Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Uczenie maszynowe

Firma ESET pracuje nad algorytmami uczenia maszynowego w celu wykrywania i blokowania zagrożeń od 1990 r. Sieci neuronowe zostały dodane do silnika detekcji produktów ESET w 1998 r.

Uczenie maszynowe obejmuje wykrywanie DNA, które używa modeli opartych na uczeniu maszynowym do skutecznej pracy z połączeniem z chmurą lub bez niego. Algorytmy uczenia maszynowego stanowią również istotną część wstępnego sortowania i klasyfikowania przychodzących próbek oraz umieszczania ich na wyobrażonej „mapie cyberbezpieczeństwa”.

Firma ESET opracowała własny, wewnętrzny silnik uczenia maszynowego. Wykorzystuje on połączoną moc sieci neuronowych (takich jak głębokie uczenie i pamięć krótkotrwała) oraz ręcznie wybraną grupę sześciu algorytmów klasyfikacyjnych. Pozwala to wygenerować skonsolidowane dane wyjściowe i pomóc w prawidłowym oznaczeniu przychodzącej próbki jako bezpiecznej, potencjalnie niepożądanej lub złośliwej.

Silnik uczenia maszynowego firmy ESET został dostrojony do współpracy z innymi technologiami ochronnymi, takimi jak DNA, sandboxing i analiza pamięci, a także z wyodrębnianiem cech behawioralnych, aby zapewnić najwyższe współczynniki wykrycia i najmniejszą możliwą liczbę fałszywych alarmów.

Konfiguracja skanera w Ustawieniach zaawansowanych produktu ESET

Produkty ESET do systemu Windows przeznaczone dla użytkowników domowych (od wersji 13.1)

Produkty ESET do systemu Windows przeznaczone dla punktów końcowych (od wersji 7.2)