Trojos arklys

Istoriškai kompiuteriniai Trojos arkliai buvo priskirti klasei grėsmių, kurios bando pasirodyti kaip naudingos programos, kad vartotojai jas vykdytų.

Kadangi Trojos arkliai labai plati kategorija, ji dažnai dalijama į keletą pogrupių:

Atsisiuntimo programa – kenkėjiškos programos, galinčios atsisiųsti kitas grėsmes iš interneto.

Trojos arklių platintojas – kenkėjiškos programos , galinčios įkelti kitų tipų kenkėjišką programinę įrangą į užkrėstus kompiuterius.

Užpakalinės durys – kenkėjiškos programos , palaikančios ryšį su nuotoliniais įsilaužėliais, leidžiančios jiems gauti prieigą prie kompiuterio ir perimti jos valdymą.

Klaviatūros paspaudimų registravimo programa – (klaviatūros paspaudimų registratorius) – programa, kuri įrašo kiekvieną klaviatūros paspaudimą naudotojui rašant ir siunčia informaciją nuotoliniams įsilaužėliams.

Numerio rinkiklis – kenkėjiškos programos, naudojamos prisijungiant prie padidinto tarifo numerių vietoj naudotojo interneto paslaugų teikėjo. Naudotojui beveik neįmanoma pastebėti, kad buvo užmegztas naujas ryšys. Numerio rinkikliai gali pridaryti žalos tik naudotojams, turintiems telefoninius modemus, kurie šiuo metu retai naudojami.

Jeigu failas jūsų kompiuteryje yra aptiktas kaip Trojos arklys, patariama jį panaikinti, nes jame greičiausiai yra ne kas kita, o kenkėjiškas kodas.