz tarafından işaretlenen tüm e-posta mesajlarını bir (1) ay içinde kaldırırız.

 • ESET Parental Control, yönetilen kullanıcıların belirli web sayfası grubuna ve/veya mobil uygulamalara erişimini kontrol etmenize, yönetilen kullanıcılar için zaman yönetimi kuralları koymanıza ve cihazınızın konumunu bulmanıza olanak tanıyan işlevler içerir. Bu özellikleri etkinleştirmek için ve yönetilen kullanıcılar için tam olarak nasıl kurallar oluşturduğunuza bağlı olarak; ESET Parental Control ziyaret edilen web siteleri, fiziksel konumlar, mobil uygulamalar, cihazla ilgili bilgiler dahil (ESET Parental Control ürününün işlemleri ve işlevleriyle ilgili bilgileri de içeren) ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ESET'e bilgiler gönderir. Bilgiler Sizinle veya diğer yönetilen kullanıcılarla (yönetilen kullanıcıları ada, yaşa veya isterseniz fotoğrafa göre bile belirtebilirsiniz) ilgili verilerin yanı sıra işletim sistemi ve yüklenen uygulamalar gibi kontrol edilen cihazla ilgili bilgileri içerebilir. ESET Parental Control üzerinden toplanan veriler, yalnızca Size Hizmeti sağlamak için işlenir ve toplamalarının ardından 60 (altmış) ila 90 (doksan) gün sonra silinir.
 • <%ESET_ANTITHEFT%>, bir bilgisayarın veya yüklendiği başka bir cihazın çalınmasıyla ya da kaybolmasıyla doğrudan bağlantılı olarak kritik verilerin kaybını veya kötüye kullanılmasını engelleyen bir işlevdir. Bu işlev ilgili Ürünün varsayılan ayarlarından kapatılır. Bu işlevi etkinleştirmeyi seçmeniz durumunda kayıp cihazla ilgili veriler toplanır ve ESET'e gönderilir. Bu bilgiler arasında, Hizmeti tam olarak ne şekilde ayarladığınıza bağlı olmak üzere, cihazın ağ konumu, ekranında görüntülenen içerik, cihaz yapılandırması ve cihaza bağlı bir kamera tarafından kaydedilen veriler yer alabilir. <%ESET_ANTITHEFT%> Üzerinden toplanan veriler, yalnızca Size Hizmeti sağlamak amacıyla işlenir ve toplanmalarının ardından 1 (bir) yıl sonra silinir.
 • ESET Password Manager; parolalarınızı, kredi kartı numaralarınızı veya yerel olarak yüklenmiş olan uygulamada seçtiğiniz diğer verileri saklamanıza, ayrıca bu verileri cihazlarınızda senkronize edip kullanmanıza olanak tanır. Uygulamada kaydetmeyi seçtiğiniz veriler, cihazlarınızda yalnızca yerel olarak saklanır ve ana parolanız tarafından korunur ve şifrelenir. Aynı zamanda bu bilgiler, cihazlarınızda bu tür verilerin kullanımını etkinleştirmek için sunucularımızda veya hizmet sağlayıcılarımızın sunucularında da depolanır, ancak yalnızca şifrelenmiş halde bulundukları için onlara yalnızca Siz erişebilirsiniz. ESET ve hizmet sağlayıcılarımız şifrelenmiş verilerinize erişemez veya ana parolanızı depolamaz. Verilerini şifresini açmak için yalnızca Sizin anahtarınız vardır. Bu hizmeti, Hesabınız üzerinden, kendi e-posta adresinizi veya ürün lisansınız altında hizmeti kullanmasına izin vermek istediğiniz arkadaşınızın e-posta adresini girerek etkinleştirebilirsiniz. ESET Password Manager Üzerinden toplanan kişisel verilerin işlenmesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen ürüne özel Gizlilik Politikası'na başvurun.
 • VPN, günlükleri saklama ilkesini uygulamaz.
 • Müşteri Deneyimini İyileştirme Programı. Şu programı etkinleştirmeyi seçerseniz: Müşteri Deneyimini İyileştirme ProgramıÜrünlerimizin kullanımıyla ilgili anonim telemetri bilgileri Onayınıza dayanarak toplanır ve kullanılır.
 • İletişim bilgileri ve destek isteklerinizde yer alan veriler, talep etmeniz halinde Size destek sağlamak amacıyla gerekli olabilir. Bizimle iletişim kurmak için seçtiğiniz kanala bağlı olarak; e-posta adresinizi, telefon numaranızı, Ürün lisans bilgilerinizi, Ürün ayrıntılarını ve destek almak istediğiniz olayın açıklamasını toplayabiliriz. Desteği kolaylaştırmak ve karşılaştığınız bir sorunu çözmemize olanak tanımak için bize ek bilgiler sağlamanız da istenebilir.
 • Uygulamamızın QR kodu okuyucu işlevini etkinleştirmek için Google Barkod Tarama API'sini kullanırız. Alınan görüntünün yalnızca cihazınız içerisinde işlendiğinden emin olabilirsiniz. Ancak Google API'si, kullanım analizi ve tanılama amaçları için API'yi sürdürmek, hataları ayıklamak ve iyileştirmek amacıyla gerekli olan API kullanımı ve performansıyla ilgili bazı teknik bilgileri Google'a gönderebilir. Bu işleme ve toplanan veriler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen Google API'si Gizlilik bilgilerine bakın.

