Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Ochrona bankowości internetowej

Ochrona bankowości internetowej to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, mających zapewnić ochronę danych finansowych podczas przeprowadzania transakcji przez Internet.

ESET Smart Security Premium i ESET Internet Security zawierają wbudowaną listę predefiniowanych stron internetowych, które wyzwalają uruchomienie bezpiecznej przeglądarki. W konfiguracji programu można dodać stronę internetową lub edytować listę stron internetowych.

Włącz opcję Zabezpiecz wszystkie przeglądarki, aby uruchamiać wszystkie obsługiwane przeglądarki internetowe w trybie bezpiecznym.

Więcej informacji na temat tej funkcji zawierają poniższe artykuły z bazy wiedzy firmy ESET:

Jak używać funkcji ochrony bankowości internetowej ESET?

Wstrzymywanie lub wyłączanie funkcji ochrony bankowości internetowej w produktach ESET do systemu Windows dla użytkowników domowych

Ochrona bankowości internetowej ESET — typowe błędy

Zabezpieczone przeglądanie Internetu wymaga stosowania zaszyfrowanej komunikacji HTTPS. Ochrona bankowości internetowej jest obsługiwana przez następujące przeglądarki:

Internet Explorer 8.0.0.0

Microsoft Edge 83.0.0.0

Google Chrome 64.0.0.0

Firefox 24.0.0.0

Otwieranie Ochrony bankowości internetowej w preferowanej przeglądarce internetowej

Po otwarciu Ochrony bankowości internetowej bezpośrednio z karty Narzędzia w menu produktu funkcja otwiera się w przeglądarce internetowej, która została ustawiona jako domyślna w systemie Windows. Funkcja zostanie również uruchomiona po otwarciu preferowanej przeglądarki internetowej (poza menu produktu). W takim przypadku strony internetowe z listy chronionych stron internetowych zostaną przekierowane do przeglądarki internetowej zabezpieczonej przez oprogramowanie ESET.