ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

PREMIUM SECURITY

ESET Smart Security Premium

ESET Smart Security Premium predstavuje nový prístup k integrovanej počítačovej bezpečnosti. Najnovšia verzia skenovacieho jadra ESET LiveGrid® spolu s naším vlastným firewallom a antispamovým modulom prináša rýchlu a presnú ochranu pre váš počítač. Výsledkom je inteligentný systém, ktorý je neustále v pohotovosti pred útokmi či škodlivým softvérom predstavujúcim potenciálnu hrozbu pre váš počítač.

ESET Smart Security Premium je komplexné bezpečnostné riešenie a je výsledkom dlhodobého úsilia spojiť maximálnu bezpečnosť s minimálnou záťažou systému. Naše pokročilé technológie založené na umelej inteligencii sú schopné proaktívne eliminovať preniknutie vírusov, spyvéru, trójskych koní, červov, advéru, rootkitov a ďalších hrozieb bez toho, aby brzdili výkon systému alebo spôsobili nefunkčnosť operačného systému počítača.

Vlastnosti a výhody

Prepracované používateľské rozhranie

Používateľské rozhranie v novej verzii bolo značne vylepšené a zjednodušené na základe výsledkov používateľského testovania. Všetky popisy a oznámenia boli dôkladne skontrolované a rozhranie teraz navyše poskytuje podporu pre jazyky písané sprava doľava, ako sú hebrejčina a arabčina. Online pomocník je teraz integrovaný do ESET Smart Security Premium a poskytuje dynamicky aktualizovaný podporný obsah pre používateľov.

Tmavý režim

Rozšírenie, ktoré vám umožní rýchlo prepnúť obrazovku na tmavý motív. Preferovaný farebný motív si môžete vybrať v sekcii Prvky používateľského rozhrania.

Antivírusová a antispyvérová ochrana

Proaktívne deteguje a lieči známe i neznáme vírusy, červy, trójske kone a rootkity. Pokročilá heuristika odhaľuje dokonca aj doteraz neznáme hrozby a neutralizuje ich skôr, než môžu spôsobiť škodu vo vašom počítači. Ochrana prístupu na web a antiphishingová ochrana spočíva hlavne v monitorovaní komunikácie prehliadačov internetových stránok so vzdialenými servermi (vrátane SSL). Ochrana e-mailových klientov zabezpečuje kontrolu e-mailovej komunikácie prijímanej prostredníctvom protokolov POP3(S) a IMAP(S).

Pravidelné aktualizácie

Pravidelné aktualizácie detekčného jadra (v predchádzajúcich verziách pod názvom „vírusová databáza“) a programových modulov sú základným predpokladom na zaistenie maximálnej úrovne zabezpečenia vášho počítača.

ESET LiveGrid®
(cloudový reputačný systém)

Používateľ môže overiť reputáciu súborov a spustených procesov priamo v ESET Smart Security Premium.

Správa zariadení

Všetky USB zariadenia, pamäťové karty, CD a DVD sú automaticky skontrolované pri vložení. Je možné blokovať vloženie USB a iných médií na základe typu média, výrobcu, veľkosti média alebo iných vlastností.

HIPS

Táto funkcia umožňuje nastavenie správania systému do posledného detailu: vytvorenie pravidiel pre systémové registre, aktívne procesy a aplikácie vo vašom počítači, ako aj vyladenie zabezpečenia.

Herný režim

Odďaľuje zobrazenie oznamovacích okien, vykonanie aktualizácií alebo iných systémovo náročných aktivít, aby mohli hry alebo iné aplikácie, ktoré sú spustené na celej obrazovke, naplno využiť výkon systému.

Funkcie zahrnuté v ESET Smart Security Premium

Ochrana online platieb

Ochrana online platieb poskytuje zabezpečený prehliadač používaný na prístup k internetovému bankovníctvu alebo platobným bránam, čím sa zaistí, že všetky online transakcie sa uskutočnia v dôveryhodnom a bezpečnom prostredí.

Podpora pre sieťové podpisy

Sieťové podpisy umožňujú rýchlu identifikáciu a blokovanie škodlivej prichádzajúcej komunikácie z a do zariadenia, ako sú boty a exploit balíčky. Táto funkcia je vylepšením Ochrany pred botnetmi.

Inteligentný Firewall

Zabraňuje prístupu neoprávnených používateľov (hackerov) na váš počítač, aby nemohli zneužiť vaše osobné údaje.

Antispamová ochrana e‑mailových klientov

Spam tvorí až 50 % všetkej e-mailovej komunikácie. Antispamová ochrana e‑mailových klientov vás pred ním zabezpečí.

Anti-Theft

Anti-Theft je funkcia, ktorá rozširuje bezpečnosť na používateľskej úrovni v prípade straty alebo odcudzenia vášho počítača. Po inštalácii produktu ESET Smart Security Premium a funkcie Anti-Theft bude počítač pridaný na zoznam zariadení používateľa vo webovom rozhraní. Webové rozhranie umožňuje používateľovi spravovať nastavenia služby Anti-Theft, ako aj spravovať funkcie Anti-Theft na zariadení.

Rodičovská kontrola

Chráni vašich blízkych pred potenciálne nevhodným obsahom tak, že blokuje vybrané kategórie internetových stránok.

Password Manager

Password Manager chráni a bezpečne ukladá vaše heslá a osobné údaje.

Secure Data

Umožňuje šifrovať údaje na počítači a vymeniteľných jednotkách s cieľom zabrániť zneužitiu osobných a citlivých informácií.

ESET LiveGuard

Odhalí a zastaví doposiaľ neznáme hrozby a spracúva informácie na ich budúcu detekciu.

Na správne fungovanie všetkých bezpečnostných funkcií programu ESET Smart Security Premium je potrebné mať zakúpenú platnú licenciu. Odporúčame obnoviť platnosť licencie ESET Smart Security Premium niekoľko týždňov pred dátumom jej uplynutia.