Oznámenia zo Strážcu siete

V tejto kapitole uvádzame zoznam oznámení, ktoré sa môžu používateľovi zobraziť, ak program ESET Smart Security Premium nájde nejaký bezpečnostný problém súvisiaci s routerom. Každé oznámenie zahŕňa krátky popis problému, ako aj odporúčané riešenie, ktoré vám pomôže minimalizovať bezpečnostné riziko zistené na routeri. Ak sami neviete alebo si netrúfate robiť zmeny v routeri, odporúčame vám kontaktovať výrobcu routera alebo poskytovateľa internetového pripojenia.

MONITOR_ORANGE Nájdená potenciálna zraniteľnosť

Váš router môže obsahovať známe zraniteľnosti, vinou ktorých môže byť ľahko zraniteľný voči útokom alebo zneužitiu. Aktualizujte firmvér svojho routera.

MONITOR_RED Nájdená zraniteľnosť

Váš router obsahuje známe zraniteľnosti, vinou ktorých môže byť ľahko zraniteľný voči útokom a zneužitiu. Aktualizujte firmvér svojho routera.

MONITOR_RED Našla sa hrozba

Váš router je napadnutý malvérom. Reštartujte router a opakujte kontrolu.

MONITOR_RED Slabé heslo routera

Heslo vášho routera je slabé a je možné ho ľahko uhádnuť. Zmeňte heslo svojho routera.

MONITOR_ORANGE Škodlivé sieťové presmerovanie

Váš prenos dát do siete internet sa zdá byť presmerovaný na škodlivé webové stránky. Toto môže znamenať, že zabezpečenie vášho routera bolo prelomené. Zmeňte nastavenia DNS servera na vašom routeri.

MONITOR_ORANGE Služby otvorenej siete

Na vašom routeri sú spustené sieťové služby, ktoré môžu byť zneužité. Môže to byť v dôsledku slabej konfigurácie alebo prelomenej ochrany routera. Skontrolujte konfiguráciu svojho routera.

MONITOR_RED Citlivé služby otvorenej siete

Na vašom routeri sú spustené citlivé sieťové služby, ktoré môžu byť zneužité. Môže ísť o dôsledok slabej konfigurácie alebo prelomenej ochrany routera. Skontrolujte konfiguráciu svojho routera.

MONITOR_ORANGE Firmvér je neaktuálny

Firmvér na vašom routeri je neaktuálny a môže obsahovať zraniteľnosti. Aktualizujte firmvér svojho routera.

MONITOR_RED Škodlivé nastavenie routera

DNS server, ktorý používa váš router, je škodlivý a môže vás smerovať na nebezpečné webové stránky. Toto môže znamenať, že zabezpečenie vášho routera bolo prelomené. Zmeňte nastavenia DNS servera na vašom routeri.

icon_details_hover Sieťové služby

Na vašom routeri sú spustené bežné sieťové služby. Tieto služby sú potrebné pre sieť a pravdepodobne sú bezpečné. Skontrolujte konfiguráciu routera.