Ayrıca, Hizmetlerin sağlanması sırasında elde edilen verileri bazı ek amaçlar için de işleyebiliriz:

 • İletişim bilgilerinizi veya Hesabınızı, kullanmakta olduğunuz Ürünler veya Hizmetlerle ilgili olarak sizinle iletişim kurmak için (örneğin Size Hizmetle ilgili raporlar ve bildirimler sunma, ihtiyaçlarınız ve Hizmetlerimizle ilgili memnuniyetiniz hakkında daha fazla bilgi edinme, ancak aynı zamanda kullandıklarınıza benzer ürün ve hizmetlerimizin reklamını yapma gibi amaçlarla) kullanabiliriz.
 • Hizmetlerimizin kullanımıyla ilgili bazı toplu istatistiksel verileri, Hizmetlerimizi ve kullanım deneyimlerini iyileştirmek, performanslarını analiz etmek ve oluşabilecek hataları düzeltmek için işleyebiliriz.
 • Dahil olma onayınıza bağlı olarak; kilitlenmelerle ilgili analizleri almak, nedenlerini öğrenmek ve uygulamanın tam olarak işlev göstermesini sağlamak için kilitlenme durumlarıyla ilgili teknik verileri (örneğin cihaz bilgileri, yükleme tanıtıcısı, kilitlenme izlemeleri, kilitlenme mini dökümü) toplayabilir ve bu verileri işleyebiliriz. Bu verileri bizim için toplaması ve analiz etmesi için Google'ı kullanırız. Bu işleme ve toplanan veriler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen ilgili Google Gizlilik Politikası'na başvurun.

Çerezler

Web sitemizin ve Hizmetlerimizin düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak için web tarayıcınızda (web sitemizi ziyaret ettiğinizde, Hesabınıza giriş yaptığınızda veya belirli bir Hizmeti kullandığınızda) bazı çerezleri web tarayıcınıza depolayabiliriz. Varsayılan olarak, yalnızca web sitemizin ve Sizin tarafınızdan istenen Hizmetlerin çalışması için kesinlikle gerekli olan çerezleri kullanırız. Kesinlikle gerekli olan çerezlerin dışında başka çerezler kullanmak için sizin izninizi isteyeceğiz. Çerezlerin işlenmesi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen Çerez Politikamıza başvurun.

Kişisel Verilerin İşlenmesi İçin Yasal Dayanak

Veri işleme için yalnızca birkaç yasal dayanak vardır ve Biz, bu dayanakları kişisel verilerin korunması ile ilgili geçerli yasal çerçeveye uygun olarak kullanırız. ESET'te kişisel verilerin işlenmesi, genel olarak, Son Kullanıcı ile yapılan Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi ("EULA") (Madde 6 (1) (b) GDPR), şartlarının uygulanması için temel olarak gereklidir ve aşağıdaki örnekteki gibi başka bir şekilde belirtilmediği takdirde ESET ürün ve hizmetlerinin sağlanması için geçerlidir:

 • Kullanıcılarımıza sunabileceğimiz en iyi korumayı, desteği ve deneyimi sağlamak için müşterilerimizin Hizmetlerimizi nasıl kullandığıyla ve memnuniyetiyle ilgili verileri işlememize olanak sağlayan kanuni menfaatlere ilişkin yasal zemin (Madde 6 (1) (f) GDPR). Pazarlama bile geçerli kanunlar tarafından meşru bir menfaat olarak görülmektedir. Bu nedenle, genellikle müşterilerimizle pazarlama iletişimimiz için bu zemine güveniriz.
 • Bu yasal zemini en uygun zemin olarak kabul ettiğimizde veya yasalarca gerekli görüldüğünde belirli durumlarda Sizden talep ettiğimiz onay (Madde. 6 (1) (a) GDPR).
 • Bir yasal yükümlülükle, örneğin elektronik iletişim, faturanın saklanması veya faturalandırma belgeleri için gereksinimlere uygunluk (Madde 6 (1) (c) GDPR).

