Ochrona bankowości internetowej

Ochrona bankowości internetowej to dodatkowa warstwa zabezpieczeń, mających zapewnić ochronę danych finansowych podczas przeprowadzania transakcji przez Internet.

ESET Smart Security Premium i ESET Internet Security zawierają wbudowaną listę predefiniowanych stron internetowych, które wyzwalają uruchomienie bezpiecznej przeglądarki. W konfiguracji programu można dodać stronę internetową lub edytować listę stron internetowych.

Włącz opcję Zabezpiecz wszystkie przeglądarki, aby uruchamiać wszystkie obsługiwane przeglądarki internetowe w trybie bezpiecznym.

Więcej informacji na temat tej funkcji zawierają poniższe artykuły z bazy wiedzy firmy ESET:

Jak używać funkcji ochrony bankowości internetowej ESET?

Wstrzymywanie lub wyłączanie funkcji ochrony bankowości internetowej w produktach ESET do systemu Windows dla użytkowników domowych

Ochrona bankowości internetowej ESET — typowe błędy

Zabezpieczone przeglądanie Internetu wymaga stosowania zaszyfrowanej komunikacji HTTPS. Ochrona bankowości internetowej jest obsługiwana przez następujące przeglądarki:

Internet Explorer 8.0.0.0

Microsoft Edge 83.0.0.0

Google Chrome 64.0.0.0

Firefox 24.0.0.0

Otwieranie Ochrony bankowości internetowej w preferowanej przeglądarce internetowej

Po otwarciu Ochrony bankowości internetowej bezpośrednio z karty Narzędzia w menu produktu funkcja otwiera się w przeglądarce internetowej, która została ustawiona jako domyślna w systemie Windows. Funkcja zostanie również uruchomiona po otwarciu preferowanej przeglądarki internetowej (poza menu produktu). W takim przypadku strony internetowe z listy chronionych stron internetowych zostaną przekierowane do przeglądarki internetowej zabezpieczonej przez oprogramowanie ESET.