ESET interneto žinynas

Paieška Lietuviškai
Pasirinkite temą

Virusas

Kompiuterinis virusas yra kenkėjiško kodo dalis, kuri pridedama prie jūsų kompiuteryje esančių failų. Virusai gavo biologinių virusų pavadinimą, nes naudoja panašią metodiką plisdami iš vienos vietos į kitą. Terminas „virusas“ dažnai neteisingai vartojamas, apibūdinant bet kokio tipo grėsmes. Toks vartojimas palaipsniui išstumiamas ir pakeičiamas nauju tikslesniu terminu „kenkėjiška programa“ (kenkėjiška programinė įranga).

Kompiuterių virusai dažniausiai atakuoja vykdomuosius failus ir dokumentus. Trumpai tariant, štai kaip veikia kompiuterio virusas: paleidus užkrėstą failą, iškviečiamas kenkėjiškas kodas ir įvykdomas prieš paleidžiant taikomąją programą. Virusas gali užkrėsti bet kuriuos failus, kuriems esamas vartotojas yra suteikęs leidimą.

Kompiuterių virusus galima skirstyti pagal paskirtį ir pavojingumą. Kai kurie jų itin pavojingi dėl savo gebėjimo tikslingai naikinti failus iš standžiojo disko. Tačiau kai kurie virusai nedaro jokios žalos – jie skirti tik paerzinti vartotoją ir pademonstruoti jų autorių techninius sugebėjimus.

Jei jūsų kompiuteris yra užkrėstas virusu ir jo neįmanoma išvalyti, pateikite jį į ESET tyrimų laboratoriją ištirti. Tam tikrais atvejais užkrėsti failai gali būti taip pakeisti, kad jų išvalyti neįmanoma ir failai turi būti pakeisti švaria kopija.