Veri Paylaşımı and Gizlilik

Verilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmayız. Ancak ESET; satış, hizmet ve destek ağımızın bir parçası olarak bağlı şirketler veya iş ortakları üzerinden global olarak faaliyet gösteren bir şirkettir. ESET tarafından işlenen lisanslar, faturalandırma ve teknik destek bilgileri, Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (EULA) şartlarının (örneğin hizmetleri sağlama veya destek sunma) yerine getirilmesi amacıyla, bağlı kuruluşlar veya iş ortaklarına ya da bu kurumlardan tarafımıza aktarılabilir.

ESET, verilerini Avrupa Birliği'nde (AB) işlemeyi tercih eder. Ancak konumunuza (ürünlerimizin ve/veya hizmetlerimizin AB dışında kullanımına) ve/veya seçtiğiniz hizmete bağlı olarak, verilerinizin AB dışında bir ülkeye aktarılması gerekebilir. Örneğin, bulut bilgi işlemle bağlantılı olarak üçüncü taraf hizmetlerini kullanırız. Bu durumlarda, hizmet sağlayıcılarımızı dikkatlice seçer ve sözleşme yoluyla, teknik ve organizasyonel önlemlerle birlikte uygun bir veri koruması düzeyine sahip olduğumuzdan emin oluruz. Kural olarak, gerekirse, ek sözleşme düzenlemeleriyle birlikte AB standart sözleşme maddeleri üzerinde anlaşmaya varırız.

AB dışındaki bazı ülkelerde (örneğin Birleşik Krallık ve İsviçre) AB, halihazırda karşılaştırılabilir bir veri koruması düzeyi belirlemiştir. Karşılaştırılabilir veri koruması düzeyine bağlı olarak, verilerin bu ülkelere aktarımı için özel yetkilendirme veya sözleşme gerekmemektedir.

Bulut bilişim, faturalandırma vb. ile ilgili hizmetlerimizi sağlamak için üçüncü taraf hizmetlerine güveniyoruz ve harici işleyicilerle iş birliği yapıyoruz.

Veri Güvenliği

ESET, potansiyel risklere uygun bir güvenlik düzeyi sağlamak için uygun teknik ve organizasyonel önlemleri alır. Gizlilik, doğruluk, sistemlerin ve hizmetlerin kullanılabilirliği ve dayanıklılığını sürekli olarak sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yaparız. Ancak haklarınız ve özgürlüklerinize yönelik bir riskle sonuçlanan veri ihlali durumunda ilgili yetkili kurumu ve veri özneleri olarak etkilenen Son Kullanıcıları bilgilendirmeye hazırız.

Veri Öznesinin Hakları

Her Son Kullanıcının hakları önemlidir ve (herhangi bir AB ülkesindeki veya AB olmayan herhangi bir ülkedeki) tüm Son Kullanıcıların aşağıdaki haklarının ESET tarafından garanti edildiğini size bildirmek isteriz. Veri öznesi olarak haklarınızı kullanmak için destek formu üzerinden veya dpo@eset.sk e-posta adresinden e-posta göndererek bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tanımlama amaçlarına yönelik olarak sizden şu bilgiler istenir: Ad, e-posta adresi ve (varsa) lisans anahtarı veya müşteri numarası ve şirket ilişikliği. Lütfen bize doğum tarihi gibi diğer kişisel verileri göndermekten kaçının. İsteğinizi işleyebilmenin yanı sıra tanımlama amaçlarına yönelik olarak da kişisel verilerinizi işleyeceğimizi belirtmek isteriz.

Onayı Geri Çekme Hakkı. Onayı geri çekme hakkı, yalnızca onaya dayalı olarak işleme durumunda geçerlidir. Kişisel verilerinizi onayınıza dayalı olarak işlersek herhangi bir zamanda herhangi bir neden belirtmeksizin onayı geri çekme hakkınız vardır. Onayınızı geri çekmek, yalnızca gelecekte geçerli olur ve onayın geri çekilmesinden önce işlenen verilerin yasallığı bu durumdan etkilemez.

