Vybrať vzorku na analýzu

Ak vo svojom počítači nájdete podozrivý súbor alebo na internete narazíte na podozrivú stránku, môžete takéto vzorky poslať na analýzu do výskumného laboratória ESET (nemusí byť k dispozícii vzhľadom na konfiguráciu ESET LiveGrid®).


important

Pred zaslaním vzorky do spoločnosti ESET

Vzorku pošlite do spoločnosti ESET na analýzu len v tom prípade, že spĺňa aspoň jednu z nasledujúcich podmienok:

Vzorka nie je vaším produktom ESET vôbec detegovaná.

Vzorka je nesprávne detegovaná ako hrozba.

Súkromné súbory (ktoré by ste chceli nechať spoločnosťou ESET skontrolovať na prítomnosť malvéru) neprijímame ako vzorky (výskumné laboratórium spoločnosti ESET nevykonáva kontroly používateľských súborov na vyžiadanie).

Pri zasielaní vzorky na analýzu uveďte výstižný predmet správy a poskytnite čo najviac informácií o vzorke (napr. snímka obrazovky alebo webová stránka, z ktorej ste podozrivý súbor stiahli).

Vzorku (súbor alebo webovú stránku) môžete na analýzu do spoločnosti ESET poslať jedným z nasledujúcich spôsobov:

1.Použite formulár na zaslanie vzorky, ktorý je dostupný priamo z vášho produktu ESET. Prejdite do sekcie Nástroje > Viac nástrojov > Odoslanie vzorky na analýzu. Maximálna veľkosť odoslanej vzorky je 256 MB.

2.Vzorku na analýzu môžete odoslať aj prostredníctvom e-mailu. Súbor zabaľte do archívu pomocou WinRAR/WinZIP a ochráňte heslom „infected“. Následne ho odošlite na adresu samples@eset.com.

3.Ak chcete nahlásiť spam alebo, naopak, e-mail nesprávne zaradený medzi spam, prípadne nesprávne kategorizované webové stránky v Rodičovskej kontrole, prečítajte si náš článok Databázy znalostí spoločnosti ESET.

Vo formulári s názvom Vybrať vzorku na analýzu v roletovom menu Dôvod odoslania vzorky vyberte popis, ktorý najviac zodpovedá predmetu vašej správy:

Podozrivý súbor

Podozrivá stránka (stránka infikovaná malvérom)

Nesprávne detegovaná stránka

Nesprávne detegovaný súbor (súbor, ktorý je detegovaný ako hrozba, no v skutočnosti infikovaný nie je)

Iné

Súbor/Stránka – cesta k súboru alebo webovej stránke, ktorú chcete odoslať na analýzu.

Kontaktný e-mail – kontaktný e-mail bude odoslaný spolu s podozrivým súborom do spoločnosti ESET, aby v prípade potreby mohol byť použitý na vyžiadanie dodatočných informácií nevyhnutných k analýze. Zadanie kontaktného e-mailu nie je povinné. Ak svoju adresu zadať nechcete, označte možnosť Odoslať anonymne.


note

Kontaktovať vás budeme len v prípade potreby

Odpoveď na vami zaslanú vzorku vám zo spoločnosti ESET príde len v tom prípade, že budú pracovníci výskumného laboratória pri analýze potrebovať viac informácií. Každý deň používatelia na naše servery odošlú tisícky súborov, preto nie je možné každému odpovedať.

Ak sa analýzou vzorky preukáže, že ide o nebezpečnú aplikáciu alebo webovú stránku, jej detekcia bude zahrnutá do najbližšej aktualizácie.