ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Hlavní okno programu

Hlavní okno programu ESET Smart Security Premium je rozděleno na dvě hlavní části. Pravá část slouží k zobrazování informací, přičemž její obsah závisí na vybrané možnosti v levém menu.


note

Názorné ukázky

Názorné ukázky, jak otevřít hlavní okno produktu, máme k dispozici v Databázi znalostí v angličtině a několika dalších jazycích.

V pravém horním rohu hlavního okna programu si můžete navolit barevný režim, ve kterém se vám bude zobrazovat uživatelské rozhraní ESET Smart Security Premium. Klikněte na ikonu pro barevné schéma (ikona se mění podle aktuálně vybraného barevného schématu) vedle ikony pro minimalizaci a z rozbalovacího menu vyberte barevný režim:

Stejný jako barva systému ֪ – rozhraní ESET Smart Security Premium se zobrazí ve stejném barevném schématu, jako uživatelské rozhraní vašeho operačního systému.

Tmavý – ESET Smart Security Premium bude zobrazen v tmavém režimu.

Světlý – ESET Smart Security Premium bude zobrazen ve světlém režimu.

Položky hlavního menu:

Přehled – poskytuje informace o událostech a stavu ochrany ESET Smart Security Premium.

Kontrola počítače – v této části můžete spustit kontrolu svého počítače, definovat parametry vlastní kontroly, stejně tak provést kontrolu výměnných médií.

Aktualizace – zobrazuje informace o aktualizacích detekčního jádra a programových modulů.

Nástroje – v této části máte přístup k modulům Strážce sítě a další které usnadňují správu programu a nabízejí rozšířené možnosti pro pokročilé uživatele.

Nastavení – v této části můžete konfigurovat nastavení bezpečnostních funkcí ESET Smart Security Premium (Ochrana počítače, Internetová ochrana, Síťová ochrana a Bezpečnostní nástroje) a máte přístup do Rozšířených nastavení produktu.

Nápověda a podpora – Zobrazuje informace o vaší licenci, nainstalovaném produktu ESET a odkazy na Online nápovědu, Databázi znalostí a Technickou podporu.

Účet ESET HOME – v této části můžete připojit zařízení ke svému účtu ESET HOME nebo zkontrolovat stav připojení k účtu. Prostřednictvím ESET HOME můžete spravovat a sledovat stav nastavení Anti-Theft a všechna svá zařízení a licence ESET.


note

Změnu barevného schématu uživatelského rozhraní ESET Smart Security Premium popisujeme v kapitole Prvky uživatelského rozhraní.


V části Přehled se zobrazují informace o aktuální ochraně počítače spolu s rychlými odkazy na bezpečnostní funkce ESET Smart Security Premium.

V okně Přehled se zobrazují oznámení s podrobnými informacemi a doporučenými řešeními událostí v ESET Smart Security Premium, pro zapnutí dalších funkcí nebo zajištění maximální ochrany. Pokud je oznámení více, kliknutím na více oznámení je všechny rozbalíte.

Password Manager – otevírá pokyny k nastavení Password Manager.

Strážce sítě – s pomocí tohoto nástroje zkontrolujete zabezpečení sítě.

Secure Data – otevře sekci Bezpečnostní nástroje. K zapnutí funkce Secure Data klikněte na přepínač MODULE_INACTIVE. Pokud již máte nastavenou službu Secure Data, otevře se přímo sekce Secure Data.

Ochrana bankovnictví a online plateb – spustí prohlížeč, který je ve Windows nastavený jako výchozí, v zabezpečeném režimu.

Anti-Theft – spustí nastavení služby Anti-Theft. Pokud již máte nastavenou službu Anti-Theft, otevře se přímo sekce Anti-Theft.

PAGE_HOME

MONITOR_GREEN Zelená barva stavu ochrany a informace Maximální ochrana znamená, že je zajištěna maximální úroveň ochrany.
 

Co dělat, pokud systém nepracuje správně?

Při plné funkčnosti ochrany má ikona Stavu ochrany zelenou barvu. V opačném případě je barva stavu ochrany červená nebo žlutá a zobrazuje se informace, že není zajištěna maximální ochrana. Zároveň jsou na záložce Přehled zobrazeny bližší informace o stavu jednotlivých modulů a návrh na možné řešení problému pro obnovení maximální ochrany. Stav jednotlivých modulů můžete změnit kliknutím na záložku Nastavení a vybráním požadovaného modulu.

PAGE_STATUS_02

MONITOR_RED Červená barva stavu a informace Bezpečnostní upozornění signalizují kritické problémy.
Ochrana vašeho systému není zajištěna v plné míře. Možné příčiny jsou:

Produkt není aktivován nebo Platnost licence vypršela – ikona ochrany změní barvu na červenou. Program nebude možné od této chvíle aktualizovat. Přečtěte si v okně s upozorněním, jak licenci prodloužit.

Detekční jádro není aktuální – tato chyba se zobrazí po neúspěšném kontaktování serveru při pokusu o aktualizaci detekčního jádra. V takovém případě doporučujeme zkontrolovat nastavení aktualizací. Mezi nejčastější důvody patří nesprávně zadaná ověřovací data nebo nesprávně nastavené připojení k internetu.

Rezidentní ochrana souborového systému je dočasně vypnutá – rezidentní ochrana byla vypnuta uživatelem. Váš počítač není chráněn před hrozbami. Pro opětovné zapnutí Rezidentní ochrany souborového systému klikněte na Zapnout rezidentní ochranu.

Antivirová a antispywarová ochrana je vypnutá – ochranu zapněte kliknutím na Zapnout antivirovou a antispywarovou ochranu.

Firewall je dočasně vypnutý – na problém budete upozorněni bezpečnostním oznámením v hlavním okně programu. Znovu zapnout síťovou ochranu můžete kliknutím na Zapnout firewall.

MONITOR_ORANGE Žlutá barva stavu ochrany znamená částečné problémy. Bývají to například problémy s aktualizací programu nebo blížící se datum vypršení licence.
Ochrana vašeho systému není zajištěna v plné míře. Možné příčiny jsou:

Nedostatečná nastavení zařízení pro službu Anti-Theft – toto zařízení není optimalizované pro využití služby Anti-Theft. Fantom účet (bezpečnostní řešení spouštěné automaticky v případě označení zařízení za ztracené) nemůže být vytvořen. Fantom účet vytvoříte ve webovém rozhraní Anti-Theft v části Nastavení.

Herní režim je zapnutý – zapnutí Herního režimu představuje potenciální bezpečnostní riziko. Povolením této funkce zakážete všechna okna s oznámeními nebo upozorněními a zastavíte všechny naplánované úlohy.

Blíží se konec platnosti licence – ikona produktu vedle systémových hodin bude označena žlutou ikonou stavu ochrany s vykřičníkem. Poté, co licence vyprší, se program přestane aktualizovat a ikona ochrany změní barvu na červenou.

V případě, že není možné problém vyřešit, klikněte v hlavním okně programu na záložku Nápověda a podpora a zobrazte nápovědu nebo přejděte do ESET Databáze znalostí. Pokud i přesto budete potřebovat pomoc, pošlete dotaz na technickou podporu. Specialisté technické podpory ESET vám odpoví v co nejkratším možném čase a pomohou vám s řešením problému.