Šifrovaná virtuálna jednotka

Secure Data môžete použiť na vytvorenie šifrovaných virtuálnych jednotiek. Počet jednotiek, ktoré môžete vytvoriť, nie je obmedzený, avšak za predpokladu, že na disku je pre ne dostatok voľného miesta. Pre vytvorenie šifrovanej virtuálnej jednotky postupujte podľa krokov uvedených nižšie:

1.V okne Šifrujte dáta na tomto počítači alebo na vymeniteľnej jednotke kliknite na možnosť Virtuálna jednotka.

2.Kliknite na Prehľadávať a vyberte umiestnenie, kde bude virtuálna jednotka uložená.

essp_create_an_encrypted_virtual_drive

3.Zadajte názov pre virtuálnu jednotku a kliknite na Uložiť.

4.Použite roletové menu Maximálna kapacita pre nastavenie veľkosti vašej virtuálnej jednotky a kliknite na Pokračovať.

5.Nastavte heslo pre vašu virtuálnu jednotku. Ak si neželáte, aby bola virtuálna jednotka automaticky dešifrovaná, keď sa prihlásite do vášho používateľského účtu v systéme Windows, zrušte výber možnosti Automaticky dešifrovať na tomto účte systému Windows. Kliknite na Pokračovať.

essp_Secured_Data_setPassword

6.Vaša šifrovaná virtuálna jednotka bola vytvorená a je pripravená na použitie. Ak otvoríte Tento počítač (na systéme Windows 7 a starších verziách pod názvom Počítač), bude zobrazená ako lokálny disk.

Pre získanie prístupu do šifrovanej jednotky po reštarte počítača nájdite súbor šifrovanej jednotky (súbor typu .eed), ktorý ste vytvorili, a dvakrát naň kliknite. Ak vás k tomu systém vyzve, zadajte heslo, ktoré ste nastavili pri vytváraní šifrovanej jednotky. Jednotka bude pripojená a zobrazí sa ako lokálny disk, keď otvoríte Tento počítač (na systéme Windows 7 a starších verziách pod názvom Počítač). Keď je už šifrovaná jednotka pripojená ako lokálny disk, tento lokálny disk a jeho dešifrovaný obsah bude dostupný pre ostatných používateľov na danom počítači Windows za predpokladu, že sa neodhlásite alebo nereštartujete počítač.


note

Môžem odstrániť vytvorenú virtuálnu jednotku?

Áno. Ak chcete odstrániť šifrovanú virtuálnu jednotku, postupujte podľa inštrukcií v našom článku venovanom ESET Secure Data.