İtiraz Hakkı. İşlemeye itiraz etme hakkı, ESET'in veya üçüncü tarafların yasal çıkarına dayalı olarak işleme durumunda geçerlidir. Yasal bir çıkarı korumak için kişisel verilerinizi işlersek veri öznesi olarak Sizin, tarafımızca belirtilen yasal çıkara ve kişisel verilerinizin işlemesine herhangi bir zamanda itiraz etme hakkınız vardır. İtirazınız yalnızca gelecek için etkilidir ve itirazdan önce işlenen verilerin yasallığı bu durumdan etkilenmez. Kişisel verilerinizi doğrudan pazarlama amaçlarına yönelik olarak işlersek itirazınız için neden belirtmek gerekli değildir. Bu aynı zamanda, ilgili doğrudan pazarlama ile bağlantılı olduğu sürece, profil oluşturma için de geçerlidir. Tüm diğer durumlarda, kişisel verilerinizi işlememiz için ESET'in yasal çıkarına yönelik şikayetlerinizi bize kısaca bildirmenizi rica ederiz.

Onayınızı geri çekmenize rağmen bazı durumlarda, kişisel verilerinizi başka bir yasal temele dayanarak, örneğin bir sözleşmenin yerine getirilmesi amacıyla işlemeye devam etme hakkına sahip olduğumuzu lütfen unutmayın.

Erişim Hakkı. Bir veri öznesi olarak ESET tarafından depolanan verilerinizle ilgili bilgileri herhangi bir zamanda ücretsiz olarak alma hakkınız vardır.

Düzeltme Hakkı. Sizinle ilgili hatalı kişisel verileri yanlışlıkla işlememiz halinde bunun düzeltilmesini isteme hakkınız vardır.

Silme Hakkı ve İşlemenin Kısıtlanması Hakkı. Bir veri öznesi olarak, kişisel verilerinizin silinmesini veya bu verilerin işlenmesinin kısıtlanmasını talep etme hakkınız vardır. Kişisel verilerinizi örneğin onayınız ile işlememiz, onayı geri çekmeniz ve sözleşme gibi başka bir yasal dayanak olmaması halinde kişisel verilerinizi hemen sileriz. Ayrıca kişisel verileriniz, saklama süremizin sonunda bu veriler için belirtilen amaçlara yönelik olarak artık gerekli olmadığı anda silinir.

Kişisel verilerinizi yalnızca doğrudan pazarlama amacına yönelik olarak kullanırsak ve onayınızı geri çekerseniz veya ESET'in temel yasal menfaatine itiraz ederseniz, istenmeyen iletişimleri önlemek için iletişim verilerinizi dahili kara listemize ekler ve bunun dışında kişisel verilerinizin işlenmesini kısıtlarız. Aksi halde, kişisel verileriniz silinecektir.

Verilerinizi, kanuni veya denetleyici yetkililer tarafından belirtilen saklama yükümlülükleri ve dönemlerinin sona erme tarihine kadar saklamamız gerekebileceğini lütfen unutmayın. Elde tutma yükümlülükleri ve dönemleri Slovak kanunlarından da kaynaklanabilir. Bunun ardından ilgili veriler rutin olarak silinir.

Veri taşınabilirliği hakkı. Bir veri öznesi olarak Size, ESET tarafından işlenen kişisel verileri xls biçiminde sunmaktan memnuniyet duyarız.

Şikayette Bulunma Hakkı. Bir veri öznesi olarak, yetkili kuruluşa herhangi bir zamanda şikayette bulunma hakkınız vardır. ESET Slovak kanunlarının yürütülmesine tabidir ve Avrupa Birliği'nin parçası olarak veri koruma mevzuatına tabiyiz. İlgili veri denetim yetkilisi Slovakya Cumhuriyeti Kişisel Verileri Koruma Müdürlüğü'dür ve şu adreste bulunmaktadır: Hraničná 12, 82007 Bratislava 27, Slovak Republic.

İletişim bilgileri

Veri öznesi olarak hakkınızı kullanmak istemeniz halinde veya sorunuz ya da endişeniz varsa bize şu adresten mesaj gönderebilirsiniz:

ESET, spol. s r.o.
Data Protection Officer
Einsteinova 24
85101 Bratislava
Slovak Republic
dpo@eset.sk