Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

ESET Smart Security Premium

ESET Smart Security Premium jest nowym rozwiązaniem zapewniającym w pełni zintegrowaną ochronę komputera przed zagrożeniami. Bezpieczeństwo komputera zapewnia najnowsza wersja aparatu skanowania ESET LiveGrid® o szybkim i precyzyjnym działaniu w połączeniu z naszymi niestandardowymi modułami zapory i ochrony przed spamem.  W wyniku tego połączenia powstał inteligentny system, który w porę ostrzega przed atakami i szkodliwymi aplikacjami zagrażającymi komputerowi.

ESET Smart Security Premium to kompletne rozwiązanie zabezpieczające, połączenie maksymalnej ochrony i minimalnego obciążenia systemu. Zaawansowane techniki oparte na sztucznej inteligencji potrafią zapobiegać przenikaniu do systemu wirusów, oprogramowania spyware, koni trojańskich, robaków, oprogramowania adware i programów typu rootkit oraz innych ataków bez obniżania wydajności komputera czy zakłócania jego pracy.

Funkcje i zalety

Przeprojektowany interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika w tej wersji został przeprojektowany i uproszczony na podstawie wyników testów użyteczności. Wszystkie sformułowania w graficznym interfejsie użytkownika i powiadomieniach zostały dokładnie sprawdzone i poprawione. Interfejs teraz obsługuje języki pisane od prawej do lewej, na przykład hebrajski i arabski. Pomoc online została zintegrowana z programem ESET Smart Security Premium i udostępnia dynamicznie aktualizowaną treść pomocy.

Tryb ciemny

Rozszerzenie, które pomaga szybko przełączyć ekran na tryb ciemny. Preferowany schemat kolorów można wybrać w elementach interfejsu użytkownika.

Moduł antywirusowy i antyspyware

Aktywnie wykrywa i leczy więcej znanych i nieznanych wirusów, robaków, koni trojańskich oraz programów typu rootkit. Zaawansowana heurystyka oznacza nawet nigdy przedtem niespotykane szkodliwe oprogramowanie, chroniąc użytkownika przed nieznanymi zagrożeniami i eliminując je, zanim zdążą wyrządzić szkody. Ochrona dostępu do stron internetowych i ochrona przed atakami typu „phishing” monitoruje komunikację między przeglądarkami internetowymi i zdalnymi serwerami (w tym SSL). Ochrona programów poczty e-mail oferuje sprawdzanie komunikacji przychodzącej za pośrednictwem protokołów POP3(S) oraz IMAP(S).

Regularna aktualizacja

Regularne aktualizowanie silnika detekcji (wcześniej nazywanego „bazą sygnatur wirusów”) i modułów programu to najlepszy sposób na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa komputera.

ESET LiveGrid®
(Reputacja oparta na chmurze)

Użytkownik może sprawdzić reputację działających procesów i plików bezpośrednio z poziomu programu ESET Smart Security Premium.

Kontrola dostępu do urządzeń

Automatycznie skanuje wszystkie dyski flash USB, karty pamięci i płyty CD/DVD. Blokuje dyski przenośne w zależności od typu nośnika, producenta, rozmiaru i innych atrybutów.

Funkcja HIPS

Zachowanie systemu można dostosować bardziej szczegółowo, określając reguły dla rejestru systemu, aktywnych procesów i programów oraz konfigurując ustawienia zabezpieczeń.

Tryb gier

Opóźnia wyświetlanie wszystkich wyskakujących okienek, aktualizacji i innych obciążających system działań, aby zaoszczędzić zasoby systemu na potrzeby gier i innych pełnoekranowych aktywności.

Funkcje w programie ESET Smart Security Premium

Ochrona bankowości internetowej i przeglądania stron internetowych

Funkcja Ochrona bankowości internetowej i przeglądania stron internetowych udostępnia zabezpieczoną przeglądarkę, której można używać podczas korzystania z bankowości elektronicznej i stron do wykonywania płatności. Dzięki temu wszystkie transakcje online są przeprowadzane w zaufanym i bezpiecznym środowisku.

Obsługa sygnatur sieciowych

Sygnatury sieciowe umożliwiają szybkie wykrywanie i blokowanie szkodliwego ruchu do urządzeń użytkowników i od nich, związanego z botami i pakietami programów typu exploit. Tę funkcję można traktować jako rozwinięcie ochrony przed botnetami.

Inteligentna zapora

Uniemożliwia nieupoważnionym użytkownikom dostęp do komputera oraz do informacji osobistych.

Ochrona przed spamem klienta poczty e-mail

Spam stanowi obecnie aż 50% wszystkich wysyłanych wiadomości e-mail. Ochrona przed spamem klienta poczty e-mail chroni przed tym problemem.

Anti-Theft

Anti-Theft rozszerza zabezpieczenia na poziomie użytkownika w przypadku utraty lub kradzieży komputera. Po zainstalowaniu ESET Smart Security Premium i Anti-Theft Twoje urządzenie pojawi się na liście interfejsu sieciowego. Interfejs sieciowy umożliwia zarządzanie konfiguracją programu Anti-Thefti administrowanie funkcjami Anti-Theft na urządzeniu.

Kontrola rodzicielska

Ochrona członków rodziny przed potencjalnie obraźliwymi materiałami przez blokowanie różnych kategorii witryn internetowych.

Password Manager

Password Manager chroni i przechowuje hasła i dane osobowe.

Secure Data

Secure Data umożliwia szyfrowanie danych na komputerze i dyskach wymiennych, aby zapobiec niewłaściwemu wykorzystaniu prywatnych, poufnych informacji.

ESET LiveGuard

Wykrywa i zatrzymuje nigdy wcześniej nie widziane zagrożenia oraz przetwarza informacje na potrzeby wykrywania w przyszłości.

Subskrypcja musi być aktywna, aby funkcje ESET Smart Security Premium działały. Zalecamy odnowienie subskrypcji na kilka tygodni przed wygaśnięciem subskrypcji na ESET Smart Security Premium.