Ikona na paneli úloh

Niektoré dôležité nastavenia a funkcie sú dostupné v menu, ktoré sa zobrazí po kliknutí pravým tlačidlom na ikonu programu na paneli úloh TRAY_ICON.

MENU

Pozastaviť ochranu – zobrazí sa potvrdzovacie dialógové okno, pomocou ktorého vypnete Detekčné jadro, ktoré chráni váš počítač pred útokmi prostredníctvom kontroly súborov, webu a e-mailovej komunikácie.

Roletové menu Časový interval predstavuje časové obdobie, počas ktorého bude ochrana vypnutá.

MENU_TIME

Pozastaviť firewall (povoliť všetku komunikáciu) – firewall sa prepne do neaktívneho režimu. Viac informácií nájdete v časti Sieť.

Blokovať všetku sieťovú komunikáciu – pomocou tejto možnosti môžete zablokovať všetku sieťovú komunikáciu. Obnoviť sieťovú komunikáciu môžete kliknutím na možnosť Zastaviť blokovanie všetkej sieťovej komunikácie.

Rozšírené nastavenia – zvolením tejto možnosti prejdete do Rozšírených nastavení programu. Okno s rozšírenými nastaveniami sa dá otvoriť aj stlačením klávesu F5 alebo z hlavného okna programu kliknutím na Nastavenia > Rozšírené nastavenia.

Protokolyprotokoly obsahujú informácie o dôležitých udalostiach v programe a poskytujú prehľad všetkých detekcií.

Otvoriť ESET Smart Security Premium – otvorí hlavné okno programu ESET Smart Security Premium z ikony na paneli úloh.

Obnoviť rozmiestnenie okien – obnoví prednastavenú veľkosť a umiestnenie okna ESET Smart Security Premium na obrazovke.

Overiť dostupnosť aktualizácií – spustí aktualizáciu detekčného jadra (v predchádzajúcich verziách programu pod názvom „vírusová databáza“) pre zaistenie maximálnej úrovne ochrany pred škodlivým kódom.

O programe – poskytuje základné informácie o systéme, podrobnosti o nainštalovanej verzii programu ESET Smart Security Premium a informácie o nainštalovaných moduloch. Nájdete tu tiež dátum skončenia platnosti licencie a informácie o operačnom systéme a systémových prostriedkoch.